Token AVA firmy Travala wzrósł w ciągu jednej godziny o aż 300%. Stało się to po tym, jak były dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), ujawnił, iż jego giełda zainwestowała tę w platformę kryptowalutową – i to jeszcze przed pandemią koronawirusa.
- Kurs AVA wzrósł o 300% i to przez jedną godzinę.
- To efekt słów CZ, który przyznał, iż Binance zainwestowało w Travala.
Sukcesy Travala
Właściwie kurs AVA mógł wzrosnąć z dwóch powodów – słowa CZ były tylko jednym z nich (o nich za chwilę). Travala ogłosiło bowiem, iż udało się przekroczyć 100 milionów USD rocznego przychodu brutto. To wielki wzrost w porównaniu z 59,6 miliona USD, ile zarejestrowano w 2023 roku. To owoc skoku zainteresowania usługami firmy. Jej platforma umożliwia rezerwację lotów i hoteli, za co klienci mogą zapłacić, korzystając z ponad 100 kryptowalut.
Teraz jeszcze CZ pochwalił się, iż Binance zainwestowało w platformę przed pandemią.
Zainwestowaliśmy w tę platformę kryptowalutową przed COVID, przed kryptozimą
– przyznał.
We invested in this crypto travel platform pre-COVID, pre-crypto winter, and held on. BUILD! https://t.co/q40IZ4xfM3
— CZ 🔶 BNB (@cz_binance) December 12, 2024
Travala ujawniła również plany utworzenia swojej rezerwy BTC i AVA.
Wykres kursu AVA wygląda w tej chwili tak:
Podróżuj dzięki blockchainowi
Założona w 2017 roku Travala.com jest platformą rezerwacji podróży opartą na blockchainie, która oferuje ponad 3 miliony produktów turystycznych w ponad 230 krajach. Akceptuje płatności w różnych kryptowalutach, w tym w swoim natywnym tokenie, AVA.
Od początku swojego istnienia Travala wprowadzała u siebie różne innowacje. W 2021 roku uruchomiła np. Dtravel, konkurenta Airbnb opartego na blockchainie. Dtravel oferuje gospodarzom udziały w platformie, wyróżniając się tym na rynku tego typu usług.
Samo Binance przez cały czas rozszerza swój portfel inwestycyjny. Warto wymienić niedawne partnerstwo z Kernel, którego celem jest zbudowanie infrastruktury restakingowej w łańcuchu BNB, integrując tokeny takie jak BNB i BTC. Z kolei w listopadzie Binance Labs zainwestowało w protokół BIO. Cel? Promować zdecentralizowane finansowanie badań naukowych. Ta inicjatywa ma na celu zajęcie się kluczowymi obszarami, takimi jak krioprezerwacja (przechowywanie tkanek), zdrowie kobiet i zdrowie psychiczne.
W październiku Binance Labs wsparło też Lombard, platformę stakingową Bitcoin liquid.