Karty kryptowalutowe spełniają odwieczne marzenie wielu entuzjastów tej klasy aktywów. Chodzi w końcu o możliwość korzystania z cyfrowych walut jako zwykłego środka płatniczego. Wraz z Trustee Plus przybliżymy Wam, czym dokładnie są tego rodzaju karty, jak działają i przeanalizujemy 5 kart kryptowalutowych, które mają duże szanse stać się najpopularniejszymi w 2024 roku.
Ludzie inwestując w kryptowaluty, oczekują wzrostu ich cen w przyszłości, ale i krótkim odstępie czasu od zakupu danego tokena. Jednakże coraz więcej osób zaczyna nimi płacić, ponieważ taka forma jest dla nich bardzo wygodna i szybka. A kryptowaluty są pod tym względem bardzo pomocne.
Spis treści:
- Czym jest karta kryptowalutowa?
- Zalety kart w porównaniu z kantorami kryptowalut
- Najlepsze karty kryptowalutowe do wypłat USDT
- Trustee Plus
- Karta od giełdy Bybit
- Karta Wirex
- CL Card Powered by Ledger
- Karta od giełdy Crypto.com
- Podsumowanie
Czym jest karta kryptowalutowa?
Karta kryptowalutowa to instrument płatniczy, który pozwala wypłacać cyfrowe aktywa w zwykłej walucie fiducjarnej i płacić nimi na co dzień.
Na przykład, gdy kupujesz artykuły spożywcze w supermarkecie, płacisz kartą bankową. Odpowiednia kwota pieniędzy fiducjarnych jest następnie pobierana z konta. Teraz wyobraź sobie, iż robisz to samo, ale płacisz kartą kryptowalutową.
Portfel powiązany z Twoja kartą jest natychmiast obciążany bitcoinem lub inną kryptowalutą w kwocie odpowiadającej cenie zakupu. Oznacza to, iż cyfrowa waluta jest automatycznie konwertowana na walutę fiducjarną (polski złoty lub euro) i nie trzeba wykonywać przy tym wielu niepotrzebnych manipulacji.
Karty kryptowalutowe znacznie upraszczają interakcję między tradycyjnymi i kryptowalutowymi systemami finansowymi. Można je łatwo dodać do cyfrowych portfeli Apple Pay i Google Pay, pozwalając płacić za artykuły spożywcze w sklepach, paliwo na stacjach benzynowych, płacić rachunki itp.
Można ich również używać do wypłacania gotówki z bankomatów wyposażonych w terminale NFC.
Jak działają te transakcje? To proste:
- użytkownik doładowuje saldo w serwisie wydającym kartę kryptowalutą;
- podczas płatności emitent pobiera wymaganą kwotę w aktywach cyfrowych i zamienia ją na fiat;
- następnie odbywa się standardowa transakcja fiat (płatność lub wypłata gotówki), która przechodzi przez dostawcę infrastruktury płatniczej.
Zalety kart w porównaniu z kantorami kryptowalut
Możesz wymieniać kryptowaluty na pieniądze fiducjarne dzięki kantorów kryptowalut. Ale po pierwsze, jest to mniej wygodne, ponieważ będziesz musiał samodzielnie wykonać pewne dodatkowe działania: wejść na stronę internetową serwisu, wybrać waluty wymiany, podać dane karty bankowej, na którą zostaną przelane środki w wyniku transakcji.
Po drugie, w Internecie łatwo trafić na fałszywą stronę, która imituje działania prawdziwej firmy. Oznacza to, iż nie można mieć 100% pewności co do żadnej z nich. W rzeczywistości trzeba wierzyć giełdom na słowo honoru. I trzeba je wybierać na podstawie recenzji, rekomendacji i informacji o ich reputacji.
Można tutaj argumentować, że wydawcy kart kryptowalutowych to także albo giełdy kryptowalut, które mają ugruntowane mechanizmy przechowywania aktywów użytkowników i konwertowania ich na fiat, albo wyspecjalizowane usługi, które zapewniają infrastrukturę płatniczą wykorzystującą kryptowaluty.
Innymi słowy, są to serwisy, którym użytkownik będzie musiał powierzyć swoje środki w taki czy inny sposób. Karty kryptowalutowe są jednak usługą skomplikowaną technologicznie i kosztowną. Dlatego jest ona przeważnie wprowadzana tylko przez zaufane, zorientowane na klienta firmy o dobrej reputacji, jako dodatkową funkcjonalność dla swoich użytkowników.
Najlepsze karty kryptowalutowe do wypłat USDT
Trustee Plus
Trustee Plus to pierwsza ukraińska platforma, która umożliwia zarządzanie cyfrowymi aktywami. Głównym produktem firmy jest specjalna aplikacja, która służy jako portfel, a także umożliwia założenie karty.
Można nią płacić w dowolnym miejscu w sieci terminali, tak jak zwykłą kartą płatniczą. Obiad w restauracji, zakupy spożywcze, płatności na stacjach benzynowych, różne subskrypcje – za wszystko to można zapłacić kartą bezpośrednio z portfela USDT.
Konwersja z euro na polską walutę narodową odbywa się automatycznie. Dzienny limit transakcji wynosi 5000 euro, a limit wypłat gotówkowych wynosi 2000 euro.
Posiadacz karty Trustee Plus może płacić kryptowalutą w sklepach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kartę można łatwo dodać do portfeli Apple Pay lub Google Pay, a proces płatności nie różni się od zwykłej karty bankowej: podnosisz telefon do terminala, zatwierdzasz i płacisz.
Karta obsługuje następujące waluty: EUR, BTC, ETH, USDT. Aby doładować kartę, wystarczy zasilić portfel Trustee Plus, a następnie wymienić kryptowalutę na euro. jeżeli karta zostanie doładowana kryptowalutą, która nie jest z nią połączona, taką cyfrową walutę można wymienić na wymaganą bezpośrednio w aplikacji.
Za płatności online i offline nie są pobierane żadne opłaty. Podobnie jak w przypadku doładowania salda karty. Zapłacić trzeba jedynie za otwarcie takiej kryptowalutowej karty. Usługa ta kosztuje 10 euro. Należy być również przygotowanym na weryfikację – przy użyciu dowodu osobistego.
Portfel kryptowalutowy Trustee Plus ma już ponad 100 000 użytkowników, którym wydano ponad 20 000 kart kryptowalutowych. Zamówić kartę w ciągu minuty można tutaj.
Karta od giełdy Bybit
Na drugim miejscu w tym zestawieni uplasowała się karta od topowej giełdy kryptowalut Bybit.
Jest to zdecydowanie wygodny produkt dla osób, które posiadają mocno zdywersyfikowane portfolio w swoich walletach na tej platformie. Obsługuje bowiem takie kryptowaluty, jak BTC, ETH, XRP, USDT, USDC, TON, MNT i BNB.
Jeżeli natomiast chodzi o firmy procesujące płatności, które wspieraną tę kartę, są to Visa, Mastercard , JCB, Google Pay i Apple Pay. Należy pamiętać, iż nie są jednak obsługiwane karty płatnicze o charakterze korporacyjnym.
Jak zdobyć kartę od Bybit? W bardzo prosty sposób, otóż w pierwszej kolejności składamy wniosek i wypełniamy specjalny formularz. Następnie musimy uiścić wpłatę w wysokości min. 120 EUR/USD.
Kartę możecie w naprawdę łatwy sposób zamówić przez ten link.
Jeszcze słów kilka o benefitach z posiadania karty od tej giełdy:
- Na starcie otrzymujemy bonus w wysokości 5 EUR/USD.
- Po wydaniu pierwszych 120 EUR/USD dostaniemy kolejny bonus w wysokości 10 EUR/USD na kartę.
- Kolejny duży plus to brak opłat rocznych i miesięcznych, a także bezpłatne wydanie i dostarczenie karty do domu!
Karta Wirex
Kolejna karta kryptowalutowa, dostępna dla obywateli Unii Europejskiej.
Karta może być wirtualna lub fizyczna. Jest ona połączona z systemem płatności Mastercard. Za towary i usługi można płacić zarówno kryptowalutą, jak i tradycyjnymi pieniędzmi.
Osobliwością tej karty jest to, iż obsługuje ona dużą liczbę kryptowalut. Lista obejmuje BTC, LTC, ETH, XRP, WAVES, WOLLO, DAI, NANO, XLM i tokeny Wirex. jeżeli chodzi o waluty fiducjarne, karta Wirex może być używana do konwersji na euro, funty szterlingi i dolary amerykańskie.
Karta jest wydawana bezpłatnie. Nie ma żadnych opłat za korzystanie z karty w bankomacie. Istnieje jednak ważny warunek: musisz wypłacić co najmniej 400 euro z karty co miesiąc.
Dziennie można wypłacić do 500 euro bez opłat. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, opłata wyniesie 2%. Maksymalna łączna kwota transakcji dziennie wynosi 30 000 euro. Miesięczny limit jest taki sam. Nawiasem mówiąc, użytkownicy kart otrzymują 8% zwrotu gotówki.
Kartę Wirex możecie zamówić w tym miejscu.
CL Card Powered by Ledger
Ta karta kryptowalutowa jest zintegrowana z ekosystemem portfela sprzętowego Ledger. Zapewnia możliwość doładowania karty cyfrową walutą za pośrednictwem Ledger Live. Karta jest zarządzana przez Baanx.
Karta CL może być wydana w formie fizycznej. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W związku z tym kryptowaluty są przeliczane na funty szterlingi lub euro.
Aby rozpocząć korzystanie z karty, należy zakupić portfel sprzętowy Ledger i pobrać aplikację Ledger Live. Następnie należy utworzyć konto dla karty CL w aplikacji mobilnej. Co ważne, kartę można dodać do Apple Pay i używać jej do płacenia za towary i usługi.
Inną opcją oferowaną posiadaczom tej karty jest możliwość zaciągnięcia pożyczki zabezpieczonej kryptowalutą. Może to być wyjście dla kogoś, kto potrzebuje pieniędzy, ale nie chce sprzedawać swoich kryptowaluy.
Karta od giełdy Crypto.com
Nasze zestawienie zamyka kryptowalutowa karta płatnicza od giełdy Crypto.com.
Płatności nią możemy dokonać w każdym miejscu, w którym zobaczymy logo VISA. Jesteśmy w stanie nią wypłacić gotówkę z dowolnego bankomatu, za co zostanie jednak naliczona prowizja w wysokości 2% i możemy dokonać tego maksymalnie 3 razy dziennie.
Jeżeli chodzi o limity wypłat z karty, to w ciągu jednego dnia limit ogranicza nas jedynie do kwoty od 500 do 2000 USD (w zależności od statusu naszej karty).
Obsługiwane kryptowaluty przez tę kartę to BTC, ETH oraz USDT.
O zaletach tego produktu możemy napisać między innymi to, że:
- Istnieje możliwość zdobywania nagród za wydatki;
- Jest brak opłat miesięcznych i rocznych za prowadzenie karty;
- Możliwe jest otrzymanie cashbacku za niektóre zakupy;
Co więcej, płacąc tą kartą w niektórych miejscach możemy otrzymać bardzo wysokie rabaty:
- Expedia: Do 10% od każdego zakupu z limitem 50 USD miesięcznie
- Airbnb: do 10% każdego zakupu z limitem 100 USD miesięcznie
- Spotify: Do 13,99 USD miesięcznie
- Netflix: Do 13,99 USD miesięcznie
- Amazon Prime: Do 14,99 USD miesięcznie
- X.com: Do 8.00 USD miesięcznie
Kartę Crypto.com zamówisz w tym miejscu
Podsumowanie
Jak każda inna usługa, kryptowaluty mają zarówno zalety, jak i wady. Na przykład, użytkownicy kart kryptowalutowych mogą napotkać dość wysoką opłatę podczas konwersji. Niemiłą niespodzianką może być również koszt obsługi niektórych kart. Mogą wystąpić niuanse dotyczące dziennych limitów transakcji i niedostępności niektórych usług w niektórych regionach.
Kryptowaluty można traktować różnie, ale nie możemy ignorować faktu, iż coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Jednocześnie karty kryptowalutowe mają jedną ogromną zaletę. Płynnie i niezauważalnie łączą dwa światy finansowe: tradycyjny fiat i świat kryptowalut, który nieustannie ewoluuje i z dnia na dzień staje się coraz bardziej zapotrzebowany
– komentuje Vadym Hrusha, CEO Trustee Plus.