Ten kraj wyłącza prąd kopalniom BTC!

1 rok temu

Okres suszy, który kraj przeżył w pierwszej połowie 2023 roku, skutkował większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Tym samym niższą zdolnością generowania energii przez elektrownie wodne. Tym samym Laos zawiesza dostawę energii elektrycznej do projektów związanych z kryptowalutami z powodu suszy.

Susza w Laosie. Źródło: https://jclao.com

Państwowa firma dystrybucyjna energii elektrycznej w Laosie, Électricité du Laos (EDL), ogłosiła, iż ​​zawiesi dostawę energii elektrycznej do miejsc związanych z wydobywaniem kryptowalut. Firma powołała się na różne powody, takie jak trudności w generowaniu wystarczającej ilości energii w warunkach suszy.

Laos doświadczył suszy w pierwszej połowie 2023 roku. Skrajne upały spowodowały większe zapotrzebowanie na energię elektryczną i spowodowały, iż elektrownie wodne miały trudności z wytworzeniem wystarczającej ilości energii. Oprócz tego EDL podała, iż elektrownie wodne generują 95% energii kraju i planuje dostarczać energię lokalnie oraz eksportować duże ilości do Tajlandii w 2024 roku. Możliwości eksportowe kraju również zostaną dotknięte, gdy warunki staną się bardziej surowe, a jest to możliwe.

W wywiadzie udzielonym dla Laotian Times, pracownik EDL powiedział, iż innym powodem zawieszenia dostaw dla projektów związanych z wydobywaniem kryptowalut jest ich niezdolność do „uregulowania zaległych opłat”.

Podejście do kopania BTC różni się w zależności od kraju

Laos to kraj o jednym z najniższych PKB per capita na świecie, z licznymi wyzwaniami ekonomicznymi i społecznymi. Znaczący odsetek ludności żyje poniżej międzynarodowej linii ubóstwa, napotykając trudności w dostępie do podstawowych potrzeb. Laos ma niski poziom edukacji, ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej oraz niedorozwiniętą infrastruktura są częstymi problemami. Topografia kraju (dżungle i góry) są trudne do transportu jak i rozwoju jakiejkolwiek zabudowy. Pomimo wprowadzenia programów rozwojowych Laos stoi w obliczu znacznych wyzwań. Są to wyzwania związane z redukcją nierówności społecznych i poprawą warunków życia dla swoich obywateli.

Pod koniec 2021 roku rząd laotański zatwierdził pilotażowy projekt publiczno-prywatny mający na celu badanie wydobywania i handlu kryptowalutami. Krok ten ma na celu skorzystanie z faktu, iż na wydobycie negatywnie patrzą Chiny. To skutkuje poszukiwaniem nowych miejsc na wydobycie przez przemysłowych górników. Wówczas sześć firm otrzymało zgodę na prowadzenie operacji wydobycia w Laosie jako część tego programu.

W innych krajach inwestuje się w wydobycie BTC. Oman niedawno uruchomił centrum wydobycia kryptowalut o wartości 370 milionów dolarów – LINK.

Idź do oryginalnego materiału