Solana (SOL), EOS i Jupiter (JUP) to TOP 3 monety “made in USA”, które w tym tygodniu przyciągają uwagę z zupełnie różnymi trajektoriami. Solana spadła poniżej 100 USD w związku z zmiennością na rynku i niepewnością związaną z cłami Trumpa.
EOS wzrósł o prawie 15% w ciągu ostatnich siedmiu dni, wyróżniając się jako jeden z nielicznych zyskujących. Jupiter pozostaje czołowym agregatorem kryptowalut pod względem wolumenu, mimo iż jego cena oscyluje w pobliżu historycznych dołków.
Made in USA: Solana (SOL)
Solana spadła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, chwilowo schodząc poniżej poziomu 100 USD.
Ostry spadek odzwierciedla szerszą słabość na rynku kryptowalut. SOL walczy o utrzymanie kluczowych poziomów wsparcia psychologicznego w związku z zmiennością spowodowaną cłami Trumpa.
W ciągu ostatniego tygodnia SOL straciło ponad 18% swojej wartości i został niedawno wyprzedzony przez Ethereum pod względem wolumenu na zdecentralizowanych giełdach (DEX). w tym miejscu Solana prowadziła przez ostatnie miesiące.

Jeśli momentum spadkowe się utrzyma, SOL może ponownie przetestować poziom wsparcia 95 USD. Załamanie poniżej otworzy drogę do dalszych spadków w kierunku 90 USD.
Jednak jeżeli trend się odwróci, token może dążyć do oporu na poziomie 112 USD. Zdecydowane wybicie w tym rejonie może spowodować wzrost do 124 USD lub choćby 136 USD przy silnym momentum wzrostowym. To pozwoli Solanie odzyskać pozycję jako jednej z najważniejszych monet Made in USA.
Made in USA: Eos
Podczas gdy większość głównych kryptowalut walczy z problemami, EOS wyróżnia się jako jedna z nielicznych monet Made in USA, które odnotowują zyski w tym tygodniu. Wzrósł o prawie 15% w ciągu ostatnich siedmiu dni.
Jego kapitalizacja rynkowa zbliżyła się teraz do 1,1 mld USD. To stawia go w bliskim zasięgu znanych projektów, takich jak Maker, Story, Optimism i Arbitrum.

Jeśli to wzrostowe momentum się utrzyma pomimo szerszej korekty rynku, EOS może kontynuować trend. Następnie może przetestować opór w okolicach 0,88 USD, z potencjałem przebicia powyżej 0,90 USD, a choćby ruszyć do 1 USD.
Jednak jeżeli nastroje się zmienią i EOS podąży za spadkiem rynku, może spaść z powrotem do wsparcia na poziomie 0,67 USD. jeżeli ten poziom zawiedzie, mogą nastąpić dalsze spadki w kierunku 0,59 USD lub choćby 0,54 USD.
Jupiter (JUP)
Jupiter, czołowy agregator Solany, odnotował spadek kapitalizacji rynkowej poniżej 1 mld USD po spadku o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktualnie handluje niebezpiecznie blisko swoich historycznych dołków.
Mimo spadku ceny Jupiter pozostaje dominującym agregatorem w kryptowalutach, notując imponujący wolumen handlowy w wysokości 8,98 mld USD w ciągu ostatniego tygodnia. Jest to więcej niż dziewięć kolejnych agregatorów razem wziętych.

Również zajął czwarte miejsce jako największy protokół pod względem opłat w ciągu ostatnich siedmiu dni. Wygenerował 14 mln USD, ustępując jedynie Tether, Circle i Pump.
Jeśli trend spadkowy się utrzyma, Jupiter może spaść poniżej poziomu 0,30 USD, ustanawiając nowe dołki. Jednak jeżeli odzyska momentum wzrostowe, token może wzrosnąć do 0,35 USD, 0,41 USD, a potencjalnie ponownie przetestować poziom 0,50 USD.
Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut od BeInCrypto, kliknij tutaj.
BeInCrypto Polska - TOP 3 monety “made in USA” na drugi tydzień kwietnia 2025