Międzynarodowa firma UV Medico oferuje specjalistyczne rozwiązania do dezynfekcji pomieszczeń. Polski oddział spółki wprowadza pierwsze lampy UV-C, które będą w pełni bezpieczne dla ludzi.
Technologia UV-C 222 nm, która została opracowana i opatentowana przez naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku wreszcie dotarła do Polski. UV Medico Poland jest przedstawicielem firmy UV Medico, która odpowiada za specjalistyczne rozwiązania do dezynfekcji. Na co dzień placówki medyczne korzystają z rozwiązań, które pomagają zapobiegać w rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. UV Medico Poland wprowadza rozwiązanie, które nie tylko zadba o dezynfekcję, ale również bezpieczeństwo ludzi.
„Jesteśmy polskim przedstawicielem międzynarodowej firmy pochodzącej z Danii, która jest jednym z wiodących producentów lamp i specjalistycznych rozwiązań do dezynfekcji opartych o technologię UVC 222. m.in w czołowych szpitalach, uczelniach oraz placówkach medycznych i laboratoryjnych. Wprowadzając je do Polski chcemy poprawić jakość i bezpieczeństwo polskich placówek medycznych, szpitali, uczelni i aptek. Produkty UV Medico są obecne w 30 krajach, gdzie znajdują zastosowanie w dziesiątkach placówek narażonych na szczególne ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych wirusów i bakterii” – komentuje Dariusz Głogowski, CEO UV Medico Poland.
Warto przeczytać: Medinice liczy na pierwszą komercjalizację urządzenia medycznego jeszcze w tym roku. Spółka rozważa też akwizycje na rynku medtech
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Technologia UV-C 222 nm została opracowana przez naukowców z Nowego Jorku. Lampy dezynfekujące są instalowane w szpitalach, miejscach użyteczności publicznej czy też fabrykach największych światowych firm farmaceutycznych. Firma UV Medico, która odpowiada za dezynfekujący sprzęt została założona w 2020 roku i w tej chwili działa na terenie 30 krajów. Od niedawna pojawiła się również w Polsce.
„Nowe osiągnięcia w dziedzinie fotoniki pozwoliły na opracowanie technologii UVC w celu zwalczania przenoszenia chorób zakaźnych między ludźmi. Najnowsze badania wykazały, iż przyjazny dla środowiska gaz KrCl może być wykorzystywany do produkcji nowego rodzaju lamp emitujących światło o długości fali 222 nm – znane również jako światło far UVC – UVC dalekie. Ten rodzaj światła zabija wirusy, bakterie i grzyby wywołujące choroby w powietrzu i na powierzchniach, a jednocześnie jest bezpieczny dla ludzi. Ze względu na korzystny profil bezpieczeństwa światła UVC 222, lampy mogą zabijać bakterie i wirusy podczas obecności pacjentów oraz podczas pracy lekarzy i pielęgniarek” – informuje profesor Christian Holm z Uniwersytetu Aarhus w Danii.
UV Medico Poland jako pierwszy w naszym kraju wprowadził lampy UV222. W bezpieczny sposób mogą być one wykorzystywane w obecności ludzi. Stosowanie tej technologii jest szczególnie wskazane dla szpitali, placówek medycznych, aptek, ale nie tylko. Decydują się na nią szkoły, biura, urzędy, jak również punkty gastronomiczne.
Obecnie w ofercie polskiego oddziału UV Medico znajduje się aż 11 produktów, które wykorzystują innowacyjne lampy UVC-222. Wśród nich można wymienić:
- UV222: standardowy model UV Medico, który pomaga chronić biura czy instalacje medyczne przed bakteriami i chorobami.
- UV222 Pendant: głębsza i bezpieczniejsza dezynfekcja możliwa dzięki eleganckiemu wzornictwu, które można łatwo zintegrować z każdą przestrzenią.
- UV222 Vehicle: spersonalizowane lampy UV Medico dedykowane do wnętrz karetek i wind.
Źródło grafik: UV Medico Poland