Worldcoin to kryptowaluta stworzona przez Sama Altmana. Projekt twórcy ChataGPT był jednym z głośniejszych debiutów zeszłego roku. Nie obyło się bez kontrowersji, które wywołała metoda skanowania tęczówki oka użytkownika, wykorzystywana do potwierdzania jego tożsamości. Jednak projekt funkcjonuje od niespełna roku, a już może pochwalić się całkiem dobrymi wynikami. I wcale nie chodzi tu o aktualną wycenę WLD.
Token Worldcoin przyciąga miliony użytkowników
Najnowsze raporty badające ruch i aktywność użytkowników pokazują, iż Worldcoin’s World App w kwietniu ma więcej użytkowników dziennie, niż w poprzednich miesiącach. Aplikacja Worldcoin osiągnęła łącznie 10 milionów zarejestrowanych użytkowników. Na ten moment to średnio 2 miliony użytkowników dziennie i ponad 5 milionów miesięcznie.
Jest to dość spory sukces, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż osiągnięcie tego kamienia milowego nastąpiło, zanim projekt skończył symboliczny rok działalności. Przypomnijmy, iż Wordlcoin ruszył czerwcu 2023 r. Według Tiago Sady, szefa produktu w spółce-matce Worldcoin, Tools for Humanity, projekt ma w tej chwili więcej użytkowników dziennie niż całkowita miesięczna liczba użytkowników w styczniu z 2024 r.
Co można kupić za WLD?
Jednym z największych wyzwań dla projektów kryptowalutowych jest ich użyteczność. Ostatnio w sieci, popularna stała się historia pewnego użytkownika z Kenii. Mężczyzna wyraził na X swoją wdzięczność za możliwość zakupu kozy za fundusze otrzymane ze zrzutu Worldcoin. Społeczność kryptowalutowa skontaktowała się z tym mężczyzną i wysyłała mu nieujawnioną ilość kryptowaluty. Bohater historii podobno wykorzystała otrzymane aktywa do zakupu jeszcze większej liczby kóz. Podobno nabył ich już trzynaście, a „liczba wciąż rośnie”.
Co ciekawe, pierwsza zakupiona koza, zaprezentowana na X (dawniej Twitter) otrzymałą imię „Sam”. Miałbyć to swego rodzaju hołd na cześć Sama Altmana, współzałożyciela projektu Worldcoin.
Trudno ocenić, czy ta historia faktycznie miała miejsce, a tym samym, czy dowodzi użyteczności Worldcoina. Z pewnością to dobra reklama dla projektu, która pomogła zdobyć nieco rozgłosu i zainteresowania.
Najnowsze aktualizacje WLD
Ostatnie doniesienia z obozu Worldcoin pokazują, iż póki co zespół wciąż pracuje nad ulepszeniami i poszukuje innowacji. Po konsultacjach zespołu WLD z zewnętrznymi ekspertami ds. prywatności i bezpieczeństwa zdecydowano się na umożliwienie użytkownikom trwałego usunięcia kodu tęczówki.
Znakiem rozpoznawczym WLD jest właśnie system identyfikacji wykorzystujący skanowanie oczu w celu odróżnienia ludzi od botów w Internecie. System zapewnia swoim użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi osobowymi.
Ponadto w ramach projektu wdrażana jest także weryfikacja wieku, by mieć pewność, iż tylko osoby, które ukończyły 18 lat, mogą zarejestrować się w sieci WorldCoin. Ten ruch to prawdopodobnie reakcja na przypadki zbierania danych biometrycznych od nieletnich w Portugalii.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.