Tether rozszerza zasięg w Gruzji inwestując w CityPay.io

1 rok temu

Przedsiębiorstwo obsługujące platformę blockchain tether.to, która obsługuje pierwszy i najczęściej używany na świecie stablecoin, zamierza rozszerzyć swoją obecność w Republice Gruzji poprzez zainwestowanie środków finansowych w firmę przetwarzającą płatności, która działa w ponad 600 punktach w tym kraju.

Tether i Gruzja: poprawienie jakości usług

CityPay.io świadczy usługi płatnicze dla szerokiego grona klientów, w tym między innymi dla tak znaczących marek, takich jak Wendy’s i Radisson Hotels. Poprzez inwestycję w CityPay.io Tether zamierza poprawić wydajność oferowanych przez siebie usług oraz ułatwić korzystanie z nich zarówno nowym jak i dotychczasowym użytkownikom. Co istotne, Tether jest pierwszym stablecoinem, który zainwestował w CityPay.io, co stanowi istotny kamień milowy dla branży przetwarzania płatności.

Co istotne, nie jest to jedyne działanie, jakie przedstawiciele firmy Tether Operations Limited podjęli w ostatnim czasie w Gruzji. Chcąc promować kształcenie w zakresie blockchain i kryptowalut przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z Business & Technology University w Tbilisi. W ramach podpisanej umowy firma będzie aktywnie angażować się w programy edukacyjne uniwersytetu koncentrując się na blockchain, kryptowalutach i technologiach peer-to-peer. Dzięki wsparciu firmy studenci otrzymają kompleksową i aktualną wiedzę na temat tych niezwykle gwałtownie rozwijających się branż.

Gruzja odnotowuje w tej chwili szybki wzrost i zainteresowanie kryptowalutami, w tym zwiększone zapotrzebowanie na opcje płatności kryptowalutowych. W lipcu 2022 r. badanie przeprowadzone przez „Forex Suggest” uplasowało Gruzję na czwartym miejscu na liście najbardziej gotowych na kryptowaluty państw na świecie. w tej chwili w całym kraju znajduje się około 130 bitomatów, a 2,89% Gruzinów posiada kryptowaluty.

Gruzja a przepisy dotyczące kryptowalut

Gruzja wprowadziła nowe przepisy dotyczące kryptowalut w 2022 roku. W tym czasie minister gospodarki i wicepremier Levan Davitashvili ogłosił opracowanie ram regulacyjnych ukierunkowanych na firmy cyfrowe i handel kryptowalutami. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy władzom udało się zachęcić kilka firm do rozpoczęcia działalności w kraju dzięki postępowym ramom regulacyjnym. Jednocześnie rząd zapowiada, iż zamierza wykorzystać swoją przewagę konkurencyjną, aby stać się ważnym globalnym centrum kryptowalut.

Idź do oryginalnego materiału