Znany magnat technologiczny poparł publicznie bitcoina. Wskazał, co stanowi o jego wartości

cryps.pl 3 tygodni temu
Zdjęcie: Bitcoin Dell


Wygląda na to, iż kolejna wpływowa postać ze świata technologii “połknęła pomarańczową pigułkę”. Michael Dell, czyli dyrektor generalny amerykańskiego giganta z tego sektora, firmy Dell, przed weekendem dał wyraz tego, iż wyraźnie dostrzega potencjał bitcoina. Czyżby zamierzali pójść śladem MicroStrategy i zacząć skupować cyfrowe złoto?


  • CEO firmy Dell zgodził się z Michaelem Saylorem, iż bitcoin stanowi “cyfrowy niedobór”, co odnosi się oczywiście do ograniczonej podaży BTC,
  • Michael Dell dodał od siebie, iż ten “niedobór wpływa na jego wartość”. Dzień później opublikował obrazek, który sugeruje jego wejście na rynek bitcoina.

Dell zacznie inwestować w bitcoina?

Społeczność bitcoina z entuzjazmem obserwuje ostatnio wypowiedzi znanego magnata rynku technologicznego, czyli Michaela Della, którego majątek jest szacowany na 113,5 miliarda dolarów.

Wszystko za sprawą jego odpowiedzi na twitterowy wpis jego imiennika, założyciela i byłego już prezesa MicroStrategy – Michaela Saylora. Ten w miniony czwartek pisał o tym, iż bitcoin to “cyfrowy niedobór”, co oczywiście odnosi się do jego ograniczonej podaży wynoszącej 21 milionów monet.

CEO Della dodał do tego stwierdzenia swoje 3 grosze pisząc, iż “ten niedobór tworzy jego wartość”.

Scarcity creates value

— Michael Dell (@MichaelDell) June 20, 2024

Dzień później Dell opublikował kolejny wpis, który wzbudził euforię zwolenników bitcoina. Biznesmen zamieścił bowiem obrazek ukazujący znanego “Ciasteczkowego Potwora” z “Ulicy Sezamkowej”, który alternatywnie pożera… BTC.

This is a great account to follow @MeCookieMonster. Very entertaining 😂 pic.twitter.com/RJFcNpCXrN

— Michael Dell (@MichaelDell) June 21, 2024

W komentarzach pod oboma postami zaczęła dominować narracja mająca przekonać go do tego, by poszedł śladami Saylora oraz Elona Muska i zaczął kupować największą z kryptowalut.

Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na to, iż CEO Della wie o istnieniu wynalazku Satoshi’ego Nakomoto od bardzo dawna i nigdy nie wyrażał się o nim w negatywnym znaczeniu.

W latach 2014-2017 jego firma akceptowała choćby płatności za niektóre swoje produkty w tym aktywie, jednakże w pewnym momencie wycofała tę opcję ze względu na stosunkowo niski popyt na takowe rozwiązanie.

Pozbyto się wtedy większości bitcoinów, jednakże Michael Dell w dalszym ciągu utrzymywał, iż technologia blockchain posiada ogromny potencjał i jest dosyć niedoceniona przez świat.

Idź do oryginalnego materiału