Wrzesień przeszedł bez większych wydarzeń na rynku kryptowalut, ale dla ekipy Cardano (ADA) był miesiącem pełnym aktywności. Dzięki temu projekt ten znalazł się na czele listy pod względem przeprowadzonych prac deweloperskich.
Cardano numerem jeden
Z danych zgromadzonych przez CryptoDep wynika, iż Cardano prowadzi w klasyfikacji aktywności deweloperskiej. Tylko we wrześniu zanotowano tam 572 zdarzenia w repozytoriach GitHub. Tuż za nim plasuje się Polkadot (DOT) z 501 zdarzeniami. Z kolei Chainlink (LINK) jest na trzecim miejscu z 388 zdarzeniami. Na kolejnych pozycjach są Hedera (HBAR) i Cosmos (ATOM) z odpowiednio 358 i 338 zdarzeniami.
Mimo gorączkowej pracy nad projektem, cena Cardano podążała za ogólnym nastrojem na rynku kryptowalut. Na początku października odnotowano spadek o 1,53%. W ciągu tygodnia cena wzrosła jednak o 7,42%.
Ich ekipa w ostatnim czasie ewidentnie nie próżnowała. Wprowadzili chociażby funkcję wielokrotnego delegowania do swojego portfela Lace, umożliwiając użytkownikom inwestowanie w pięć pul stakingowych naraz. Dodano również wsparcie dla Ledger. Co więcej, organizowali warsztaty poświęcone ekosystemowi NFT pod nazwą NFTxLV, które miały na celu połączenie i rozwijanie społeczności Web3.
Zobacz także: Decyzja zapadła: cyfrowe Euro już za rogiem. Rynki czekają na rewolucję
Początek drogi?
Choć Cardano zyskało sławę dzięki innowacyjnemu podejściu do blockchaina, jego potencjał zdaje się dopiero rozwijać. Przykładem tego jest wielowarstwowa struktura. Podział na Settlement Layer (CSL) i Computing Layer (CCL) pozwala na efektywną i jednoczesną obsługę transakcji oraz operacji związanych z kontraktami inteligentnymi.
W tradycyjnych systemach blockchain, takich jak Ethereum, transakcje i kontrakty inteligentne są przetwarzane w tej samej warstwie, co może prowadzić do opóźnień i innych problemów. Dzięki podziałowi, Cardano może zapewnić szybsze i bardziej efektywne funkcjonowanie.
Cardano nie ukrywa tego, iż dąży do bycia platformą przyszłości, dostosowaną do rosnących wymagań świata kryptowalut. W miarę jak więcej deweloperów dostrzega jego potencjał, oczekuje się, iż liczba aplikacji i projektów opartych na tej platformie będzie rosła.
Może Cię również zainteresować: