W szaleństwie jest metoda? Tam za kradzież krypto możesz dostać choćby dożywocie!

9 miesięcy temu

W ostatnich miesiącach rząd Korei Południowej ambitnie wziął na celownik przestępczość kryptowalutową. Postanowiono wprowadzić nowe przepisy, które mają na celu ochronę inwestorów na tym dynamicznie rozwijającym się rynku. Nowa ustawa, zwana Ustawą o Ochronie Użytkowników Aktywów Wirtualnych, wchodzi w życie 19 lipca 2024 roku. Przyjrzyjmy się, co to oznacza dla branży krypto i jej użytkowników.

Nowe zasady gry także w krypto

Zgodnie z nowymi regulacjami, przestępcy kryptowalutowi mogą spodziewać się surowych kar. Za nielegalne zyski przekraczające pięć miliardów wonów (około 3,8 miliona dolarów) grozi im dożywocie. Mniejsze przewinienia będą karane grzywnami wynoszącymi trzy do pięciu razy wartość skradzionych środków. To pokazuje, iż rząd serio podchodzi do kwestii bezpieczeństwa inwestorów.

Firmy operujące w branży krypto muszą teraz przechowywać co najmniej 80% depozytów użytkowników w tzw. zimnych portfelach. To ma na celu ochronę środków przed cyberatakami i awariami systemu. Dodatkowo firmy takie muszą dodatkowo zabezpieczyć ewentualne straty, np. poprzez wyższe ubezpieczenia czy rezerwy finansowe.

Zobacz także: Powstaje nowe eldorado dla górników Bitcoin. Nie spodziewasz się, gdzie!

Pod lupą nadzorców

Odpowiedzialność za nadzór nad rynkiem kryptowalut spoczywa teraz na Komisji Usług Finansowych (FSC) oraz Służbie Nadzoru Finansowego (FSS). Mają one za zadanie sprawdzać, czy firmy działają zgodnie z nową ustawą. Mogą nakładać sankcje, takie jak zawieszenie działalności, nakazy poprawek, a choćby zawiadamiać organy ścigania o naruszeniach.

Rząd Korei Południowej planuje również rozbudowę infrastruktury nadzorczej. Ma to ułatwić firmom krypto dostosowanie się do nowych wymagań i przepisów.

Te zmiany to milowy krok naprzód w trudnym do regulacji rynku kryptowalut. Pokazują, iż rząd Korei Południowej wziął się za to całkiem serio. W ostatnim czasie krajem wstrząsnęło kilka mniejszych lub większych afer powiązanych z kryptowalutami. Na wymierne reakcje rządzących nie trzeba było czekać długo.

Ostatecznie, te zmiany mają na celu stworzenie bezpieczniejszego środowiska dla inwestorów, zwiększając zaufanie do sektora. Koreańska ustawa jest wyraźnym sygnałem, iż branża krypto stanie się tam lepiej uregulowana i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Może Cię również zainteresować:

Idź do oryginalnego materiału