Wzrosty na krypto to tylko pułapka? Analiza BTC, ETH

2 lat temu

Bitcoin

W minionym czasie widzimy na notowaniach Bitcoina (BTC) wzrosty, które rozpoczeły się od odbicia w ostatniej strefie popytowej, czyli okolic 18 000$ – aż do poziomu 21 000$. Wartość 21 000$ zbiegła się z ograniczeniem linii tendencji, która wcześniej została przebita oraz z mierzeniem Fibonacciego 0.618, czyli na poziom, na który BTC uwielbia reagować.

Warto zaobserwować, iż poziom 0.618 po raz pierwszy został przetestowany w środę 26 października, ale 3 dni później nastąpił kolejny test tego poziomu. Przy ewentualne kolejnej próbie linia oporu może już nie zareagować spadkowo i w takim przypadku kolejnymi strefami do obserwacji są poziomy w okolicy 21 800$ oraz 22 400$.

W nadchodzącym tygodniu warto mieć na uwadze środę 2 listopada. Poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz przemówienie Jerome Powell’a. To wydarzenie zwykle ma ogromny wpływ na rynek kryptowalut i prawdopodobnie wskaże kierunek, w którym Bitcoin będzie podążał w najbliższym czasie. Czy obecne wzrosty są tylko chwilowe i okażą się pułapką? Odpowiedź poznamy już w najbliższym tygodniu. jeżeli J. Powell zdecyduje się na kontynuację poprzednich ruchów Rezerwy Federalnej, możliwe jest kolejne zejście do poziomu 18 000$, ale jeżeli gołębie sygnały się potwierdzą i utrzymująca się od kilku dni aura optymizmu się potwierdzi – możliwa jest kontynuacja wzrostów choćby w kierunku 24 000$.

Ethereum

Na notowaniach Ethereum (ETH) obserwujemy znaczną reakcję popytową zapoczątkowaną w punkcie 1200$, o którym prognozowano we wcześniejszych analizach – było to uzupełnienie układu harmonicznego na wykresie dniowym.

Obecnie ETH notuje większe wzrosty niż BTC. Chwilowo obserwujemy odreagowanie podażowe i dalsza kontynuacja wzrostów spodziewana jest na strefie popytowej w okolicach 1380$ – 1320$. jeżeli strefa zareaguje dalszymi wzrostami, możliwe jest podejście w kierunku choćby 1800$ w dalszej perspektywie.

Przy analizie ETH jak i reszty kryptowalut, należy również uważać na datę 2 listopada, gdyż czynniki makroekonomiczne mają ogromny wpływ na zachowanie się kryptowalut.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Dogecoin dalej szokuje przez Elona Muska

Idź do oryginalnego materiału