Założyciel Telegrama i blockchainu TON inwestuje w kryptowaluty. Wiemy co miliarder trzyma w swoim portfelu

8 miesięcy temu

Podczas świeżego wywiadu z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem, Pavel Durov, enigmatyczny założyciel giganta komunikacyjnego Telegram oraz łańcucha bloków TON (Telegram Open Netowrk), ujawnił, iż posiada setki milionów dolarów zarówno w walucie fiducjarnej, jak i krypto. Co konkretnie hodluje kontrowersyjny miliarder?

Założyciel Telegrama Pavel Durov szczerze o sobie i kryptowalutach

Durov, który od lat głośno przekonywał publikę o swoim zaangażowaniu w prywatność użytkowników i szyfrowanie, argumentował, iż nasilająca się kontrola rządowa prawdopodobnie doprowadzi do opracowania bezpiecznych urządzeń komunikacyjnych podobnych do portfeli sprzętowych kryptowalut. „Świat staje się mniej tolerancyjny. Rządy stają się mniej tolerancyjne w kwestii prywatności” – ocenił gość Carlsona, podkreślając potrzebę istnienia technologii, która może zabezpieczyć komunikację osobistą przed inwazyjnym nadzorem.

fot. X (Twitter)

Miliarder i potentat technologiczny, który opuścił Rosję, powołując się na niemożność pracy pod przymusem rządowym, wyraził pogardę dla jakiejkolwiek formy kontroli nad swoimi działaniami. Podkreślił natomiast osobiste przywiązanie do idei wolności i prywatności, deklarując: „Wolę być wolny niż przyjmować rozkazy od kogokolwiek. Moim priorytetem w życiu jest moja wolność”.

Co ojciec TON trzyma w swoim portfelu

Przy okazji interesującej rozmowy Durov wspomniał, iż przez ostatnią dekadę utrzymywał znaczne zasoby Bitcoina wraz z pieniędzmi fiducjarnymi. W przeciwieństwie do wielu swoich kolegów z branży technologicznej, założyciel Telegrama unikał bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak nieruchomości czy dobra luksusowe, stawiając za to na minimalistyczne podejście do życia i koncentrację na płynnych i mobilnych lokatach kapitału.

Patrząc w przyszłość, Durov odniósł się również do perspektyw wzrostu samej platformy Telegram, przewidując, iż jest ona na dobrej drodze do osiągnięcia miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie w ciągu tylko następnego roku. Dużo? Przypomnijmy: na chwilę obecną komunikator ma według różnych startystyk ok. 900 milionów aktywnych kont, a choćby odejmując „aktywne” boty, przypuszcza się iż może to być przez cały czas kilkaset prawdziwych, żywych osób.

fot. Reuters

Co ciekawe, Pavel Durov zainspirował też powstanie największego mem-coina na łańcuchu TOK – Resistance Dog, tytułowego tajemniczego, zakapturzonego psa, który ma symbolizować właśnie idee prywatności, wolności i decentralizacji. W ostatnich tygodniach REDO, bo tak nazywa się ticker monety, zanotował potężny wzrost wartości, osiągając na szczycie ponad sto milionów dolarów kapitalizacji całkowitej zaledwie przedwczoraj.

fot. GeckoTerminal
Idź do oryginalnego materiału