Trwająca walka Bitcoina (BTC) o wybicie powyżej poziomu 60 000 USD nie spowodowała gwałtownej sprzedaży wśród posiadaczy. Zamiast tego, wielu z nich trzyma swoje aktywa, co widać po spadku aktywności na giełdach. Wpłaty na giełdy są dziś rekordowo niskie.
Liczba dziennych adresów wysyłających BTC na giełdy osiągnęła wieloletni dołek. Tendencja ta pokrywa się z oczekiwaniami rynku na decyzję Rezerwy Federalnej na posiedzeniu 18 września.
Niewielkie wpłaty Bitcoina sugerują, iż inwestorzy HODLują
Dane on-chain pokazują spadek adresów wpłacających BTC na giełdy. Śledzą one liczbę adresów wysyłających transakcje przychodzące z sieci Bitcoin na giełdy kryptowalut. Ten wskaźnik obniża się od osiągnięcia rocznego szczytu w dniu 5 marca.
W ciągu ostatniego tygodnia liczba adresów, które wpłaciły swoje monety na giełdy, spadła o 19%. Kiedy ten wskaźnik spada, traderzy i inwestorzy trzymają swoje monety zamiast je sprzedawać.
Ostatni spadek aktywności na giełdach pokrywa się z prognozami rynku, które przewidują 50% szans na obniżkę stóp procentowych o pół punktu procentowego na posiedzeniu Rezerwy Federalnej w środę.
Kiedy presja sprzedaży Bitcoina łagodnieje przed potencjalną obniżką stóp, często sugeruje to, iż inwestorzy oczekują bardziej korzystnego środowiska rynkowego. Ten rosnący optymizm widzimy w pozytywnej stopie finansowania Bitcoina, która dwa dni temu stała się dodatni po sześciu kolejnych dniach negatywnych wartości.
Stopa finansowania BTC wynosi w tej chwili 0,003% i wskazuje na silniejszy popyt na pozycje długie niż krótkie.
Prognoza ceny BTC: Możliwy wzrost powyżej 61 000 USD
Obecnie Bitcoin (BTC) jest notowany w okolicach 58 000 USD, kontynuując spadek ceny od ostatniego weekendu. Jednak rosnący wskaźnik przepływu pieniędzy Chaikin (CMF) sugeruje, iż aktualnie trwa akumulacja. Niskie wpłaty Bitcoina na giełdy potwierdzają ten sygnał.
Obecnie CMF, który śledzi przepływ pieniędzy do i z rynku BTC, wynosi 0,06, tworząc byczą dywergencję z spadającą ceną. Wskazuje to, iż uczestnicy rynku akumulują więcej BTC przed środowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej.
Jeśli największa kryptowaluta odbije się, może ponownie przetestować poziom oporu na 61 388 USD. Co więcej, może to doprowadzić choćby do ruchu w kierunku 64 312 USD.
Jednakże, jeżeli akumulacja zwolni i trend spadkowy będzie kontynuowany, BTC może stracić wsparcie na poziomie 54 302 USD. Wtedy prawdopodobnie spadnie do dołka z dnia 5 sierpnia, czyli 49 000 USD.
Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.
BeInCrypto Polska - Wpłaty Bitcoina na giełdy spadają do 8-letniego dołka