Te spółki zarobią KROCIE na rozwoju sztucznej inteligencji! Nie stój obojętnie obok.

1 rok temu

Sztuczna inteligencja pobudza wyobraźnię na całym świecie i staje się coraz bardziej kontrowersyjnym tematem. Jedni tryskają optymizmem, zauważając płynące korzyści z wykorzystania algorytmów, inni pozostają sceptyczni i boją się o zmiany na rynku pracy. Sama nazwa „Sztuczna Inteligencja” (AI) jest już dość mityczna i może budzić obawy. Czy jej rozwój sprawi, iż powstanie coś, czego ludzki umysł nie jest w stanie pojąć? W końcu wszystko sprowadza się do tego, żeby systemy potrafiły się samodzielnie uczyć. To dzięki temu programiści są w stanie tworzyć bardziej sprawne i efektywne algorytmy umiejące funkcjonować w sytuacjach, w których nie zostały zaprogramowane.

Te spółki zarobią krocie na światowym rozwoju AI!

Czy można to nazwać „inteligencją”? Większość to analiza danych, statystyka, prawdopodobieństwo, oraz ogromna moc obliczeniowa. To wystarcza nam do tego, aby firmy pragnęły posiadać rozwiązania oparte na AI. To właśnie dzięki nim mogą usprawniać procesy i redukować koszty. Obok takiej rewolucji nie da się przejść obojętnie. Satya Nadella, CEO Microsoft, porównuje ją do powstania Internetu. Nie ma dziś firm, które w jakimś stopniu nie korzystają z Internetu. To samo może nas czekać z rozwiązaniami opartymi o sztuczną inteligencję.

Inny legendarny inwestor i zarządzający funduszem hedgingowym Stanley Druckenmiller koncentruje swoją strategię inwestycyjną wokół tej technologii. W wywiadzie z czerwca tego roku stwierdził, iż :

Wierzę, iż w przeciwieństwie do kryptowalut, sztuczna inteligencja jest rewolucyjna. Może być choćby tak transformująca jak Internet. To wielka rzecz.

Stanley Druckenmiller

Estymacja wartości rynku AI w mld USD do 2032 roku (zapewne zaniżona)

Wielu aktywnych inwestorów, będąc świadomym potencjału drzemiącego w tej rewolucyjnej technologii, pragnie uzyskać na nią ekspozycję. W tym materiale omówimy pięć grup spółek, które są w stanie najwięcej zarabiać na jej rozwoju.

We wszystkie spółki omówione w tym materiale zainwestować możesz za pomocą brokera Freedom24, którego recenzję znajdziesz na naszym portalu. Przez pierwsze 30 dni handlujesz całkowicie bez prowizji, a dodatkowo możesz uzyskać oprocentowanie swoich niezainwestowanych środków do choćby 6.1% w skali roku! Załóż konto we Freedom24 dzięki tego linka do otwarcia konta i wspieraj nasz portal!

Sztuczna inteligencja w biznesie

Już teraz wkraczamy w erę, gdzie uczenie maszynowe i algorytmy AI stają się coraz silniejsze i efektywniejsze. Wiele firm będzie musiało dostosowywać pod nie swoje strategie rozwojowe w celu budowania przewag konkurencyjnych i zwiększania efektywności operacyjnej. choćby firmy niezwiązane bezpośrednio z sektorem technologicznym są w stanie aktualnie zyskiwać na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w biznesie. Niemniej jednak, nie każda spółka jest gotowa lub ma zasoby i odpowiednią wiedzę do jej rozwoju.

Przykładowe korzyści płynące z wykorzystania AI w biznesie

Kluczowym celem firm jest osiągnięcie długofalowego, stabilnego wzrostu. Wykorzystanie AI przynosi wiele korzyści, od optymalizacji procesów biznesowych i analizy danych po wdrażanie zaawansowanych narzędzi marketingowych czy usprawnienie obsługi. Inwestor poszukujący długoterminowej inwestycji w spółki z ekspozycją na wzrost w sektorze AI powinien skupić się na tych, które mogą generować dzięki niemu dodatkowy wzrost. Nie musi on więc się ograniczać do spółek skupiających cały swój model biznesowy na tej technologii (o takich pisaliśmy we wpisie „Stawiasz na sztuczną inteligencję? Oto kilka ciekawych spółek, które mogą zyskać!„). Istnieją firmy niezwiązane bezpośrednio z tą technologią, które również mogą na niej niemało zyskać.

Polub nas na Facebook!

Znajdziesz tam więcej wartościowych treści o inwestowani, giełdzie i rynkach.

DNA Rynków – merytorycznie o giełdach i gospodarkach

Jakie spółki zyskają na wzroście technologii AI?

Rozwój AI na świecie to świetny katalizator do rozwoju wielu sektorów i całych grup spółek. Kto najbardziej może na tym zyskać? Dla lepszej wizualizacji segmentacji firm, załączam poniższą autorską piramidę grupującą pieć głównych głównych kategorii.

Opracowanie własne

Firmy zajmujące się tworzeniem algorytmów są fundamentem dla branży

Takie spółki są bezpośrednio zaangażowane w badania, projektowanie i rozwijanie algorytmów AI, ponieważ tworzą modele uczenia maszynowego i głębokiego, które są sercem systemów opartych na sztucznej inteligencji. Innowacje w tym obszarze prowadzą do lepszej wydajności, dokładności i zdolności adaptacyjnych AI. Przykładami firm w tej kategorii są OpenAI, DeepMind oraz Anthropic. Podmioty te należą jednak do gigantów technologicznych, takich jak Microsoft (MSFT) oraz Alphabet (GOOGL). W związku z tym to spółki Big Tech stanowią tutaj najłatwiejszą formę ekspozycji.

Ciekawym precedensem mogą być aktualnie opracowywane przez Unię Europejską, regulacje, które wymagać będą przetwarzania danych na poziomie lokalnym. Celem jest ograniczenie przenoszenia danych użytkowników poza granice UE. Może to wprowadzić utrudnienia dla potentatów z USA i Chin jednocześnie otwierając drzwi dla europejskich firm, w tym również polskich. Szansa dla polskich firm w tym wypadku może być duża. W Polsce istnieje wiele przedsiębiorstw, które tworzą i wdrażają algorytmy AI. Najbardziej znane to Synerise, User.com, Cyberfolks (R22), Forward Operators AI lab, SentiOne który właśnie wprowadza „Polskiego chata GPT” czy Applica.ai przejęta niedawno przez Snowflake (SNOW). Akwizycja ta potwierdza potencjał drzemiący w polskich start-upach związanych z AI.

Sztuczna inteligencja wymaga odpowiedniego sprzętu i technologii

W dynamicznym świecie AI najważniejsze są nie tylko algorytmy, ale również infrastruktura technologiczna. Umożliwia ona tworzenie samych algorytmów, optymalizację, wdrażanie i późniejsze funkcjonowanie. W tym kontekście, firmy dostarczające najważniejsze technologie i sprzęt odgrywają istotną rolę w przyspieszaniu postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji. Korzystają one również na intensywnych inwestycjach. Infrastruktura ta obejmuje między innymi:

Sektor półprzewodników

To one są sercem procesorów i układów scalonych. Ich rozwój perfekcyjnie opisuje prognoza Gordona Moore’a, jednego z założycieli firmy Intel, co do rozwoju technologii i elektroniki. Dostrzegł on, iż liczba tranzystorów w układach scalonych podwaja się co dwa lata, przy jednoczesnym zmniejszaniu się ich rozmiaru. Prowadzi to do wzrostu mocy obliczeniowej przy zachowaniu zbliżonej ceny. Firmy zajmujące się produkcją półprzewodników oraz maszynami do ich wytwarzania mają decydujący wpływ na to, jak gwałtownie ta moc się rozwija.

  1. TSMC jest główną odlewnią zajmującą się produkcją najbardziej zaawansowanych chipów wykorzystywanych w rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji. Aktualnie udział AI w przychodach spółki jest relatywnie niski w przeciwieństwie do Nvidii. Jest to główny powód różnicy w stopach zwrotu obu tych podmiotów od początku roku. Przewiduje się jednak niezwykle dynamiczny wzrost segmentu AI w biznesie TSMC w średniorocznym tempie 50% do 2027 roku.
  2. Potencjalnie niedocenionym przez rynek podmiotem w tym segmencie może okazać się również konkurent Taiwan Semiconductor w biznesie foundry – Samsung Electronics. Spółka rozpocznie dostarczanie układów pamięci o wysokiej przepustowości (HBM3) dedykowanych do współpracy z akceleratorami sztucznej inteligencji firmy Nvidia już w październiku tego roku. Po publikacji tej informacji kurs koreańskiej firmy zyskał ponad 6%.
  3. ASML jest kluczowym dostawcą najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn EUV używanych przez odlewnie do produkcji chipów. Wpływ zintensyfikowanych inwestycji w AI również zacznie być zauważalny dopiero w najbliższych latach. Niemniej jednak, bez technologii ASML rozwój branży byłby niemożliwy.

Software do projektowania chipów

Projektowanie skomplikowanych układów scalonych, w tym tych dedykowanych AI, wymaga zaawansowanego systemu do projektowania chipów. Firmy dostarczające narzędzia do designu, symulacji i weryfikacji układów scalonych odgrywają istotną rolę w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań AI. Dwoma głównymi graczami na tym rynku są Synopsys (SNPS) oraz Cadence Design Systems (CDNS).

Sprzęt (GPU, TPU, CPU, RAM)

Akceleratory sprzętowe AI, takie jak jednostki przetwarzania graficznego (GPU), procesory tensorowe (TPU) czy układy programowalnych bramek (FPGA – field-programmable gate array) to wyspecjalizowane układy, które wykazują znacznie wyższą efektywność w wykonywaniu zadań w porównaniu do tradycyjnych jednostek centralnych (CPU). Ich projektowanie skupia się na obsłudze ogromnych zbiorów danych oraz zaawansowanych obliczeniach niezbędnych w aplikacjach z zakresu sztucznej inteligencji. Umożliwia to znacznie szybsze i bardziej wydajne przetwarzanie. Nadejście tych akceleratorów wywarło przełomowy wpływ na przemysł technologiczny. Pozwalają na tworzenie bardziej zaawansowanych modeli AI zdolnych do analizy ogromnych zbiorów danych w czasie rzeczywistym. Stwarza to szanse na przełomy w dziedzinach takich jak autonomiczne pojazdy, opieka zdrowotna czy finanse.

Wszystkie akceleratory to niezwykle istotny sprzęt w rozwoju AI. Firmy takie jak Nvidia (NVDA), Advanced Micro Devices (AMD) oraz Intel (INTC), zajmujące się ich produkcją, mają znaczący wpływ na moc obliczeniową w algorytmach uczenia maszynowego. GPU są stosowane w przetwarzaniu równoległym, co znacząco przyspiesza trenowanie modeli AI. Rynek GPU dla sztucznej inteligencji został aktualnie całkowicie zdominowany przez firmę Nvidia, która lata temu przeznaczyła znaczące środki na rozwijanie narzędzi umożliwiających uczenie głębokie i wnioskowanie przy wykorzystaniu technologii CUDA (Compute Unified Device Architecture). Lata inwestycji w AI i wizjonerstwo zarządu stworzyło wielką fosę ekonomiczną wokół ich biznesu.

Mimo iż aktualnie Nvidia jest praktycznym monopolistą na rynku, firmy takie jak AMD czy Alphabet prawdopodobnie odbiorą jej trochę udziałów w rynku. Na dziś przewaga Nvidii jest jednak ogromna. Spółka nie tylko dostarcza sprzęt, ale także tworzy odpowiednie oprogramowanie do jego zarządzania i optymalizacji. Sprzęt dla AMD i Nvidii produkuje TSMC i Samsung korzystając z maszyn ASML.

Innym ważnym elementem jest pamięć RAM. Jest ona istotna przy pracy z modelami generatywnymi, ponieważ często wymagają one dużych zasobów pamięci do przetwarzania danych. Dużymi graczami na rynku pamięci RAM są między innymi Micron Technology (MU) oraz SK Hynix.

Infrastruktura do centrów danych

Efektywne przetwarzanie i przesyłanie danych w chmurze obliczeniowej jest najważniejsze dla wydajności AI. Firma Arista Networks (ANET) dostarcza przykładowo przełączniki sieciowe umożliwiające szybkie przesyłanie ogromnych ilości danych między różnymi elementami infrastruktury AI. Tworzy również software do zarządzania siecią w centrach danych. Jednym z konkurentów Aristy jest firma Cisco Systems (CSCO).

Prognozowane tempo wzrostu sprzętu i technologii koniecznej w rozwoju Sztucznej Inteligencji

Źródło : Prognoza dla rynku hardware Edge AI. Możliwości wzrostu rynku do 2026 r, raport. | Technavio

Współpraca tych różnorodnych firm jest niezbędna do rozwoju AI. Każda z nich w większy bądź mniejszy sposób zyskuje na sekularnym trendzie rozwoju tej technologii. Inwestycje w rozwój półprzewodników, kart graficznych, infrastruktury do centrów danych czy układów pamięci wpływają na to, jak AI może wykorzystywać moc obliczeniową do rozwiązywania coraz bardziej złożonych problemów. To zgrany układ między firmami dostarczającymi najważniejsze komponenty i technologie przyspiesza rozwój rynku, co w konsekwencji przyczynia się do coraz większej obecności AI w naszym codziennym życiu.

Firmy zajmujące się biznesem chmurowym (Cloud computing)

Cloud computing jest ważnym elementem dla rozwoju AI, ponieważ dostarcza elastycznych i skalowalnych zasobów obliczeniowych oraz narzędzi do tworzenia, trenowania i wdrażania modeli. Firma dostarczająca usługi chmurowe może znacząco przyspieszyć procesy związane z AI. Umożliwiają bowiem firmom dostęp do potężnych zasobów bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt. Zwiększa to efektywność operacyjną przedsiębiorstw. W tej grupie spółek znajdują się przede wszystkim giganci chmurowi, tacy jak Amazon (AWS), Microsoft (Azure) oraz Alphabet (Google Cloud). Mniejszym podmiotem tego typu jest również Digital Ocean (DOCN).

Spółkami związanymi z biznesem chmurowym, ale nie będącymi bezpośrednimi dostarczycielami infrastruktur chmurowych jest DataDog (DDOG) oraz Dynatrace (DT). Spółki te należą do grupy SaaS. Zajmują się one zarządzaniem i optymalizowaniem środowisk chmurowych, dostarczając m.in. analizy dotyczących wydajności i skalowalności. Monitorują one aplikacje i infrastrukturę w czasie rzeczywistym, umożliwiając identyfikację problemów, rozwiązywanie trudności i optymalizację wydajności.

Sektory bezpośrednio zyskujące na rozwoju sztucznej inteligencji

Spółki działające między innymi w takich sektorach jak cyberbezpieczeństwo, big data czy centra danych stanowią fundament dla rozwoju AI, ponieważ dostarczają infrastrukturę i rozwiązania potrzebne do przechowywania, analizy i ochrony ogromnych ilości danych, które są niezbędne do szkolenia i funkcjonowania modeli sztucznej inteligencji. Zapewniają one bezpieczny i efektywny ekosystem dla AI i korzystają na wzroście tego sektora.

Cyberbezpieczeństwo

AI przynosi szereg korzyści dla dziedziny cyberbezpieczeństwa. Przyczynia się do zwiększania skuteczności, szybkości i umiejętności wykrywania, przewidywania oraz reagowania na zagrożenia cybernetyczne. Przykładem spółki będącej jednym z pionierów wykorzystania AI w branży jest Crowdstrike (CRWD) i ich flagowa platforma o nazwie Falcon. Jej przykład został szczegółowo opisany w odrębnym artykule. Innymi firmami z sektora wykorzystującymi rozwój tej technologii są takie podmioty jak:

  • Zscaler (ZS). Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w chmurze, oferując usługi proxy, filtrowania treści, oraz narzędzia do ochrony sieci przed zagrożeniami. Spółka działa w modelu SaaS. Rozwiązanie „Zscaler Cloud Security” wykorzystuje AI do monitorowania i ochrony użytkowników przed zagrożeniami umożliwiając bezpieczny dostęp do zasobów internetowych.
  • Palo Alto Networks (PANW). Spółka zajmuje się dostarczaniem rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, które wykorzystują technologię AI i uczenie maszynowe do identyfikacji i blokowania nowych, nieznanych zagrożeń oraz optymalizacji polityk bezpieczeństwa w sieciach. Przykładem jest platforma „Cortex”, która wykorzystuje uczenie maszynowe i analizę behawioralną do identyfikacji zagrożeń oraz automatycznego reagowania na ataki.
  • Fortinet (FTNT). Firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, w tym urządzeń firewall, systemów ochrony przed zagrożeniami, oraz różnych narzędzi zabezpieczających sieci komputerowe. Fortinet wykorzystuje technologię AI w swoich rozwiązaniach bezpieczeństwa, takich jak systemy IDS/IPS (Intrusion Detection System/Intrusion Prevention System) oraz narzędzia do analizy ruchu sieciowego.

Big Data

Rozwój AI przynosi wiele korzyści sektorowi Big Data. Dane stanowią fundament sztucznej inteligencji, która bez nich nie jest w stanie odpowiednio funkcjonować. Proces gromadzenia, przetwarzania i uporządkowania danych jest niezbędny do prawidłowego trenowania algorytmów. Sztuczna inteligencja staje się sprawniejsza i lepsza wraz z rozbudowywaniem i ulepszaniem baz danych. Wymaga ona również dogłębnej analizy ich ogromnych ilości, wykrywania subtelnych wzorców, personalizacji ofert, przewidywania trendów oraz automatyzowania procesów analizy. Przykładami spółek Big Data są:

  • Palantir (PLTR): Firma Palantir specjalizuje się w tworzeniu systemu analitycznego i narzędzi do integracji danych, które pomagają organizacjom w analizie i wykorzystaniu dużych zbiorów informacji w celu podejmowania decyzji i rozwiązywania złożonych problemów.
  • Snowflake (SNOW): Snowflake dostarcza platformę chmurową do przechowywania, zarządzania i analizowania danych, która umożliwia firmom skalowalne i elastyczne rozwiązania przetwarzania danych w czasie rzeczywistym.
  • MongoDB (MDB): MongoDB to firma dostarczająca system zarządzania bazami danych NoSQL, który umożliwia elastyczne przechowywanie i szybki dostęp do danych w różnych formatach, ułatwiając rozwijanie aplikacji i obsługę dużych ilości informacji.

Centra danych

Sztuczna inteligencja wymaga ogromnej mocy obliczeniowej. Centra danych są kluczowymi inwestycjami w wyścigu o dominację na rynku. Wielokrotnie omawiana spółka Arista Networks jest przykładem podmiotu, który będzie beneficjentem tego trendu. Innymi przykładami firm z tego sektora są:

  • Digital Realty Trust (DLR) – Jest to REIT specjalizujący się w inwestowaniu i obsłudze centrów danych na całym świecie. Spółka łączy firmy i dane, dostarczając pełne spektrum usług centrów danych, kolokacji i połączeń międzysieciowych.
    • Super Micro Computer (SMCI) – spółka będąca jedną z największych gwiazd tegorocznej hossy. Zajmuje się projektowaniem i produkcją serwerów oraz dostarczaniem rozwiązań IT, w tym serwerów, pamięci masowych i płyt głównych, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i instytucje w celu obsługi ich potrzeb związanych z przetwarzaniem danych i infrastrukturą IT.

Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez każdego!

Na rozwoju AI zyskać może jednak każdy. Odpowiednie podejście do innowacji technologicznych i umiejętność adaptacji do zmieniającego się otoczenia są przykładami cech pożądanych u kompetentnego zarządu. Przykładem spółki kompletnie niezwiązanej z sektorem sztucznej inteligencji, ale planującej wdrożenie owej technologii do swojego biznesu jest Airbnb (ABNB). Firma planuje w przyszłości zintensyfikować swoje inwestycje w AI poprzez między innymi poprawienie rekomendacji.

Inną ciekawą firmą wykorzystującą algorytmy AI jest Żabka. Zaimplementowała ona system proponowania franczyzobiorcom produktów do zatowarowania na podstawie analizy sprzedaży, prognozy pogody czy planowanych eventów w okolicach sklepu (np. mecz piłkarski na pobliskim stadionie czy impreza z okazji dnia dziecka). Ponadto Nano sklepiki Żabki (jedne z pierwszych miejsc na świecie, w których zakupów dokonuje całkowicie bezobsługowo) również wykorzystują algorytmy AI.

Firmy oferujące rozwiązania typu Software as a Service (SaaS) często wykorzystują sztuczną inteligencję do optymalizacji procesów biznesowych. Dzięki temu pomagają także innym przedsiębiorstwom osiągać większą efektywność, co ma bezpośredni wpływ na ich konkurencyjność. O tym, na jakie parametry fundamentalne warto patrzeć przy analizie tego typu spółek przeczytacie tutaj. Przykładami takich operujących w modelu SaaS i umiejętnie korzystających z technologii AI są :

  1. Adobe (ADBE) – spółka znana między innymi z tworzenia systemu do edycji grafiki i multimediów takiego jak Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Wykorzystuje AI w swojej platformie o nazwie Sensei, która jest używana do automatyzacji procesów edycji i analizy danych użytkowników.
  2. Salesforce (CRM) – firma specjalizująca się w oprogramowaniu CRM (Customer Relationship Management), pomagającym firmom zarządzać relacjami z klientami. Stworzyła platformę o nazwie Einstein, która, jest wykorzystywana do analizy danych i predykcji zachowań.
  3. The Trade Desk (TTD) – firma specjalizująca się w zakupie reklam cyfrowych poprzez platformę SaaS, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, w tym narzędzie o nazwie Koa, do optymalizacji i personalizacji kampanii reklamowych, umożliwiając reklamodawcom efektywne dotarcie do swojej docelowej grupy odbiorców.

Sztuczna inteligencja to wciąż gorący temat inwestycyjny

Spółki operujące w sektorze AI odnotowują imponujące wzrosty i są postrzegane jako atrakcyjne źródło zysków na rynku. Wzrastające zainteresowanie inwestorów przyczyniło się do napływu kapitału zarówno od funduszy hedgingowych, jak i inwestorów indywidualnych. Kontrariańscy uczestnicy rynku mogą w tej chwili podchodzić z pewną dozą ostrożności i oczekiwać lepszego momentu wejścia, szczególnie w te najpopularniejsze podmioty, ale aktywny i długoterminowy inwestor powinien już mieć pewną ekspozycję na ten sektor. W skali odpowiadającej jego profilowi ryzyka!

Do selekcji podmiotów zdolnych do generowania długoterminowo dodatkowej wartości z niej płynącej należy podchodzić jednak z zimną głową. Istnieje sporo firm kojarzonych bezpośrednio z tą technologią będących źródłem spekulacji. Charakteryzują się one ogromną zmiennością i sprzedawaniem „przyszłości” (wiele z nich przez cały czas generuje stratę). Inne swoje wzrosty zawdzięczają między innymi szczęśliwym tickerom (AI:>).

Sztuczna inteligencja i aktualny nastrój rynkowy wokół niej jest perfekcyjnie ilustrowany słowami Jima Rohna. Warto o nich pamiętać, zwłaszcza przy długoterminowym horyzoncie inwestycyjnym

Większość ludzi przecenia to, co może osiągnąć w ciągu roku i nie docenia tego, co może osiągnąć w ciągu dziesięciu lat.

Jak zainwestować w akcje powiązane ze sztuczną inteligencją?

Każdą ze wspomnianych spółek możesz kupić przez platformę Freedom24. To międzynarodowy broker, który umożliwia handel ponad milionem instrumentów finansowych na rynkach zagranicznych. Notowany jest na Nasdaq i zapewnia szeroki dostęp do akcji amerykańskich. Nowi klienci przez pierwsze 30 dni są całkowicie zwolnieni z prowizji, a inwestor zyskuje ponadto oprocentowanie swoich niezainwestowanych środków w wysokości choćby 6.1%! jeżeli jeszcze nie masz konta we Freedom, to możesz założyć je dzięki tego linka. Dzięki temu będziesz również wspierał nasz portal!

Do 30 września zainwestuj odpowiednią kwotę oraz użyj specjalnego kodu promocyjnego, aby dodatkowo otrzymać:

  • 3 darmowe akcje (inwestycja od 5 000 do 19 999 EUR lub równowartość w innej walucie, kod promocyjny SEPTEMBER5)
  • 10 darmowych akcji (inwestycja od 20 000 do 49 999 EUR lub równowartość w innej walucie, kod promocyjny SEPTEMBER20 i SEPTEMBER5)
  • 20 darmowych akcji (inwestycja ponad 50 000 EUR lub równowartość w innej walucie, kod promocyjny SEPTEMBER50, SEPTEMBER20 i SEPTEMBER5)

Daj znać co Ty sądzisz o tych spółkach i całej rewolucji sztucznej inteligencji.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

We wszystkie spółki omówione w tym materiale zainwestować możesz za pomocą brokera Freedom24, którego recenzję znajdziesz na naszym portalu. Przez pierwsze 30 dni handlujesz całkowicie bez prowizji, a dodatkowo możesz uzyskać oprocentowanie swoich niezainwestowanych środków do choćby 6.1% w skali roku! Załóż konto we Freedom24 dzięki tego linka do otwarcia konta i wspieraj nasz portal!

Pamiętaj, iż przy inwestowaniu twój kapitał zawsze jest zagrożony. Prognozy i wyniki osiągane w przeszłości nie są wiarygodnymi wskaźnikami dla przyszłych wyników. Niezbędne jest przeprowadzenie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji. W razie potrzeby możesz zawsze zasięgnąć niezależnej opinii od certyfikowanych specjalistów.

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00
80
0
Idź do oryginalnego materiału