Zakup bitcoinów w 2013 r. było jak kupowanie „złota w 1000 r. p.n.e.”, twierdzi CEO Pantera Capital, Dan Morehead. Trudno się mu dziwić, bowiem jego firma zarobiła na tej inwestycji… 131 000 %!
- Pantera Capital kupiła BTC w 2013 r.
- Dziś CEO firmy przyznaje, iż ta zarobiła na BTC 131 000%.
- Jego zdaniem ATH BTC w kolejnym cyklu może wynieść choćby 740 000 USD.
Pantera zarobiła na BTC majątek!
Dan Morehead, założyciel Pantera Bitcoin Fund — pierwszego funduszu kryptowalutowego w Stanach Zjednoczonych — powiedział pewnemu sceptycznemu inwestorowi, iż kupowanie bitcoinów w 2013 r. było jak kupowanie złota w epoce żelaza. I faktycznie, jego firma zarobiła na tej inwestycji ponad 130 000%.
Wczoraj rozmawiałem o bitcoinie z [pewnym] inwestorem, a on odpowiedział nieco lekceważąco: »To jak kupowanie złota«. Nie, to jak kupowanie złota w 1000 r. p.n.e.
— wskazał Morehead, cytując notatkę inwestycyjną, którą napisał w sierpniu 2013 r.
On sam uruchomił fundusz Pantery w lipcu 2013 r. i od tego czasu, dzięki inwestycji w BTC, podmiot ten osiągnął ponad 1000-krotny zwrot z inwestycji w kryptowalutę. Wtedy kupował bitcoiny za 74 USD za jednego coina.
Przyszłość BTC
Morehead twierdzi, iż na rynek bitcoina trafi za jakiś czas około 5% majątku całego świata. ETF-y mogą w tym pomóc. Jego zdaniem bitcoin może ostatecznie stać się walorem o łącznej wartości 15 bilionów USD, to zaś podniesie kurs pojedynczego coina do około 740 000 USD. Oznaczałoby to skok o 667% w stosunku do obecnej ceny. Zdaniem szefa Pantery takie ATH BTC wyrysuje jednak dopiero w kolejnym cyklu.
Obecna hossa może zaś, jak twierdzi, stać pod znakiem uzyskiwania jasności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych. To zaś, dodajmy, może wzmocnić nie tylko bitcoina, ale też ethera czy inne kryptowaluty, które są oparte na blockchainach generujących inteligentne kontrakty.
Dziś bitcoin kosztuje nieco ponad 95 000 USD. Kurs nie potrafi przebić poziomu 100 000 USD Warto jednak dodać, iż jeszcze parę miesięcy temu wielu analityków uważało, iż pułap ten będzie ATH całego cyklu. o ile zaś cykliczność przez cały czas obowiązuje, docelowy szczyt wyrysujemy dopiero za ok. rok.