XTPL zakłada, iż nowa linia biznesowa o roboczej nazwie DPS+ będzie wspierać cel strategiczny w postaci osiągnięcia 100 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług do końca 2026 roku, poinformował ISBtech prezes Filip Granek.
„Kontrybucja DPS+ do naszych wyników może być znacząca i to jeszcze w horyzoncie Strategii 2023-2026. Średnia cena, która wynika z dostarczenia przez nas do rynku już ponad 30 urządzeń DPS to około 185 tys. euro szt. W przypadku DPS+, cena jednostkowa może być wyższa o ok. 50-100%. Dodatkowo, charakter urządzenia i profil jego odbiorców, pozwala zakładać nam możliwość sprzedaży do kilku sztuk w ramach pojedynczego zamówienia. Oczywiście, w początkowej fazie komercjalizacji spodziewamy się pojedynczych zamówień, a po pozytywnej walidacji i testach u klienta, zwiększenia tego wolumenu. Realizowana na sprzedaży marża będzie wysoka i spodziewamy się zakresu ok. 50-70%” – powiedział ISBtech Granek.
„O produkcie rozmawiamy już szczegółowo z potencjalnymi klientami, a prace nad urządzeniem prototypowym toczą się od kilku miesięcy – utrzymując obecne tempo prac B+R, spodziewamy się pierwszych zamówień i dostaw do klientów w połowie 2025 roku. Nowa linia biznesowa będzie zatem wspierać nasz cel strategiczny w postaci osiągnięcia 100 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług do końca 2026 roku. Możemy spodziewać się większej procentowej kontrybucji do wyniku z obszaru sprzedaży urządzeń DPS oraz DPS+, natomiast największy wynik mają wypracować moduły przemysłowe w ramach naszych wdrożeń u globalnych producentów zaawansowanej elektroniki” – dodał prezes.
Zaznaczył, iż nowa linia biznesowa spółki zaadresuje niszę rynkową między modułami przemysłowymi, a urządzeniami DPS, oferując klientom produkt do małoskalowej produkcji o charakterze High Mix Low Volume (HMLV). To model produkcyjny w którym wytwarzana jest szeroka gama produktów (High Mix) w stosunkowo niewielkim wolumenie (Low Volume), co odpowiada na rynkową potrzebę wysokiej personalizacji rozwiązań dla celów użytkowników końcowych.
„Roboczo nazwaliśmy tę linię DPS+, to także będzie samodzielny produkt, jednak o wyższym poziomie automatyzacji i przeznaczeniu do pracy w korporacjach technologicznych oraz u producentów elektroniki. DPS+ powstaje w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, a więc jest oparty o realny biznes i potrzeby jego uczestników, z którymi jesteśmy w bliskim dialogu tworząc produkt jak najlepiej spełniający ich wymagania. Już teraz zbieramy wstępne deklaracje zakupu pierwszych urządzeń i prowadzimy zaawansowane prace B+R w celu przygotowania pierwszych prototypów” – wskazał Granek.
Spółka w tej chwili posiada i rozwija trzy linie biznesowe: moduły do wdrożeń przemysłowych na linie produkcyjne globalnych producentów elektroniki, urządzenia Delta Printing System (DPS) do testów i eksperymentowania z naszą autorską technologią Ultra Precise Dispensing (UPD), a także High Performance Materials (HPM), czyli nanotusze, które są materiałem eksploatacyjnym stosowanym w powyższych urządzeniach.
XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Opracowana w XTPL technologia znajduje zastosowanie w obszarach rosnącej branży elektroniki drukowanej m.in. półprzewodników, wyświetlaczy i zaawansowanych płytek PCB. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w 2019 r.
Źródło: ISBnews