Alan Beroud, prezes zarządu PKP S.A. został wiceprzewodniczącym CER

2 godzin temu

Alan Beroud – prezes zarządu PKP S.A. i Grupy PKP został wybrany przez Zgromadzenie Ogólne Wspólnoty Kolei Europejskich i Zarządców Infrastruktury na stanowisko wiceprzewodniczącego tej organizacji.

23 września br. w przededniu Międzynarodowych Targów Technologii Transportu InnoTrans w Berlinie odbyły się posiedzenia statutowe Wspólnoty Kolei Europejskich i Zarządców Infrastruktury (CER). Zgromadzenie Ogólne CER potwierdziło decyzję Zarządu organizacji z lipca br. i oficjalnie jednomyślnie wybrało dr. Alana Berouda – prezesa zarządu PKP S.A. i Grupy PKP na stanowisko wiceprzewodniczącego CER. Berlińskie targi będą również okazją do dwustronnych spotkań przedstawicieli Grupy PKP z reprezentantami innych organizacji zrzeszonych w CER.

W trakcie spotkania omówiono m.in. najistotniejsze zagadnienia związane z pracami organizacji, wyborem władz stowarzyszenia, obecnymi inicjatywami podejmowanymi przez CER, kwestiami budżetowymi oraz aktualną sytuacją sektora kolejowego. Poruszono również tematy odnoszące się do wyzwań stojących dziś przed całym sektorem: związanych z wieloletnimi ramami finansowymi UE, sprzedażą biletów, promowaniem zatrudnienia kobiet na kolei czy powiązań transportu kolejowego z rozwojem turystyki. W agendzie spotkania znalazło się również omówienie zagadnień związanych z powołaniem nowego Parlamentu Europejskiego i przyszłej Komisji Europejskiej, także w kontekście raportów na temat gospodarki UE i pod kątem postulatów strategicznych prezentowanych przez CER w imieniu branży przed instytucjami europejskimi.

Wspólnota Kolei Europejskich i Zarządców Infrastruktury to najaktywniejsza organizacja kolejowa w Brukseli, z którą na co dzień współpracują Przedstawicielstwo PKP w Belgii oraz eksperci ze spółek PKP. CER zrzesza ok. 70 przedsiębiorstw kolejowych, stowarzyszeń krajowych oraz zarządców infrastruktury kolejowej, które reprezentują interesy branży kolejowej wobec instytucji unijnych. Polskie Koleje Państwowe S.A. są pełnoprawnym członkiem CER od 2002 r. i aktywnie uczestniczą w pracach CER zarówno na szczeblu roboczym z udziałem ekspertów, jak i na poziomie politycznym, podejmując szereg prokolejowych inicjatyw.

Strategicznym celem CER jest promowanie rozwoju kolei jako niezbędnego działania do stworzenia zrównoważonego systemu transportowego. Najważniejszym priorytetem w tej kwestii dla CER jest osiągnięcie bardziej zrównoważonego podziału modalnego w systemie transportowym (modal split), czyli zwiększenie przewozów pasażerów i ładunków koleją w stosunku do innych środków transportu.

Idź do oryginalnego materiału