Zbliża się airdrop Hamster Kombat. Ponad ćwierć miliarda graczy już zaciera ręce

5 miesięcy temu

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Gry tap-to-earn w ostatnich miesiącach notują fantastyczne wyniki. Znakomicie spisuje się NOT, natywny token gry Notcoin, którego cena w 7 dni wzrosła o ponad 35%. Największą popularnością w tej branży cieszy się jednak Hamster Kombat. niedługo odbędzie się airdrop HMSTR, natywnej kryptowaluty gry, na który czeka przeszło ćwierć miliarda graczy.

Poniżej opisujemy, jak wziąć udział w tym zrzucie, a także analizujemy najpopularniejsze projekty i kryptowaluty P2E, takie jak Hamster Kombat i Notcoin, oraz wschodzące gwiazdy tego sektora, w tym PlayDoge, Shiba Shootout, Sponge V2 i eTukTuk.

Fenomen Hamster Kombat

Hamster Kombat to dość nowa gra krypto, która działa na Telegramie i opiera się na modelu tap-to-earn i gwałtownie zyskała miano viralowej. O jej sukcesie świadczą wspaniałe liczby. Hamster Kombat zebrał już ponad ćwierć miliarda graczy, 51 milionów subskrybentów na swoim kanale Telegram, 11,7 miliona obserwujących na X i 32,9 miliona widzów na YouTube.

Popularność gry nie wzięła się znikąd. Choć rozgrywka jest stosunkowo prosta, mocno wciąga użytkowników i zachęca ich do dalszej zabawy. Ta oparta na blockchainie TON gra wykracza poza zwykłe klikanie.

Fabuła gry

Fot. materiały partnera

W Hamster Kombat gracze wcielają się w chomika i stają się dyrektorami własnej giełdy kryptowalut. Jedno stuknięcie w ekran zapewnia jedną monetę. Można jednak zarabiać szybciej dzięki funkcji „Multitap Boost”. Istnieje również doładowanie energii, które staje się dostępne sześć razy dziennie.

Oprócz zarabiania za dotknięcie ekranu gracze mogą zwiększyć swój zysk na godzinę. W tym celu muszą się udać do kopalni krypto. Twórcy urozmaicili rozgrywkę na różne sposoby. Gracze mogą codziennie próbować odgadnąć odpowiednią kombinację, aby zdobyć pięć milionów monet. Złamanie szyfru Morse’a, który zmienia się każdego dnia, zapewnia natomiast milion monet.

Na tym rozgrywka się nie kończy. Giełdę krypto w Hamster Kombat można ulepszać na różne sposoby. Dostępne opcje pojawiają się wraz z postępem w grze. Gracze zdobywają 5000 punktów za przejście do sekcji PR i dołączenie do kanału Hamster Kombat na Telegramie. Za obejrzenie filmu na kanale Hamster Kombat na YouTube można zdobyć aż 100 000 punktów.

Fot. materiały partnera

W sekcji „Specials” użytkownicy dodają towary do swojej giełdy, a także premiery przedrynkowe i akademię Web3. W ten sposób zwiększają zysk na godzinę o różne kwoty. Gromadzenie monet w grze umożliwia awans w tabeli liderów i osiąganie nowych poziomów. Niedawno wprowadzono nowy, najwyższy poziom o nazwie „The Creator”, który wymaga posiadania 18 miliardów monet.

Gdy użytkownicy rozbudowują swoją giełdę poprzez dodawanie różnych aktywów i par handlowych, zwiększają potencjał zarobkowy. Uzyskane środki mogą reinwestować w celu odblokowania jeszcze większej funkcjonalności i mnożników dochodów.

Twórcy włożyli wiele pracy w Hamster Kombat. Gra przenosi grywalizację i zaangażowanie społeczności na inny poziom. Twórcy zachęcają graczy do aktywności w mediach społecznościowych i subskrybowania kont Hamster Kombat, jak również do zapraszania znajomych.

Pomysł gry opartej na rozwijaniu giełdy okazał się strzałem w dziesiątkę. Gracze chętnie wcielają się w rolę prezesa, aby zobaczyć funkcjonowanie takiej platformy od drugiej strony. Co więcej, klikanie staje się wręcz uzależniające. Zabawę uatrakcyjnia możliwość awansowania w rankingu i szybszego zarabiania monet.

Airdrop Hamster Kombat

Fot. materiały partnera

Twórcy projektu od początku nosili się z zamiarem zrzutu kryptowalut dla aktywnych graczy. Aby wziąć udział w airdropie, trzeba wykonać zadania. Dotychczas twórcy ujawnili pierwszą czynność, jaką należy wykonać w celu kwalifikowania się do zrzutu. Na razie gracze muszą podłączyć swój portfel TON w interfejsie gry. Można tego dokonać w zakładce „Airdrop” w Hamster Kombat.

Kwota otrzymanych monet nie będzie jednakowa dla wszystkich. w uproszczeniu mówiąc, najwięcej otrzymają najaktywniejsi gracze. Twórcy Hamster Kombat podali, iż liczba monet będzie uzależniona od zysku giełdy gracza na godzinę. Im więcej użytkownik zarabia, tym więcej otrzyma monet. Dokładna data zrzutu nie została jeszcze podana, ale oczekuje się, iż nastąpi to jeszcze w lipcu.

Token HMSTR

Natywny token projektu, HMSTR, kilka dni temu trafił do obiegu na platformie pozagiełdowej Bybit. Wcześniej był już dostępny na Bitget, a 19 lipca zadebiutuje także na platformie OTC KuCoin. Ruch ten poprzedza debiuty na czołowych giełdach.

W trakcie kilku dni cena Hamster Kombat znacząco wzrosła w handlu OTC, co pokazuje ogromny potencjał kryptowaluty. Mapa drogowa projektu wskazuje, iż HMSTR pojawi się na głównych giełdach krypto jeszcze w lipcu.

Notcoin toruje drogę Hamster Kombat i podbija giełdy kryptowalut

Token NOT zadebiutował na głównych giełdach krypto raptem kilka tygodni temu. Ten krótki okres wystarczył, by podbić rynek. Ostatni tydzień okazał się wyjątkowo udany dla NOT, którego cena w tym okresie zwiększyła się o ponad 35% mimo niekorzystnych warunków na rynku.

Token ten jest natywną kryptowalutą Notcoina – gry na Telegramie, która bazuje na blockchainie TON (The Open Network). Rozgrywka jest bardzo prosta i opiera się na stukaniu w ekran telefonu. W grze pojawiają się różne scenariusze, a gracze mogą korzystać z bonusów.

W ten sposób zarabiają monety, które mają wymierną wartość w świecie rzeczywistym. Dzięki wejściu na giełdy ich wymiana na prawdziwe pieniądze stała się niezwykle łatwa. Monety zdobywa się też m.in. za polecenie gry znajomym.

Fot. materiały partnera

Wykres Notcoin z ostatnich 7 dni

Obecnie token NOT kosztuje ok. 0,0158 USD. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty niedawno przekroczyła 1,6 miliarda dolarów. Ogromna popularność gry Notcoin, strategiczne partnerstwa oraz dostępność tego aktywa na głównych giełdach sprawia, iż jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

Najlepsze gry na Telegramie

Rynek krypto charakteryzuje się tym, iż gdy jakiś projekt staje się viralowy, gwałtownie pojawiają się naśladowcy, którzy podłączają się pod hype i tworzą własne projekty z nadzieję na powtórzenie sukcesu.

Obecnie, z uwagi na modę na gry tap-to-earn, można dostrzec coraz więcej projektów, które rywalizują o miano najlepszych, w tym wspomniany Notcoin, a także Yescoin czy TapSwap. Jednak nie wszyscy gracze lubią ograniczać się do samego klikania. Wielu z nich stawia także na rozgrywkę strategiczną, która wymaga nieco więcej wysiłku, zaangażowania i sprytu.

Dobrym przykładem jest Catizen, który inspiruje się grą logiczną 2049, w której należy przesuwać ponumerowane kafelki, tak aby dwa z tą samą liczbą się zetknęły i połączyły w jedną. Catizen wykazuje sporo podobieństwo, ale tematem przewodnim stały się koty.

Gracze zaczynają z uroczymi, cyfrowymi kotami i angażują się w strategiczną rozgrywkę. Celem jest łączenie kotów tego samego poziomu w celu stworzenia pupili wyższego poziomu, które pozwolą zarobić więcej monet w grze.

Uzyskane tokeny można następnie wykorzystać do zakupu większej liczby kotów, akcesoriów i usprawnień, aby poprawić rozgrywkę. Jako iż mają wartość także w świecie rzeczywistym, rozgrywka staje się naprawdę opłacalna.

Gra kładzie nacisk na społeczność i tworzy tętniący życiem ekosystem, który umożliwia graczom dzielenie się wskazówkami oraz współpracę nad strategiami. Dzięki integracji z blockchainem TON Catizen znajduje się w czołówce gier play-to-earn.

Tytuł przyciągnął 20 milionów graczy w ciągu pierwszych 2 miesięcy od uruchomienia. Niektórzy eksperci szacują, iż po wejściu na giełdę token znajdzie się w 20. najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

The Open Network (TON) chce stać się jednym z najpopularniejszych łańcuchów bloków m.in. dzięki powiązaniu z Telegramem. Toncoin, natywna kryptowaluta blockchaina, notuje ostatnio świetne wyniki. Telegram zaś od pewnego czasu demonstruje swoją przydatność w świecie kryptowalut za sprawą prywatności, bezpieczeństwa i funkcjonalności.

W przeciwieństwie do innych platform komunikacyjnych umożliwia użytkownikom dostęp do botów w celu automatyzacji interakcji w grupach, co otwiera platformę na wiele różnych produktów. Boty te przekształcają się teraz we w pełni rozbudowane aplikacje, od gier po narzędzia i aplikacje Web3.

Alternatywne gry i kryptowaluty P2E, których cena może znacznie wzrosnąć

Choć Hamster Kombat jest w tej chwili ulubieńcem społeczności krypto, na rynku istnieją także inne projekty, które niedługo mogą się wybić na fali popularności gier P2E. Są one nie tylko interesujące i wciągające, ale też dostępne w przedsprzedaży, dzięki czemu można kupić ich natywne tokeny po niskiej cenie.

PlayDoge przenosi sentymentalną, 8-bitową grę Tamagotchi na inny poziom dzięki połączeniu jej z technologią blockchain. PLAY jest natywnym tokenem ekosystemu. w tej chwili trwa przedsprzedaż PlayDoge, podczas której kupisz ją za jedyne 0,00518 USD.

Fot. materiały partnera

W grze, tak jak w popularnym w latach 90. Tamagotchi, opiekujesz się wirtualnymi zwierzakami, a w zamian otrzymujesz nagrody w postaci tokenów DOGE. Z uwagi na to, iż pupil bez opieki umiera lub ucieka od właściciela, gra angażuje użytkowników i wciąga ich w codzienną rozgrywkę. Możliwość rzeczywistego zarobku jest kolejną zaletą PlayDoge.

Przedsprzedaż podzielona została na etapy, a w każdym kolejnym cena PLAY rośnie. Obecna faza potrwa do 14 lipca, więc potencjalni nabywcy muszą działać szybko, jeżeli chcą skorzystać z niższej ceny.

Shiba Shootout to kolejny innowacyjny projekt P2E, który znajduje się w przedsprzedaży. Jego gra, Shiba Sharpshooter, jest już dostępna do pobrania na Google Play i Apple App Store. Twórcy postawili na tematykę Dzikiego Zachodu, a gracze wcielają się w rewolwerowców i biorą udział w pojedynkach.

Fot. materiały partnera

Projekt wykracza Jednak poza typową ofertę P2E i kładzie nacisk także na społeczność. Oferuje różnego rodzaju akcje, które ją wspierają, a także zacieśniają więzi między użytkownikami, jak np. opowieści przy ognisku.

Podobnie jak w przypadku PlayDoge, Shiba Shootout również opiera się na mechanizmie play-to-earn. Gracze otrzymują nagrody w tokenach SHIBASHOOT, np. za wygrywanie pojedynków na memy. Cena SHIBASHOOT w przedsprzedaży wynosi w tej chwili 0,0195 USD, a projekt zebrał już ponad 600 000 USD.

Sponge V2 jest kolejną gwiazdą branży P2E. Stanowi ulepszoną wersją oryginalnego tokena Sponge, który w momencie premiery osiągnął 100-krotny wzrost. Odświeżenie projektu toruje drogę dla oczekiwanej nowej gry wyścigowej P2E – Sponge Runner. Będzie ona dostępna zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji. W tej drugiej opcji należy posiadać tokeny Sponge V2, aby wziąć udział w rozgrywce i ścigać się z innymi użytkownikami.

Fot. materiały partnera

W trakcie oczekiwania na uruchomienie gry wielu posiadaczy tokenów stakuje je, aby zarobić choćby 49% RRSO. Ponadto Sponge wprowadził system stake-to-bridge, który pozwala łatwo przechodzić posiadaczom tokenów Sponge V1 na SpongeV2 poprzez staking pierwotnej kryptowaluty. w tej chwili cena SPONGE V2 wynosi zaledwie 0,000087 USD, a projekt zebrał już ponad 755 000 USD.

Na koniec warto wspomnieć o TukTuk Crazy Taxi – grze ekosystemu eTukTuk. Jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w niej w taksówkarza, który jeździ elektryczną autorikszą, odbiera ludzi i zawozi ich w docelowe miejsca.

Mechanika P2E pozwala zarabiać tokeny poprzez odbieranie i wysadzanie pasażerów podczas poruszania się po ruchliwych ulicach Sri Lanki. Za TUK ulepszysz pojazdy, odblokujesz nowe miasta i wykonasz misje. TukTuk Crazy Taxi można pobrać z Google Play i Apple App Store.

Fot. materiały partnera

Przedsprzedaż eTukTuk, który jest sercem gry, kończy się już w ten poniedziałek. Inwestorom, którzy chcą skorzystać z jego niskiej wartości, nie pozostało więc wiele czasu. w tej chwili cena TUK wynosi 0,0345 USD.

Notcoin i Hamster Kombat na czele nowego uniwersum TON w aplikacji Telegram

Telegram jest w tej chwili najczęściej odwiedzaną aplikacją internetową wśród kryptowalutowej społeczności. Według współzałożyciela aplikacji, Pavla Durova, znajduje się na dobrej drodze, aby do końca roku posiadać ponad miliard użytkowników.

W niedawnym poście na Telegramie Durov stwierdził: „Hamster Kombat stał się najnowszym fenomenem Internetu, o którym mówią wszyscy. 239 milionów ludzi zarejestrowało się w tej miniaplikacji na Telegramie w ciągu zaledwie 3 miesięcy.

Tylko 73 dni zajęło Hamsterowi osiągnięcie 100 milionów użytkowników miesięcznie. Każdego dnia do Hamster Kombat dołącza 4-5 milionów nowych użytkowników, co czyni go najszybciej rozwijającą się usługą cyfrową na świecie”.

Durov uważa, iż TON niedługo stanie się najczęściej używanym blockchainem ze względu na jego zasięg dystrybucji i łatwość obsługi. Toncoin ($TON) jest w tej chwili nie tylko akceptowaną formą płatności za rezerwację reklam na Telegramie, ale także natywnym tokenem rozwijającego się ekosystemu aplikacji.

Notcoin i Hamster Kombat są przykładami nowej klasy tak zwanych miniaplikacji, które w tej chwili można budować, a następnie uruchamiać na Telegramie. Dzięki temu Telegram stanie się „aplikacją do wszystkiego”.

Podsumowanie

Choć gry play to earn istnieją na rynku od wielu lat, dopiero niedawno stały się szalenie popularne za sprawą tytułów takich jak Hamster Kombat i Notcoin. Ich sukces bierze się z wielu czynników, ale niezwykle istotne okazała się ewolucja tego modelu do tap to earn, w której gracze zarabiają kryptowaluty za stukanie w ekran, acz na tym ich mechanizm się nie kończy.

Na powodzenie wpływa też inny czynnik – oparcie gry na Telegramie i wykorzystanie blockchaina TON. Ten ruch znacząco ułatwił dostęp do tych tytułów. Ponadto zbliża się airdrop Hamster Kombat, który prawdopodobnie nastąpi jeszcze w lipcu i jeszcze spopularyzuje chomika.

W sieci pojawiają się też nowe gry play-to-earn, które z pewnością spróbują powtórzyć sukces Notcoina i Hamster Kombat. Shiba Shootout, PlayDoge, eTukTuk i Sponge V2 prezentują się niezwykle ciekawie. Projekty te w tej chwili oferują przedsprzedaż swoich natywnych kryptowalut, co daje inwestorom szansę na ich zakup w niskiej cenie, która może wzrosnąć po debiutach tokenów na giełdach.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Idź do oryginalnego materiału