Wicepremier o przyszłości CPK. „Decyzja na dniach"

1 miesiąc temu
Zdjęcie: Władysław Kosiniak-Kamysz Źródło:PAP / Leszek Szymański


Będzie decyzja w sprawie CPK na dniach - powiedział w programie „Fakty po Faktach" w TVN 24 wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.


Wicepremier, a zarazem minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem środowych „Faktów po Faktach" w TVN 24. Rozmowa poświęcona była m.in. dzisiejszemu wystąpieniu szefa MON w Sejmie, podczas którego przedstawił on informację o stanie bezpieczeństwa państwa.


Kosiniak-Kamysz odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który po wystąpieniu wicepremiera przyznał, iż odczuwa pewien „niedosyt", zwracając uwagę, iż nie został poruszony temat Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).


Kosiniak-Kamysz o przyszłości CPK


– To była sprawa bezpieczeństwa, trzech filarów: armia, siła w sojuszach, wspólnota społeczna – podkreślił wicepremier, dodając, iż w sprawie CPK „będzie decyzja" i poznamy ją „na dniach".


Dopytywany czy decyzji w sprawie przyszłości CPK możemy spodziewać się jeszcze w maju, szef MON odpowiedział, iż „nie chce składać deklaracji, bo to premier będzie z ministrami ogłaszał zakończenie audytu, oceny ryzyka i szans".


– Co do zasady my rozwijamy infrastrukturalnie Polskę – podkreślił Kosiniak-Kamysz. – Czekamy na ten finał, zaręczam, iż będzie pozytywny – dodał.


Dopytywany, co to oznacza, wicepremier odpowiedział: „pozytywny dla rozwoju Polski".


Z opublikowanego na początku maja sondażu agencji SW Research dla „Wprost" wynika, iż nieco ponad połowa Polaków to entuzjaści CPK. Na pytanie „Czy Pana/Pani zdaniem projekt budowy CPK powinien być kontynuowany?", twierdząco odpowiedziało 53 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 23 proc. respondentów, a 24 proc. nie ma w tej sprawie zdania.
Idź do oryginalnego materiału