Wydobycie kryptowalut: sprzeciwia się mu Aż 37 proc. Brytyjczyków

1 rok temu

Około 37 proc. Brytyjczyków opowiada się za całkowitym zakazem wykonywania czynności jaką jest wydobycie kryptowalut – ze względu na ich negatywny wpływ na środowisko.

Mając to na uwadze, 42 procent Brytyjczyków uważa, iż branża kryptowalut musi zrobić więcej, aby złagodzić swój wpływ na środowisko. Tymczasem 51 procent opowiada się za rządowymi regulacjami mającymi na celu zajęcie się i ograniczenie emisji dwutlenku węgla spowodowanych działalnością kryptowalutową. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych na platformie Forbes Advisor.

Wydobycie kryptowalut jest kosztowne

Jak wszyscy doskonale wiemy, wydobywanie kryptowalut jest procesem energochłonnym, ponieważ opiera się na znacznych ilościach mocy obliczeniowej – co powoduje, iż wielu Brytyjczyków jest temu przeciwnych. Niektórzy analitycy sugerują nawet, iż samo wydobywanie bitcoinów zużywa w ciągu roku więcej energii niż niektóre kraje.

Z opublikowanych przez Forbes Advisor danych wynika, iż wśród dorosłych w wieku od 18 do 34 lat 44 procent popiera całkowity zakaz wydobywania kryptowalut ze względu na obawy o środowisko. Wśród osób w wieku od 35 do 54 lat, 35 procent popiera zakaz, podczas gdy taka sama liczba osób w wieku powyżej 54 lat zgadza się z nim.

Chociaż wydaje się, iż nie ma znaczącego podziału na płeć w odniesieniu do poparcia dla zakazu, 40 procent mężczyzn i 34 procent kobiet jest za, mężczyźni są dwa razy bardziej skłonni do sprzeciwu niż kobiety. Siedemnaście procent mężczyzn jest przeciwnych zakazowi, podczas gdy tylko osiem procent kobiet sprzeciwia się zakazowi.

Badanie Forbes Advisor podkreśla również potrzebę większego edukowania odbiorców w tej kwestii. Ogólnie rzecz biorąc, 59 procent Brytyjczyków nie jest w pełni świadomych tego, w jaki sposób ludzie wydobywają kryptowaluty i jaki wpływ na środowisko ma ten proces.

Jak się okazuje, kwestie środowiskowe wpływają na decyzje inwestycyjne około 16 procent inwestorów, podczas gdy większość priorytetowo traktuje inne czynniki. Największe znaczenie dla inwestorów mają potencjalne zwroty z inwestycji (37 proc.), koszty związane z zakupem kryptowalut (31 proc.) oraz popularność określonych aktywów cyfrowych (25 proc.).

Chęć zainwestowania

Co istotne, 21 procent Brytyjczyków wyraża chęć inwestowania w przyjazne dla środowiska kryptowaluty, choćby jeżeli oferują one potencjalnie niższe zyski. Jest to jeszcze bardziej widoczne wśród tych, którzy już zainwestowali w kryptowaluty lub planują to zrobić, a 58 proc. z nich jest otwartych na dokonywanie takich świadomych ekologicznie wyborów inwestycyjnych.

Tymczasem 38 proc. osób, które zainwestowały w kryptowaluty, celowo unikało określonych aktywów cyfrowych ze względu na ich postrzegany wpływ na środowisko.

Idź do oryginalnego materiału