Ta kryptowaluta niebawem ma zostać numerem trzy za BTC i ETH. „Ma wszystko”

8 miesięcy temu

Globalny gigant inwestycyjny Franklin Templeton wierzy, iż Solana (SOL) ma potencjał, by stać się trzecim głównym aktywem kryptowalutowym„. Tym samym znalazłaby się zaraz za Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH). W swojej najnowszej analizie firma zwraca uwagę na istotne parametry. Mowa o wzrostach total fees oraz wolumenach na zdecentralizowanych giełdach (DEX) w sieci Solana w ciągu ostatniego roku.

Solana zyskuje na znaczeniu

W telegraficznym skrócie, zgodnie z analizą Franklin Templeton, sieć Solana wyróżnia się najniższymi opłatami, najkrótszym czasem transakcji i największą przepustowością danych w porównaniu do innych sieci.

„Oczekujemy, iż ten wzrost będzie kontynuowany, ponieważ efekty sieci Solany stają się silniejsze, a jej wydajność sieciowa stale się poprawia. Krótko mówiąc, ta kryptowaluta nadąża za wszystkimi trendami w branży krypto” – zauważa firma. Solana, której token wyceniany jest w tej chwili na 143,34 dolarów, zanotowała wzrost o prawie 3% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu ostatniego miesiąca zaliczyła jednak bolesny, ponad 20-procentowy spadek.

Solana jako centrum adopcji dla sektorów krypto

Finansowy gigant uważa także, iż Solana jest „wyjątkowo podatna” by stać się punktem centralnym adopcji dla kilku sektorów w przestrzeni krypto. W tym zdecentralizowanej infrastruktury fizycznej (DePIN), płatności i tokenów niewymiennych (NFT). Firma inwestycyjna przewiduje także, iż aktywność w sieci w nadchodzących miesiącach jeszcze wzrośnie dzięki potencjalnym airdropom i odrodzeniu manii na memecoiny.

„Solana w nadchodzących miesiącach spodziewa się więcej airdropów, które powinny przez cały czas podbijać efekt bogacenia się ekosystemu. Ponadto aktywność memecoinów w blockchainie nie wykazuje oznak spowolnienia” podkreśla Franklin Templeton. Firma zwraca uwagę, iż te czynniki mogą skutkować zwiększeniem zainteresowania inwestorów oraz wzrostem wartości sieci Solana w niedalekiej przyszłości.

Jak kształtowało się kryptowalutowe podium?

Trzecie miejsce w hierarchii rynku kryptowalut często ulegało zmianom w miarę rozwoju rynku. Ethereum, które w tej chwili zajmuje drugie miejsce, zostało uruchomione 30 lipca 2015 roku. Z czasem ustabilizowało swoją pozycję jako druga najważniejsza kryptowaluta po Bitcoinie. Ten niezmiennie zajmuje miejsce numer jeden od czasu powstania w 2009 roku​.

Ethereum gwałtownie zyskało na znaczeniu dzięki innowacyjnej technologii smart kontraktów. Ta umożliwiła rozwój takich obszarów jak DeFi i NFT. Jego wprowadzenie miało najważniejsze znaczenie dla rozwoju całego sektora kryptowalut i pomogło ukształtować obecny krajobraz branży.

Na przestrzeni lat trzecie miejsce na podium wędrowało z rąk do rąk. Przykłady to Cardano (ADA), które w różnych okresach wspinało się na tę pozycję, oraz Tether (USDT). w tej chwili to właśnie USDT utrzymuje się jako trzecia największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej

Idź do oryginalnego materiału