VeloFaktor wprowadza faktoring z regresem

15 godzin temu

Problemy z realizacją faktur wystawionych kontrahentom? W sukurs przychodzi VeloBank z nową usługą faktoringu z regresem. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, które stosują odroczone terminy płatności wobec swoich partnerów i pragną poprawić płynność finansową firmy.

Faktoring pozwala firmom gwałtownie zamienić należności na gotówkę, co poprawia ich płynność finansową. Usprawnia również zarządzanie ryzykiem, związanym z niewypłacalnością kontrahentów.

Faktoring z regresem to usługa finansowa polegająca na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności (faktur), administrowaniu oraz finansowaniu wierzytelności przedsiębiorstw, powstałych z tytułu dostawy towarów lub usług.

Jak to działa? VeloBank wykupuje wierzytelności przedsiębiorcy. Kontrahent rozlicza się z bankiem, który monitoruje spłatę. Za faktury wystawione z odroczonym terminem płatności, klient otrzymuje pieniądze po przekazaniu faktur do banku. Dostęp do gotówki za wystawione faktury jest natychmiastowy.

W ramach usługi VeloFaktor możliwe jest finansowanie do 100 proc. wartości faktury brutto. Okres finansowania wynosi do 150 dni. Bank prowadzi stały monitoring spłat, a doradcy wspierają zarządzanie spłatami. Obsługa odbywa się w aplikacji VeloFaktor.

Jakie firmy mogą skorzystać z usługi VeloFaktor?
• prowadzące pełną księgowość
• prowadzące działalność na rynku min. 24 miesiące
• stosujące odroczone terminy płatności na fakturach
• posiadające powtarzalny portfel kontrahentów
• posiadające rachunek bieżący w VeloBanku

– W ramach obszaru business banking zależy nam na zapewnieniu naszym klientom kompleksowej obsługi. Faktoring to kolejny element, po leasingu i zmianach w ofertach bankowych dla sektora SME, który uzupełnia te puzzle – mówi Paweł Pach, członek zarządu ds. business bankingu w VeloBanku. – Budując nowe rozwiązania, cały czas myślimy o tym, by maksymalnie ułatwiać przedsiębiorcom życie. Jest prosto, digitalowo, ale w razie potrzeby VeloDoradcy są w zasięgu. VeloFaktor to nowy produkt, który powinien zachęcić kolejne firmy do współpracy z VeloBankiem.

Według danych Związku Polskich Faktorów w 2024 roku rynek faktoringu odnotował mocne wzrosty. Z usługi skorzystało około 24,8 tysiąca firm, a według prognoz liczba firm korzystających z faktoringu bankowego wzrośnie o około 10 proc. Oczekuje się, iż wartość wykupionych wierzytelności osiągnie 400 miliardów złotych, co stanowi wzrost o 10 proc. w porównaniu do 2024 roku.

Źródło: VeloBank

Idź do oryginalnego materiału