Twisto startuje z kampanią „Czas na lato”. Do jej przygotowania wykorzystano badanie eye-trackingowe i AI

6 godzin temu

Twisto wystartowało z kampanią outdoorową w pięciu największych miastach Polski, zachęcającą do korzystania z lata na własnych zasadach. Kreacje z hasłami „Czas na lato z Twisto” i „Ciesz się latem teraz, zapłać później” przypominają, iż z konta z kartą Twisto można przez 6 miesięcy korzystać na promocyjnych warunkach: za 0 zł. W przygotowaniu kampanii wykorzystano zaawansowane metody eye-trackingowe i sztuczną inteligencję. Celem kampanii jest zarówno wzrost świadomości marki, jak i akwizycja użytkowników.

Twisto wystartowało z nową kampanią outdoorową „Czas na lato z Twisto”, która do końca lipca będzie obecna na 98 nośnikach citylight obsługiwanych przez Bauer Media Outdoor w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Katowicach. Jej celem jest wzmocnienie świadomości Twisto jako fintechu pomagającego w elastycznym zarządzaniu budżetem domowym oraz dotarcie do potencjalnych nowych użytkowników kart i kont.

W kreacjach wykorzystano hasła: „Czas na lato z Twisto!”, „Ciesz się latem teraz, zapłać później z Twisto” oraz „Ciesz się latem bez stresu!”. Podkreślają one korzyści płynące z posiadania karty Twisto z limitem do 10 000 zł, możliwości odroczenia płatności choćby do 45 dni oraz korzystania z konta bez opłat przez pierwsze 6 miesięcy.

– Chcemy, aby nasi użytkownicy mogli cieszyć się latem na własnych zasadach, bez stresu o bieżące płatności i budżet domowy. Z kartą i kontem Twisto dajemy im więcej przestrzeni do doświadczania ważnych chwil. Kampania OOH to dla nas naturalny element budowania rozpoznawalności marki, jako sprawdzonego partnera, wspierającego codzienne decyzje finansowe klientów – mówi Ula Kasperska, Head of Sales and Business Development w Twisto.

Kreacje kampanii zostały przygotowane z wykorzystaniem narzędzi AI oraz w oparciu o zaawansowaną analitykę. 30 proc. nośników rozmieszczono na przystankach autobusowych, aby wydłużyć czas kontaktu odbiorcy z kreacją.

Eye-tracking i AI w służbie kampanii – jak dane zwiększają skuteczność OOH

Przed uruchomieniem kampanii Twisto przeprowadziło badanie eye-trackingowe, pomagające zrozumieć, w jakich miejscach reklamy odbiorcy skupiają wzrok najdłużej. Wyniki wykorzystano do modyfikacji układu kreacji, co pozwoliło zwrócić uwagę na najważniejsze hasła i elementy informacyjne, takie jak limit karty czy darmowe konto przez 6 miesięcy.

– W dobie rozwoju sztucznej inteligencji i dostępu do zaawansowanych danych analitycznych, kampanie OOH nie mogą być tworzone na bazie przeczucia. W Twisto mamy tego świadomość. Korzystamy więc z danych i badań, które pomagają nam w optymalizacji kreacji. Eye-tracking pokazał nam, gdzie realnie pada wzrok użytkownika, dzięki czemu każdy element naszej kampanii outdoorowej jest zaprojektowany tak, by maksymalizować skuteczność przekazu – wskazuje Zuzanna Wiśniewska, Campaign & Performance Manager w Twisto.

Kampanię „Czas na lato z Twisto!” wspierają także działania w mediach społecznościowych, reklamy paid oraz newslettery, zapewniając obecność w różnych punktach styku odbiorcy z marką.

Pomiar skuteczności dzięki kodów QR i brand study oraz rola kampanii „Czas na lato z Twisto” w strategii wzrostu na polskim rynku

Twisto analizuje skuteczność kampanii dzięki QR kodów umieszczonych na kreacjach oraz monitoruje liczbę rejestracji dokonanych przez użytkowników kampanii OOH. Dodatkowo, rezultaty wpływu kampanii na rozpoznawalność Twisto zostaną ocenione w ramach badania świadomości marki realizowanego z agencją badawczą Openfield w sierpniu i wrześniu.

Letnia kampania OOH jest elementem szerszej strategii wzrostu Twisto na polskim rynku, której jednym z elementów jest zwiększenie rozpoznawalności i świadomości marki w grupach celowych. Dzięki konsekwentnemu podejściu do danych i synchronizacji działań ATL z kanałami digital Twisto wzmacnia obecność w kluczowych punktach styku z klientem, jednocześnie testując skuteczność kampanii w akwizycji nowych użytkowników oraz budowie marki fintechu dbającego o codzienne potrzeby finansowe Polaków.

Źródło: Twisto

Idź do oryginalnego materiału