Wymiana odpowiedników Bank of England i Nowego Jorku przenosi współpracę technologiczną w wymiar 3D

cyberfeed.pl 2 tygodni temu


Organy regulacyjne usług finansowych w Wielkiej Brytanii i Nowym Jorku mają dzielić personel w ramach programu oddelegowania, który rozpoczyna się w przyszłym miesiącu.

Departament Usług Finansowych Nowego Jorku i Bank Anglii planują dzielić się spostrzeżeniami, wiedzą i doświadczeniem na temat pojawiających się usług i technologii finansowych.

Program Transatlantyckiej Wymiany Regulacyjnej, jak wiadomo, rozpocznie się od wymiany ekspertów w zakresie powstających platform płatniczych i zasoby cyfrowe.

Oddelegowanie będzie trwało co najmniej sześć miesięcy, ale może zostać przedłużone do jednego roku.

Nadinspektor nowojorskiego organu regulacyjnego, Adrienne Harris, powiedziała: „Połączenie dwóch globalnych stolic finansowych, Nowego Jorku i Londynu, ma najważniejsze znaczenie dla harmonizacji przepisów w świecie, w którym usługi finansowe nie są definiowane geograficznie”.

Oczekuje się, iż osoby biorące udział w badaniu wrócą do swojego krajowego organu regulacyjnego, „gdzie będą mogły wnieść swoją pogłębioną wiedzę, wiedzę i doświadczenie do pracy nad regulacją pojawiających się usług i technologii finansowych” – podaje nowojorski Departament Usług Finansowych.

Według Jean-Louisa Bravarda, byłego dyrektora zarządzającego i tymczasowego CIO w JP Morgan, program pozwoli organizacjom wyjść poza zwykłe dzielenie się notatkami.

„Myślę, iż to świetny pomysł, ponieważ zasadniczo zamiast dwuwymiarowego podejścia do udostępniania notatek dotyczących problemów jest to widok 3D” – powiedział Computer Weekly. „Uważam, iż pod względem metody te dwa organy regulacyjne znacznie się różnią, natomiast pod względem narzędzi nie sądzę.”

Bravard, który również pracował w branży outsourcingu IT, dodał, iż wymiana wiedzy i umiejętności pomoże organizacjom wypełnić luki bez konieczności outsourcingu. Powiedział, iż ludzie pracujący w obu organizacjach są godni zaufania, dlatego jest to bezpieczny sposób na uzyskanie dostępu do różnych umiejętności.

Współpraca transgraniczna organów regulacyjnych również przyczyni się do rozwoju rynku światowego. Sarah Breeden, zastępca gubernatora ds. stabilności finansowej w Banku Anglii, powiedziała: „Dzieląc się naszą wiedzą i ucząc się od siebie nawzajem, możemy lepiej zapewnić, iż regulacje będą wspierać globalną stabilność finansową i bezpieczne innowacje w płatnościach i rynkach finansowych”.

Połączenie dwóch globalnych stolic finansowych Nowego Jorku i Londynu ma najważniejsze znaczenie dla harmonizacji przepisów w świecie, w którym usługi finansowe nie są definiowane geograficznie

Adrienne Harris, Departament Usług Finansowych Nowego Jorku

Według Chrisa Skinnera Dyrektor generalny Finansista i komentator branżowy, nazwał to „korzystnym dla obu organizacji”.

„To interesująca zmiana, ponieważ Stany Zjednoczone i Wielka Brytania postrzegają siebie jako liderów w rozwijaniu i regulowaniu start-upów i rynków technologii finansowych” – powiedział. „Stany Zjednoczone mogą wnieść wgląd w sposób myślenia dużych firm technologicznych i ich pozycję w zakresie aktywów cyfrowych. Wielka Brytania może zapewnić dostęp do wiodącego na świecie centrum fintech z najbardziej zaawansowaną społecznością start-upów.

Biorąc pod uwagę pierwszą planowaną wymianę dotyczącą wschodzących płatności i aktywów cyfrowych, David Bannister, analityk w firmie doradczej GreySpark Partners zajmującej się rynkami kapitałowymi, powiedział, iż Stany Zjednoczone mogą się wiele nauczyć od Wielkiej Brytanii w zakresie platform płatniczych.

„Amerykański system płatności przez cały czas tkwi w przeszłości i dopiero w ciągu ostatnich kilku lat podział między płatnościami elektronicznymi a czekami ostatecznie przekształcił się w płatności elektroniczne”.

Dodał, iż w odniesieniu do zasobów cyfrowych – powstającej dziedziny wiedzy specjalistycznej – niezbędna jest kooperacja międzynarodowa.

Współpraca nieuchronnie rozszerzy się na inne obszary finansów, w których wykorzystywane są zaawansowane technologie. Z szybkim wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w sektorze bankowym i ciągłe zagrożenie ze strony cyberprzestępców, nadążanie za technologią stanowi ciągłe wyzwanie dla organów regulacyjnych.

Jeden ze starszych dyrektorów IT w brytyjskim sektorze bankowym powiedział Computer Weekly, iż sztuczna inteligencja prawdopodobnie spowoduje kolejny duży skandal bankowy. „Kredyty hipoteczne subprime, PPI – wszystkie te skandale miały miejsce, ponieważ banki posunęły się za daleko, a to wybuchło” – powiedział. „W takim razie muszą się wycofać i zapłacić. Taki jest cykl życia banków, a sztuczna inteligencja będzie następna.”



Source link

Idź do oryginalnego materiału