Wielka hossa na Crypto nadejdzie ze Wschodu: współzałożyciel Gemini
Współzałożyciel Gemini, Cameron Winklevoss, uważa, iż następny wyścig byków na rynku kryptowalut nadejdzie z Azji.
Ameryka ma dwie opcje — przyjąć kryptowaluty lub zostać w tyle.
Według Camerona Winklevossa, amerykańskiego inwestora i współzałożyciela giełdy kryptowalut Gemini, następna hossa kryptowalut rozpocznie się w Azji.
Jego komentarze pojawiły się w okresie nasilenia działań egzekucyjnych i zbliżających się represji ze strony amerykańskich organów regulacyjnych, w tym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
„Moją tezą roboczą jest to, iż następna gonitwa byków rozpocznie się na Wschodzie”, powiedział Winklevoss w tweecie z 19 lutego.
„Będzie to upokarzające przypomnienie, iż kryptowaluty są globalną klasą aktywów i iż Zachód, a adekwatnie Stany Zjednoczone, zawsze miały tylko dwie opcje: przyjąć je lub zostać w tyle”.
„Nie można tego zatrzymać. To wiemy – dodał.
Według Chainalysis, Central & Southern Asia and Oceania (CSAO) była trzecim co do wielkości rynkiem kryptowalut w swoim indeksie na rok 2022. Obywatele tych obszarów posiadali kryptowaluty o wartości 932 miliardów dolarów od lipca 2021 do czerwca 2022.
CSAO było również domem dla siedmiu z 20 najlepszych państw w indeksie 2022: Wietnam (1), Filipiny (2), Indie (4), Pakistan (6), Tajlandia (8), Nepal (16) i Indonezja (20 ).
— Cameron Winklevoss (@cameron) 19 lutego 2023 r
W swoim wątku na Twitterze Winklevoss powiedział, iż rządy, które nie zaoferują jasnych zasad i szczerych wskazówek dotyczących kryptowalut, zostaną „pozostawione w tyle” i przegapią „największy okres wzrostu od czasu powstania komercyjnego Internetu”, dodając:
„Będzie to oznaczało utratę możliwości kształtowania i bycia fundamentalną częścią przyszłej infrastruktury finansowej tego świata (i nie tylko)”.
Winklevoss nie jest ani pierwszym, ani ostatnim, który sugeruje, iż podejście Stanów Zjednoczonych do kryptowalut odepchnie branżę lub iż Azja może rozpocząć kolejny cykl wzrostu kryptowalut.
Dyrektor generalny i współzałożyciel Coinbase, Brian Armstrong, powiedział, iż rygorystyczne działania amerykańskich organów regulacyjnych, w tym SEC, mogą jeszcze bardziej zepchnąć firmy kryptograficzne za granicę.
Tymczasem niezależny analityk rynkowy na Twitterze – znany jako GCR – również przepowiedział, iż „Chiny (i ogólnie Azja) będą napędzać następny wyścig”, w poście z 8 stycznia skierowanym do 147 300 obserwujących.
„Stopienie zachodniego cynizmu wobec tej przestrzeni zajmie trochę czasu, ale Wschód rośnie”.
Wierzę, iż Chiny (i ogólnie Azja) będą napędzać następną hossę
Powinieneś spędzać czas na WeChat
Wiele przyszłych pompek będzie na monetach, o których nikt z twojego kręgu nie wie
— GCR (@GCRClassic) 9 stycznia 2023 r
Arthur Hayes, były dyrektor generalny giganta kryptowalutowego BitMEX, przewidział w październiku zeszłego roku, iż kolejna hossa rozpocznie się, gdy Chiny powrócą na rynek i poszedł o krok dalej, mówiąc, iż Hongkong ma do odegrania istotną rolę w tym procesie.
Hayes argumentował, iż Hongkong może stać się poligonem doświadczalnym dla Pekinu do eksperymentowania z rynkami kryptograficznymi i działać jako centrum dla chińskiego kapitału, aby znaleźć drogę na globalne rynki kryptograficzne.
W tamtym czasie powiedział: „Chiny nie opuściły krypto – po prostu były uśpione”.
Na początku tego roku, sekretarz finansowy Hongkongu, Paul Chan, wygłosił przemówienie 9 stycznia na szczycie POW’ER Hong Kong Web3 Innovators Summit, gdzie ujawnił, iż w grudniu ustawodawcy przyjęli ustawę ustanawiającą system licencjonowania dla dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami.
Im więcej działań USA podejmuje przeciwko kryptowalutom, tym bardziej narracja jest wzmacniana i skłania do zajmowania krótkich pozycji, które będą likwidowane wyżej.
Byczy FUD
— Andrew Kang (@Rewkang) 19 lutego 2023 r
W wyniku zmian w ustawodawstwie narracja o „chińskiej pompie monet” zyskuje na popularności, ponieważ narastają spekulacje na temat tego, czy ułatwienia regulacyjne w Hongkongu doprowadzą do ogromnego wzrostu liczby tokenów użytkowych na azjatyckich giełdach.
Może Cię zainteresuje :