Wybieramy halę namiotową dla przedsiębiorstwa

2 tygodni temu

Hale namiotowe to solidne konstrukcje, które z powodzeniem zastąpią tradycyjne budynki. Dzięki temu, iż bardzo łatwo je dostosować do różnorodnych potrzeb, sprawdzą się w wielu branżach. Odpowiednio dobrana hala namiotowa zapewni komfortową i bezpieczną przestrzeń dla przedsiębiorstw, pozwalając usprawnić działanie firmy i zoptymalizować ponoszone koszty.

Dlaczego warto postawić na halę namiotową?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na hale namiotowe z uwagi na to, iż takie obiekty pomagają znacząco obniżyć koszty działalności. Wybierając halę namiotową dla firmy, nie musimy inwestować w kosztowną budowę murowanych hal. Montaż hali namiotowej to też krótki czas oczekiwania na potrzebną przestrzeń roboczą i magazynową. To zaleta, dzięki której bardzo sprawnie, w razie konieczności, zwiększymy zadaszoną powierzchnię dla przedsiębiorstwa, bez czasochłonnych formalności.

Hale magazynowe i hale przemysłowe to obiekty, które możemy przenosić. Mobilne zadaszenia umożliwiają zmianę lokalizacji magazynu czy linii produkcyjnej. W przypadku przeniesienia działalności nie jesteśmy zmuszeni do budowy lub kosztownego wynajmu nowych budynków. Wystarczy, iż zdemontujemy taką halę namiotową i rozłożymy na nowym terenie.

Jedna hala namiotowa może spełniać różnorodne funkcje, dlatego doskonale sprawdzi się również w przypadku zmiany profilu działalności. Jej wnętrze bez problemu dostosujemy do wielu różnych potrzeb, zmieniając jej wyposażenie. To doskonały wybór dla właścicieli przedsiębiorstw budowlanych, rolnych, czy przemysłowych.

Wytrzymałe hale całoroczne

Całoroczne mobilne zadaszenia dla różnych sektorów charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i mocnym poszyciem. Takie obiekty, dzięki solidnej budowie — przy odpowiedniej konserwacji oraz stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem — mogą służyć przez wiele lat. Uniwersalne hale namiotowe do użytku całorocznego dostępne są na przykład tutaj: https://halplan.pl/hale-namiotowe

KONSTRUKCJA

Stelaże solidnych hal namiotowych do użytku całorocznego powinny być zbudowane z grubych rur stalowych pokrytych ocynkiem ogniowym. Taka technologia wzmacnia konstrukcję i chroni ją przed korozją. Ważne, aby system łączenia rur zapewniał stabilność choćby największym konstrukcjom. Dlatego warto wybrać te hale magazynowe, w których zastosowano system łączenia za pomocą śrub przechodzących na wylot. Te najbardziej wytrzymałe hale namiotowe wyposażone są w stelaże, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia konstrukcji dachowej i podłogowej, a także dodatkowe wzmocnienia na bokach.

POSZYCIE

Szeroki wybór plandek wielozadaniowych hal namiotowych sprawia, iż taki obiekt można maksymalnie spersonalizować i przygotować do różnorodnych zadań. Poszycia wielosezonowych hal namiotowych wykonane są z grubego materiału PVC, znajdującego zastosowanie w halach namiotowych do użytku całorocznego. Takie poszycie hali namiotowej jest wodoodporne i chroni przed przedostawaniem się do wewnątrz wilgoci i ostrych promieni słonecznych. Na rynku dostępne są hale przemysłowe z pełnym poszyciem, z szerokimi, wygodnymi wjazdami, i które może być wyposażone w okna doświetlające. To rozwiązanie będzie bardzo dobre, jeżeli w hali namiotowej planujemy uruchomić linię produkcyjną lub warsztat. Dodatkowe światło wewnątrz hali namiotowej sprawdzi się również w rolnictwie, jeżeli hala namiotowa ma zostać przeznaczona pod hodowlę zwierząt lub fermę drobiu.

Jak wybrać halę namiotową?

Decydując się na zakup mobilnej hali namiotowej, należy przede wszystkim zastanowić się, do jakich zastosowań będzie nam potrzebna. Od tego będzie zależeć wielkość hali przemysłowej, jej konstrukcja oraz typ poszycia. Hale namiotowe są dostępne w bardzo wielu różnych rozmiarach. Ważnym aspektem, o który warto zapytać sprzedawcę przed kupnem takiego obiektu, jest możliwość powiększenia hali magazynowej. Dobrze jest postawić na halę namiotową, którą da się rozbudować, stosując specjalne, dodatkowe segmenty przedłużające. Sprawdzi się to szczególnie w chwili, kiedy zwiększą się potrzeby magazynowe przedsiębiorstwa.

Dobra hala namiotowa to taka, która będzie wyposażona w szereg systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Na co należy więc zwrócić uwagę?

SYSTEM WENTYLUJĄCY — służy utrzymaniu w hali namiotowej optymalnego obiegu powietrza, przeciwdziała skraplaniu się wody wewnątrz hali namiotowej, ochroni ją przed wilgocią, a tym samym jej wnętrze będzie mogło stanowić bezpieczny, wolny od wilgoci magazyn.

ZABEZPIECZONE POSZYCIE — dobrze, aby poszycie wyposażone było w system uszczelniający, odpowiadający za zatrzymanie ciepła w hali namiotowej, ale i chroniące wnętrze hali namiotowej przed wnikaniem kurzu, śniegu czy rosy. zwykle jest to system dodatkowych rzepów, które oprócz funkcji zabezpieczającej, wpływają na estetykę poszycia.

DODATKOWA OCHRONA PRZED DESZCZEM — niezwykle istotne w poszyciach hal namiotowych są dodatkowe systemy, chroniące zadaszoną przestrzeń przed zalewaniem. Taką technologią są fartuchy retencyjne odpowiadające za odprowadzanie wody deszczowej, dzięki którym hala namiotowa pozostaje sucha i bezpieczna.

TRUDNOPALNA PLANDEKA — poszycia odznaczające się ognioodpornością, spełniające normy unijne EN 13501 sprawdzą się wszędzie tam, gdzie prowadzone będą prace warsztatowe oraz niezbędne będzie używanie nagrzewnic lub promienników ciepła.

Gdzie kupić halę namiotową?

Aby hala namiotowa jak najdłużej spełniała swoją funkcję w efektywny i bezpieczny sposób, należy kupić jak u sprawdzonego dostawcy. Co to znaczy? Przed zakupem hali przemysłowej lub hali magazynowej sprawdźmy, która firma oferująca taki sprzęt ma wieloletnie doświadczenie oraz kadrę wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki fachowemu doradztwu proces kupna profesjonalnej hali namiotowej będzie dużo szybszy i prostszy.

Idź do oryginalnego materiału