Tether i XAUT na telegramowym blockchainie TON! Durov podejmuje kolejne kroki

8 miesięcy temu

Podczas konferencji Token2049 w Dubaju, Tether, operator stablecoina USDT, poinformował widownię o uruchomieniu swojego stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim (USDT) oraz złotego stablecoina Tether Gold (XAUT) na Telegram Open Network (TON). To znaczący krok w integracji ekosystemów Web3 Tethera i Telegrama i bycze wiadomości dla użytkowników tego bardzo popularnego środowiska.

Tether rozszerza swoje operacje na blockchainie TON

Pavel Durov, założyciel Telegrama, i Paolo Ardoino, dyrektor generalny Tethera, zaprezentowali nowinkę wspólnie: ma ona na celu ułatwienie użytkownikom komunikatora Telegram, którego globalna baza użytkowników szacowana jest na ponad 900 milionów osób, „korzystanie z płatności peer-to-peer bez sztucznych ograniczeń.”

fot. X

Uruchomienie USDT i XAUT na blockchainie TON ma na celu zapewnienie płynności i zwiększenie aktywności w sieci, co może stanowić alternatywę dla tradycyjnego systemu finansowego. Umożliwienie transakcji pomiędzy fiat a krypto oraz wbudowane ścieżki do globalnych wypłat ma przyciągnąć szerokie grono użytkowników do infrastruktury krypto, stając się pierwszym tego rodzaju masowym zastosowaniem w płatnościach globalnych.

Warto zaznaczyć, iż już w przeszłości USDT była jednym z domyślnych kryptowalut dostępnych w Wallecie, dedykowanym portfelu użytkowników Telegrama, co czyniło ją jednym z najbardziej dostępnych aktywów w ekosystemie. Obecnie, z TON jako domyślnym blockchainem dla USDT tamże, użytkownicy otrzymali jeszcze prostszą ścieżkę do korzystania z USDT bez opuszczania samej aplikacji.

Dynamiczny rozwój projektów na „T”

Tether wprowadza również nowe działania biznesowe w ramach swojej restrukturyzacji, które mają na celu rozszerzenie swojego parasola ofertowego na jeszcze większą liczbę blockchainów, która wynosi aktualnie 15 różnych sieci. Poza aktualnym partnerstwem wkraczają też nieśmiało (na razie) w sektor sztucznej inteligencji (AI) gdzie, jak twierdzą, chcą „opracować multimodalne modele AI o otwartym kodzie źródłowym i docelowo dołączyć do ruchu zmierzającego w kierunku demokratyzacji technologii AI.”

fot. CMC

Tymczasem TON, będący bratnim projektem popularnej aplikacji, funkcjonuje już niezależnie po tym, jak firma porzuciła rozwój z powodu obaw regulacyjnych. Wzrost łańcucha jest widoczny również w liczbie aktywnych adresów, które wzrosły do ponad 1,7 miliona z mniej niż 100 000 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy oraz jego wycenie: projekt jest już jedną z najbardziej popularnych kryptowalut według danych serwisów CoinMarketCap i Coingecko.

Idź do oryginalnego materiału