Polskie Porty Lotnicze zaangażują w inwestycje 9 mld zł. - Jest to kapitał polski, a za nim pójdzie udział w spółce CPK Lotnisko i PPL obejmą 49 proc. udziałów - poinformował minister infrastruktury na konferencji w sprawie przyszłości CPK. - Mamy pewność, iż zarówno powstanie, organizacja i zarządzanie lotniskiem będą całkowicie w polskich rękach, a państwo polskie będzie miało realny wpływ na organizację nowego portu lotniczego - dodał Dariusz Klimczak.
Według ministra przyszłość CPK jest uzależniona od wielu czynników, przede wszystkim od liczby pasażerów oraz sprawnego organizatora, który będzie potrafił nim zarządzać. - Polskie Porty Lotnicze są doświadczonym graczem, który na pewno sprosta temu zadaniu - zapewnił.Reklama
CPK w polskich rękach. PPL strategicznym partnerem
- Dziś wyjaśniła się przyszłość CPK, przede wszystkim w zakresie zarządzania i organizacji pracy - ogłosił w poniedziałek minister infrastruktury. Polskie Porty Lotnicze stały się strategicznym partnerem spółki CPK, a w poniedziałek w tej sprawie podpisano list intencyjny.
- W przyszłości będą koordynowały i zarządzały nowym centralnym lotniskiem w Polsce - poinformował szef resortu. - Dzięki listowi intencyjnemu będziemy mogli koordynować naszą współpracę i wzmocnić grupę kapitałową CPK - zapewnił.
Resort infrastruktury chce, żeby CPK było polską inicjatywą, finansowaną i zarządzaną przez PPL. - Chcemy, aby naszym największym projektem w Polsce koordynowała firma polska - poinformował Klimczak. Według szefa resortu, Polskie Porty Lotnicze mają odpowiednie zasoby i kapitał ludzki, aby koordynować działania i organizować funkcjonowanie nowego centralnego lotniska.
Więcej informacji wkrótce.