Ważny termin w ARiMR. Załatw sprawę wcześniej

8 miesięcy temu

Ważny termin w ARiMR dotyczy długiego weekendu majowego. Czy złożysz wtedy wniosek o przyznanie płatności lub, czy załatwisz inną istotną sprawę? Dowiedz się, jak w tych dniach pracują urzędy.

Zbliżający się długi weekend majowy to istotny termin w ARiMR, ale nie tylko. Generalnie może być to trudny czas dla rolników chcących lub muszących załatwić sprawy urzędowe.

Czy długi weekend majowy to istotny termin w ARiMR?

Okazuje się, iż tak. Święta przypadające w pierwszym tygodniu maja znacznie skracają czas na załatwienie pilnych spraw urzędowych. Ponieważ w tym tygodniu środa (1 maja) i piątek (3 maja) są ustawowo wolne od pracy, nie planujcie wizyt w urzędach w drugiej połowie tygodnia. Bowiem wiele z nich będzie nieczynnych. Także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na swojej stronie internetowej poinformowała o zamknięciu placówek również w czwartek 2 maja. Ponadto dodatkowo nieczynna będzie w tym czasie infolinia, która także w sobotę 4 maja nie będzie pracować. Podsumowując, w ARiMR nic nie załatwisz podczas długiego weekendu. Dlatego odpracowanie dnia wolnego Agencja zaplanowała na sobotę 8 czerwca. To kolejny istotny termin dla rolników chcących odwiedzić placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z racji dwóch dni ustawowo wolnych od pracy przypadających 1 i 3 maja część urzędów w tym branżowych i banków będzie nieczynna także 2 maja. Utrudni to załatwianie bieżących i zaległych spraw urzędowych. Ponieważ maj jest ostatnim miesiącem składania wniosków o przyznanie płatności, to dostępność pracowników ARiMR jest niezwykle ważna.

Majówka w urzędach i bankach

2 maja, pomimo iż jest dniem flagi narodowej, to nie jest świętem ustawowym. Jednak nie oznacza to automatycznie, iż w tym dniu wszystkie urzędy i banki będą pracowały. O otwarciu tychże instytucji decydują bezpośrednio poszczególne władze miasta czy gminy. W przypadku banków decyzję podejmuje bezpośrednio zarząd każdego z nich.

Pamiętaj — kup flagę!

Podczas długiego weekendu majowego, 2 maja, obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Popularnie to święto nazywane jest dniem flagi narodowej. Ustanowione zostało przez Sejm w 2004 r. Ma ono wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Ten symbol narodowy jest prostokątnym płatem materiału w kolorze biało-czerwonym o najczęściej występujących proporcjach 2:3 lub 1:2. Mocowany jest do drzewca lub do liny, dzięki której wciąga się ją na maszt.
W pierwszym tygodniu maja Polacy dumnie eksponują barwy narodowe, wywieszając je w oknach, na balkonach czy też bezpośrednio przy domu. Niektórzy decydują się na wpięcie biało-czerwonej kokardy narodowej w klapę płaszcza, marynarki czy żakietu. Można także barwy narodowe nosić w formie opaski na ramię, czy też wstążki na piersi.

Jeśli nie masz jeszcze flagi lub się zniszczyła, w wielu sklepach wielkopowierzchniowych wieloasortymentowych można ją jeszcze kupić. Nie zwlekaj. Wywieś flagę!

Źródło: gov.pl

Idź do oryginalnego materiału