Z ostatnej chwili: Bitcoin i XRP szarżują, zegar halvingowy tyka. Szokujące szacunki CEO Ripple: 5 bilionów USD w 2024

7 miesięcy temu

Bitcoin notowany jest przy 72,000 USD pierwszy raz od połowy marca. Korekta chwilowo ustała, a kontrolę nad rynkiem przejęli halvingowi optymiści. Historyczny, czwarty halving Bitcoina prawdopodobnie będzie mial miejsce 20 kwietnia. Od wtedy górnicy otrzymają 3,125 BTC za wydobytą kryptowalutę. Inwestorzy już zajmują odpowiednie pozycje, by skorzystać z tego wydarzenia? Amerykańskiej telewizji CNBC komentarza w tej sprawie udzielił CEO Ripple, Brad Garlinghouse. CEO Ripple przewiduje, iż rynek kryptowalut podwoi kapitalizację do 5 bilionów dolarów do końca 2024 roku. Oczywiście, powołał się na fundusze ETF i halving kryptowaluty… Oraz politykę i efekt malejącej podaży, przy stabilnie wysokim popycie. Synergiczny efekt zadziała?

JUST IN:

Ripple CEO Brad Garlinghouse predicts crypto market cap to hit $5 trillion by 2025

— WhaleFUD (@WhaleFUD) April 8, 2024

Garlinghouse mówił „Szacuje się, iż ogólna kapitalizacja rynkowa branży kryptowalutowej podwoi się do końca tego roku. Wpływają na nią wszystkie czynniki makro”. Jednym z tych, które jego zdaniem napędzają cenę, jest możliwość pozytywnego impulsu regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych.„Jestem związany z tą branżą od dłuższego czasu i widziałem, jak te trendy przychodzą i odchodzą (…) Teraz jestem bardzo optymistyczny. Myślę, iż trendy makro, duże rzeczy, takie jak fundusze ETF, po raz pierwszy napędzają prawdziwe pieniądze instytucjonalne (…) Widać, iż napędza to popyt, a jednocześnie popyt rośnie, a podaż maleje (…) Nie trzeba być magistrem ekonomii, by wiedzieć, co się dzieje, gdy podaż maleje, a popyt rośnie”. Na komentarze Garlinghouse’a zareagował też kurs kryptowaluty XRP.

Przypomnijmy, halving bitcoina to wydarzenie techniczne, które ma miejsce mniej więcej co cztery lata w historii bitcoina. Zmniejsza ono o połowę całkowitą nagrodę za wydobycie. Górnicy używają komputerów o dużej mocy do weryfikacji transakcji i bicia nowych tokenów. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2020 roku, a kolejne ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi około 2,6 bln USD. jeżeli rynek miałby się podwoić, oznaczałoby to nową całkowitą kapitalizację rynku kryptowalut w wysokości ok. 5,2 bln USD.

Nowe regulacje?

Jednym z innych czynników, które zdaniem Garlinghouse popychają rynek kryptowalut na nowe szczyty, jest możliwość pozytywnego impulsu regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Co interesujące komentarze te pojawiają się w czasie, gdy rok wyborczy przynosi prawdopodobne rozstrzygnięcie na korzyść Donalda Trumpa, bardziej przychylnego kryptowalutom. CEO Ripple liczy, iż następna administracja będzie bardziej przychylna branży kryptowalutowej? SEC pod przewodnictwem Gary’ego Genslera była dość konserwatywna, momentami agresywna w egzekwowaniu prawa.

Agencja pozwała Ripple twierdząc, iż nielegalnie sprzedał XRP, będący de facto papierem wartościowym. Tymczasem Garlinghouse przekazał, iż „Jedną z rzeczy, które powiem o makroekonomicznych korzyściach dla branży: Myślę, iż uzyskamy większą jasność w Stanach Zjednoczonych (…) USA są przez cały czas największą gospodarką na świecie i niestety były jednym z bardziej wrogich rynków kryptowalut. Myślę, iż to również zacznie się zmieniać”. Także Marshall Beard, dyrektor operacyjny amerykańskiej giełdy kryptowalut Gemini, niedawno przkeazał, iż podziewa się wzrostu ceny bitcoina do 150 000 USD jeszcze w tym roku:

„Wszystko poszło w górę tak gwałtownie już w tym roku, jest po prostu dużo aktywności, dużo adopcji, nowe regulacje, ETF-y, halving, górnicy muszą się wydostać po wyższych cenach (…) Będziemy świadkami gwałtownej zmienności w górę i w dół, aż do nowego rekordu wszech czasów, który moim zdaniem wyniesie 150 000 USD (…) Prawdopodobnie stanie się to jeszcze w tym roku. Myślę, iż porusza się tak gwałtownie … i myślę, iż pęd, szok podażowy, porusza się szalenie szybko„. Czy rok 2024 minie pod znakiem największego go tej pory szoku podażowego Bitcoina? Tego nie wiemy. Ale niedźwiedzie mają ze sobą kolejną próbę, której nie wytrzymały w starciu z bykami.

Idź do oryginalnego materiału