„Wiosna osłabi halving Bitcoina” – twierdzą analitycy popularnej giełdy

9 miesięcy temu

Zdaniem ekspertów z firmy Coinbase wielu inwestorów postrzega halving Bitcoina jako główny czynnik potencjalnego wzrostu cen, ale obecna pora roku będzie ku temu dużą przeszkodą.

W opublikowanym 5 kwietnia br. raporcie rynkowym eksperci Coinbase twierdzą, iż rynek będzie musiał znaleźć inny sposób, aby jeszcze bardziej podnieść ceny kryptowalut na całym świecie.

Halving nakręci rynek?

„Halving BTC, który odbędzie się 20 lub 21 kwietnia, może być katalizatorem wyższych cen, ale będzie musiał zmagać się z tym, co zwykle jest słabą porą roku dla rynków kryptowalut i innych ryzykownych aktywów” – stwierdzili przedstawiciele Coinbase. Giełda kryptowalut dostrzega jednak oznaki wskazujące na prawdopodobieństwo wzrostu liczby nowych inwestorów wchodzących na rynek kryptowalut w najbliższej przyszłości. „Naszym zdaniem zwiększona akceptacja bitcoina jako formy 'cyfrowego złota’ może umożliwić popyt ze strony nowego podzbioru inwestorów w tym reżimie rynkowym” – czytamy w rapocie.

Wydarzenia związane z halvingiem często wiązały się ze skokami cen Bitcoina. Po poprzednim halvingu, który miał miejsce w maju 2020 r., wartość BTC gwałtownie wzrosła. W jego trakcie kryptowaluta była warta 8787 USD, a w listopadzie 2021 osiągnęła pułap aż 69 000 USD.

Może Cię zainteresować: Obniżki cen mieszkań? Wiele wskazuje na to, iż możemy o tym zapomnieć

Inwestorzy już czekają

Z danych opublikowanych przez serwis CoinMarketCap wynika, iż w ciągu ostatnich 24 godzin całkowity wolumen kryptowalut wyniósł 61,78 mld USD, co stanowi spadek o 33,25 proc. w porównaniu z poprzednim dniem. Dodajmy, iż kapitalizacja rynkowa Bitcoina w stosunku do całego rynku kryptowalut wynosi w tej chwili 50,6 proc.

Eksperci Coinbase są zdania, iż osoby, które czekają na spadki cen, aby zainwestować, mogą uznać, iż dołki są coraz mniejsze, ponieważ coraz więcej inwestorów angażuje się w to, co dzieje się na rynku. „W rezultacie uważamy, iż spadki będą prawdopodobnie bardziej agresywnie kupowane w porównaniu do poprzednich cykli, choćby jeżeli zmienność utrzymuje się podczas odkrywania cen” – czytamy w raporcie.

Idź do oryginalnego materiału