„Utrzymanie Ruchu” – nowe wydanie już dostępne!

dlaprodukcji.pl 2 miesięcy temu

W tym wydaniu głównym tematem jest diagnostyka maszyn, która jest kluczowym elementem utrzymania ruchu. Dzięki odpowiednim metodom diagnostycznym można:

  • Zwiększyć niezawodność maszyn i urządzeń,
  • Zminimalizować ryzyko awarii,
  • Zoptymalizować koszty utrzymania ruchu,
  • Zwiększyć bezpieczeństwo pracy.

Co znajdziesz w wydaniu:

    Diagnostyka: temat numeru

    Przeczytaj również słowo wstępu do wydania:

    Dziękuję za zainteresowanie i wybór naszego czasopisma.

    Chciałbym zaprosić do lektury, jednocześnie przypominając,
    że wszystkie teksty znajdziecie Państwo również w portalu dlaprodukcji.pl. Tematem głównym bieżącego wydania jest diagnostyka. Tematyka nie jest nowa, ale jak wynika z rozmów z naszymi czytelnikami, ciągle jest duże zainteresowanie zagadnieniami oceny stanu technicznego maszyn i urządzeń, ponieważ znajomość bieżącej kondycji eksploatowanych urządzeń pozwala optymalizować planowanie prac konserwacyjnych i remontowych, a co za tym idzie – równoważyć nakłady na utrzymanie ruchu. Zachęcam do zapoznania się artykułem p. Damiana Augustyna, który w swoim tekście zajął się uszkodzeniami układów napędowych suportów centrów obróbczych.


    Z kolei z artykułu p. Krzysztofa Roczka dowiecie się Państwo, skąd się biorą
    drgania w silnikach elektrycznych a także jak je można wykorzystać w diagnostyce ich stanu technicznego. Dla specjalistów z zakresu elektroenergetyki panowie Marcin Wołejko i Mateusz Łukaszczyk w swoim artykule wskazują na automatyczne systemy zabezpieczeń instalacji energetycznych.


    Poza zagadnieniami odnoszącymi się do diagnostyki proponuję również przeczytanie tekstu o pułapkach w zakresie inwestycji w instalacje OZE oraz artykułu wyjaśniającego, jak policzyć ślad węglowy.


    W bieżącym wydaniu znajdziecie również szeroką ofertę naszych partnerów przemysłowych w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla Państwa przedsiębiorstw. Zachęcam do ciekawej lektury i do kontaktu z redakcją w celu przekazywania spostrzeżeń i sugestii co do tematyki kolejnych numerów.

    dr hab. inż. Marek Fidali
    prof. Politechniki Śląskiej

    Całe wydanie w formie elektronicznej przeczytasz też tutaj:

    Czytam e-wydanie
    Idź do oryginalnego materiału