Telegram – umożliwia natychmiastowe przesyłanie USDT za pośrednictwem czatu

1 rok temu

Telegram – umożliwia natychmiastowe przesyłanie USDT za pośrednictwem czatu

Kryptowaluty na czacie

Telegram robi duży krok naprzód w integracji z kryptowalutami. Ponad 700 milionów użytkowników aplikacji do przesyłania wiadomości błyskawicznych Telegram może teraz bezproblemowo kupować, sprzedawać i przesyłać stablecoina Tether US Dollar (USDT) za pośrednictwem czatu.

Komunikat o nowej funkcji popularnego czata zostało wydany w środę po południu przez zespół Blockchain Telegram, The Open Network.

„Wyobraź sobie, iż możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości” – napisali w tweecie.

„Teraz wyobraź sobie, iż to już działa”.

USDT to największa waluta cyfrowa typu stablecoin na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej ponad 75 miliardów dolarów. Jest ponad dwukrotnie większa od konkurenta stablecoina dolara amerykańskiego (USDC), który ma kapitalizację na poziomie 35 miliardów dolarów. Tether odnotował znaczne zyski w stosunku do USDC w ostatnich tygodniach po tym, jak Circle, firma odpowiedzialna za emisję USDC, została zamieszana w upadek Silicon Valley Bank, powodując jego krótkotrwałą utratę powiązania z dolarem amerykańskim.

Nowa funkcjonalność oznacza, iż użytkownicy Telegrama mogą teraz wybrać USDT, a także natywną monetę TON z poziomu swoich okien czatu i natychmiast przesyłać środki do swoich kontaktów. Według Decrypt, w tej chwili Telegram będzie obsługiwał tylko USDT na blockchainie Tron.

Aby skorzystać z nowej opcji i np. wysłać USDT do innej osoby, użytkownicy Telegrama muszą dodać bota o nazwie „@wallet” do menu załączników w aplikacji.

30 listopada założyciel Telegrama, Pavel Durov, ogłosił zamiar platformy do przesyłania wiadomości, aby udostępnić swoim użytkownikom pakiet zdecentralizowanych produktów kryptowalutowych, w tym zdecentralizowaną giełdę kryptowalut (DEX) i portfel bez nadzoru.

„Branża blockchain została zbudowana na obietnicy decentralizacji, ale ostatecznie skoncentrowała się w rękach nielicznych, którzy zaczęli nadużywać swojej władzy” – powiedział wówczas Durow, odnosząc się do upadku FTX kilka tygodni wcześniej.

„Rozwiązanie jest jasne: projekty oparte na blockchainie powinny wrócić do swoich korzeni – decentralizacji. Użytkownicy kryptowalut powinni przejść na transakcje bez zaufania i samodzielnie hostowane portfele, które nie polegają na żadnej stronie trzeciej” – powiedział.

Telegram uruchomił The Open Network wraz ze swoim natywnym tokenem Toncoin (TON) w maju 2020 r. Projekt napotkał jednak poważną przeszkodę, ponieważ amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd obciążyła platformę prowadzeniem niezarejestrowanej oferty tokenów cyfrowych i wezwała Telegram, aby zwrócił inwestorom ponad 1,2 miliarda dolarów wraz z karą cywilną w wysokości 18,5 miliona dolarów.

Po osiągnięciu szczytu 2,45 USD po ogłoszeniu integracji z USDT, Toncoin gwałtownie spadł. W chwili pisania tego tekstu TON jest notowany po cenie 2,31 USD, co oznacza spadek o ponad 4% w ciągu dnia.

Może Cię zainteresuje :

Idź do oryginalnego materiału