TOP 5 najlepsze kryptowaluty na październik 2023 roku

2 miesięcy temu

Ethereum (ETH), Flare (FLR), Optimism (OP), Hedera (HBAR) i Radiant (RXD) to TOP 5 najlepsze kryptowaluty na październik 2023 roku. W tym miesiącu czekają ich interesujące wydarzenia, które mogą mieć wpływ na ich cenę.

Wrzesień był wzrostowy dla rynku kryptowalut. Ten ruch w górę był jak dotąd kontynuowany w październiku. Oto TOP 5 najlepsze kryptowaluty, które mogą przyciągnąć jeszcze więcej uwagi w tym miesiącu.

ETF dla Ethereum (ETH) może wystartować w tym tygodniu

 • Cena: 1666 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 200 364 mld USD
 • Pozycja w rankingu: 2

Istnieje wiele raportów stwierdzających, iż Exchange-Traded Funds (ETF) dla Ethereum zostanie uruchomiony w tym tygodniu. jeżeli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi produkt futures, będzie to pierwszy ETF futures dla ETH, który zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory SEC opóźniła decyzję w sprawie ARK 21Shares Ethereum ET i VanEck Ethereum ETF do końca 2023 roku.

Cena Ethereum wzrosła od 11 września, kiedy to odbiła się od długoterminowej rosnącej linii wsparcia. Do tej pory linia ta utrzymywała się przez 472 dni.

W dniu 28 września cena ETH wybiła się z opadającej linii trendu oporu (przerywana). Jest to sygnał, iż korekta dobiegła końca, a cena rozpoczęła nowy ruch w górę.

Dzienne odczyty RSI potwierdzają tę możliwość. Inwestorzy rynkowi używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby zidentyfikować warunki wykupienia lub wyprzedania. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy wskazują, iż byki przez cały czas mają przewagę, podczas gdy odczyty poniżej 50 sugerują coś przeciwnego. Wskaźnik RSI wygenerował byczą dywergencję (zielona linia) podczas wspomnianego wyżej odbicia.

Bycza dywergencja pojawia się, gdy spadek ceny połączony jest ze wzrostem impetu. Często prowadzi to do znacznego ruchu w górę, tak jak miało to miejsce w przypadku ETH do tej pory. Wskaźnik RSI znajduje się w tej chwili powyżej 50, co jest kolejną oznaką zwyżkowego trendu.

Wykres ETH/USDT dzięki Tradingview

Następny opór na poziomie 1830 USD znajduje się 10% powyżej obecnej ceny. Natomiast najbliższe wsparcie znajduje się 5% poniżej ceny przy rosnącej linii wsparcia w pobliżu 1600 USD.

TOP 5 najlepsze kryptowaluty: Flare Network (FLR) zwiększa podaż

 • Cena: 0,01 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 266 mln USD
 • Pozycja w rankingu: 104

Następny wniosek o zrzut FLR odbędzie się 13 października. Będzie to ósme roszczenie w 2023 roku. Airdrop doda kolejne 676 040 637 do całkowitej podaży kryptowalut.

Jak dotąd cena FLR spadła w okolicach czasu zrzutów (zielone linie). Jest to intuicyjne, ponieważ wzrost podaży zwykle powoduje spadek ceny.

Co więcej, altcoin ten znajduje się na najniższym poziomie w historii (ATL), co oznacza, iż nie ma wsparcia poniżej obecnej ceny. Dlatego możliwe jest, iż podobny spadek nastąpi po październikowym airdropie.

Wykres FLR/USDT dzięki Tradingview

Wybicie z opadającej linii oporu prawdopodobnie spowoduje wzrost o 40% do obszaru oporu 0,015 USD. Jednak w tej chwili wydaje się to mało prawdopodobne dla ceny FLR.

Ważne głosowanie dla Optymism (OP) w dniu 12 października

 • Cena: 1,37 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 1,093 mld USD
 • Pozycja w rankingu: 40

Optimism rozpoczyna proces tworzenia Rady Bezpieczeństwa. Zostanie to zrobione w celu osiągnięcia bardziej zdecentralizowanej sieci. Rada będzie składać się z 8 członków i zostanie wdrożona poprzez serię głosowań zarządczych.

Pierwsza runda głosowania odbędzie się 12 października. Określi ona, czy ten nowy model bezpieczeństwa sieci głównej zostanie zatwierdzony.

Cena OP próbowała wybić się z długoterminowej opadającej linii oporu. Jednak to nie powiodło się. Linia ta obowiązuje od lutego.

Wykres OP/USDT dzięki Tradingview

Jeśli tak jest w przypadku OP, cena może wzrosnąć o 33% i osiągnąć kolejny opór na poziomie 1,80 USD. Z drugiej strony, nagły spadek impetu może doprowadzić cenę do rosnącej linii wsparcia na poziomie 1,25 USD.

Byłby to spadek o 9%, mierząc od obecnej ceny.

Spotkanie społeczności Hedera (HBAR) może prowadzić do zwiększonego zainteresowania

 • Cena: 0,051 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 1,731 mld USD
 • Pozycja w rankingu: 30

Kolejny altcoin na liście TOP 5 najlepsze kryptowaluty to Hedera. Spotkanie społeczności “Hello Future” organizowane przez Hedera odbędzie się w dniach 6-8 października w Los Angeles. Wezmą w nim udział ważne osobistości, takie jak Leemon Baird i Mance Harmon, współzałożyciele Hedery.

Cena HBAR wzrosła od czasu odbicia z dnia 11 września. Po okresie konsolidacji cena przyspieszyła tempo wzrostu 1 października.

Jeśli ruch wzrostowy będzie kontynuowany, najbliższym oporem będzie poziom 0,056 USD. Poziomy obszar oporu i długoterminowa opadająca linia trendu oporu tworzą silną ścianę.

Wykres HBAR/USDT dzięki Tradingview

To, czy altcoin przebije ten poziom, czy zostanie odrzucony, określi kierunek przyszłego trendu. Wybicie może doprowadzić do wzrostu o 30% do 0,067 USD. Natomiast odrzucenie może spowodować spadek o 16% do 0,042 USD.

Radiant (RXD) kończy listę TOP 5 najlepsze kryptowaluty

 • Cena: 0,0013 USD
 • Kapitalizacja rynkowa: 10,386 mln USD
 • Pozycja w rankingu: 732

Radiant uruchomi swój mainnet w sieci Ethereum w dniu 3 października. Mainnet ma na celu poprawę modelu motywacyjnego dla stablecoinów w sieci Ethereum, które nie generują znaczących zysków.

Cena RXD odbiła się w dniu 20 września, ale dwa dni później została odrzucona przez obszar oporu przy 0,0017 USD (czerwona ikona). Spowodowało to ruch w dół.

Wykres RDX/USDT dzięki Tradingview

Pomimo spadku, altcoin utworzył wyższy dołek i utrzymał się powyżej dołka z dnia 20 września.

Jeśli cena podejmie kolejną próbę dotarcia do oporu 0,0017 USD, może wzrosnąć o 25%. Z drugiej strony, spadek do dołka z 20 września oznaczałby ruch w dół o 20%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - TOP 5 najlepsze kryptowaluty na październik 2023 roku

Idź do oryginalnego materiału