Token od Solany zdrożał o 50% i osiągnął 1,6 miliarda dolarów marketcapu

cryps.pl 1 miesiąc temu

Kryptowalutowy wieloryb wie, jak zarabiać duże pieniądze. Dzięki inwestycji w BONK zyskał ponad 2,9 miliona USD. Powód? Ten token oparty na Solanie zdrożał ostatnio o ponad 50%. I to w ciągu jednego dnia!


  • BONK w ciągu jednego dnia zdrożał o 50%,
  • Pewien duży inwestor zyskał dzięki temu aż ok. 3 mln USD,
  • Na wykresie BONK widać jednak pierwsze symptomy przegrzania rynku, co sugeruje korektę ceny.

BONK inwestycyjnym hitem

Z danych od platformy Lookonchain wynika, iż pewien anonimowy wieloryb kupił 98 miliardów tokenów BONK o wartości ponad 1,5 miliona USD. Nabył je na Binance. Co ważne, jeszcze przed wystrzałem kursu tego memecoina.

Dziś ma jeszcze łącznie 319,44 tokenów BONK o wartości ponad 7 milionów USD. Jest na tej inwestycji na plusie około 2,9 miliona USD.

Today the price of $BONK has increased by more than 50%!

A SmartMoney accumulated 98B $BONK($1.54M) from #Binance again before the price increased.

He currently holds 319.44B $BONK($7M), with a profit of $2.9M.https://t.co/1oXGa1QlKp pic.twitter.com/TXYw2H07yz

— Lookonchain (@lookonchain) February 29, 2024

Jak podaje CryptoGlobe, innym wielorybom udało się na BONK zarobić podobne kwoty. Przykładowo, pewien inwestor kryptowalut zyskał na inwestycji w BONK aż 6,9 miliona USD. Jak wynika z obserwacji jego portfela, częściowo wrócił na rynek tego memecoina.

Skąd bierze się fenomen BONK i czy to już koniec jego popularności?

Jak to jednak możliwe, iż kolejny memecoin zdrożał tak gwałtownie w krótkim czasie? Jest to efektem społeczności BONK. Jak także wynika z badania od Santiment, od 25 lutego społeczność tokena wzrosła o 320%. Największa jej część skupia się wokół X i grup na Telegramie. Dziś za BONK stoi aż 1,6 miliarda USD marketcapu.

BONK pomógł też w sprzedaży telefonu Solany – Sagi (nie mylić ze słynną konsolą do gier!). Każdy nabywca dostawał 30 milionów tokenów. W pewnym momencie partia ta była więcej warta niż sam sprzęt. Czysty biznes: ktoś dostawał telefona i jeszcze na tym zarabiał.

Dane rynkowe Santiment pokazują jednak, iż wskaźnik RSI BONK spadł z 64 do 63. I to w ciągu ostatnich 24 godzin. Pokazuje to przegrzanie rynku i sugeruje, iż możemy zobaczyć spadek wyceny tego tokena.

Ożywienie rynku memecoinów ma jednak miejsce w szczególnym momencie. Bitcoin i ether zaczęły mocno drożeć. Ta pierwsza kryptowaluta doleciała do poziomu 64 000 USD. w tej chwili kosztuje 61 700 USD, co i tak daje 20-procentowy zysk w skali tygodnia.

1 ETH kosztuje z kolei 3386 USD, co oznacza 14% skoku ceny w skali 7 dni.

Idź do oryginalnego materiału