Kolejny już raz w ostatnim czasie temat bitcoina pojawia się na łamach programu na YouTube prowadzonego przez jednego z kandydatów na prezydenta Polski Sławomira Mentzena. Tym razem jednak polityk Konfederacji poświęcił cały odcinek cyfrowemu złotu oraz rynkowi kryptowalut.
- 7. odcinek programu “Mentzen Grilluje EXTRA” dotyczył w całości tematu kryptowalut.
- Gościem kandydata na prezydenta Polski był jego młodszy brat, Tomasz Mentzen, który na co dzień jest programistą działającym w branży blockchain.
- Bracia poruszyli wiele tematów związanych z branżą cyfrowych aktywów.
“Bitcoin nie jest idealny” – bracia Mentzen rozmawiają o kryptowalutach
Sławomir Mentzen od dawna deklaruje posiadanie bitcoina oraz swoje poparcie dla rynku kryptowalut.
Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta Polski w przyszłorocznych wyborach znalazł się na nagłówkach wielu krajowych oraz zagranicznych serwisów poświęconych tej branży ze względu na swoją deklarację dot. postulowania o utworzenie w Polsce specjalnej rezerwy bitcoina.
Niedawno wspominał o BTC w jednym z odcinków programu “Mentzen Grilluje”. Wtedy poświęcił mu jedynie kilka minut antenowego czasu.
Wczoraj natomiast na jego kanale pojawił się nowy odcinek, w wersji EXTRA, czyli odsłonie, w której polityk gości danego gościa. Tym razem był to jego młodszy brat, Tomasz Mentzen, który na co dzień jest programistą.
Panowie przez ponad godzinę rozmawiali o wielu tematach związanych z ekosystemem Bitcoina oraz rynkiem kryptowalut.
Chociaż większość czasu o historii, podstawach, a także wadach oraz zaletach tego systemu opowiadał Tomasz Mentzen, to gospodarz programu kilkukrotnie dał widzom do zrozumienia, iż orientuje się nieźle w jego kwestiach technicznych. Wspominał chociażby o hard forkach.
Gość programu omówił między innymi temat wad blockchaina Bitcoina, wskazując na to, co można by w nim usprawnić. Wspomniał również o Ethereum, o kontrowersyjnej decyzji zespołu tego projektu dotyczącej cofnięcia transakcji
Tomasz Mentzen poddał również pod wątpliwość kwestię rezerw gotówkowych utrzymywanych przez firmę Tether.
Stwierdził również, iż ogromna liczba osób na świecie jest na tyle zdesperowana na punkcie wyrwania się z tradycyjnego systemu finansowego, iż uciekają się do stablecoina USDT, nie mając pewności, czy aby na pewno jego pokrycie 1:1 z dolarem amerykańskim jest prawdziwe.
Obiektywnie uważam, iż odcinek interesujący i warty obejrzenia, o ile interesuje Was historia ekonomii, a także spojrzenie prawicowego polityka na obecną sytuację branży blockchaina.