Deweloper z kolejnym obiektem. Fabryka we Wronkach już gotowa

9 miesięcy temu

Panattoni ukończył budowę nowoczesnej fabryki Samsunga we Wronkach. Dzięki nowej, zaawansowanej przestrzeni produkcyjno-magazynowej, Samsung zanotuje istotne zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu, specjalizującego się w produkcji sprzętu AGD.

Panattoni ukończył fabrykę Samsunga

Panattoni zakończył realizację nowoczesnej fabryki Samsunga we Wronkach. Nowa fabryka ma najważniejsze znaczenie dla Samsunga, o czym świadczy fakt, iż jej realizacja odbyła się w ramach formuły BTO, czyli na własność firmy.

Ukończenie fabryki dla Samsunga to idealne podsumowanie 2023 roku, który upłynął m.in. pod znakiem nearshoringu i związanej z nim reindustrializacji – około 1/3 powierzchni przemysłowej dostarczonej w kraju w ciągu ostatnich 12 miesięcy była przeznaczona pod procesy produkcyjne. Światowi potentaci doceniają centralne położenie Polski, umożliwiające dotarcie do klientów na całym kontynencie, ale też dostęp do wykwalifikowanych pracowników i rozwiniętą infrastrukturę – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Samsung będzie korzystać z obiektu o powierzchni 60 000 metrów kwadratowych, gdzie zlokalizowana została nowa linia produkcyjna dla lodówek, obejmująca zarówno istniejące modele rynkowe, jak i zupełnie nowe produkty.

Otwarcie naszej nowej fabryki to istotny krok w kierunku przyszłości, gdzie innowacyjność, efektywność i nowoczesne rozwiązania zmierzają do ulepszenia procesów oraz poprawy wskaźników produkcyjnych. Inwestycja w nowy obiekt zapewni nie tylko wzrost wydajności produkcji wyrobów gotowych docelowo aż o 40%, ale również podniesie wydajności samych podlinii i poprawi logistykę wewnątrzzakładową. Uruchomienie w nowej hali samojezdnych wózków transportowych (AGV) to zdecydowany krok ku efektywnej i bezpiecznej logistyce wewnątrzzakładowej – podsumowuje Olgierd Bałtaki, prokurent, dyrektor w Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach.

Panattoni

Ekologia i zrównoważone budownictwo

Wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania hali, montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w nowym obiekcie to tylko przykładowe działania, które są ukierunkowane na poprawę efektywności energetycznej i ograniczanie wpływu fabryki na środowisko. Jak dodaje Bałtaki, inwestycja to nie tylko wkład w rozwój nowoczesnych technologii, ale dowód zaangażowania Samsunga w rozwój całego sektora AGD w Polsce.

Po raz kolejny potwierdza się, iż do realizacji formatu BTO potrzeba dewelopera elastycznego, responsywnego, z odpowiednim know-how. Zaawansowane, szyte na miarę fabryki stają się naszą specjalnością. Dla firmy Samsung byliśmy niezbędnym wsparciem, gwarantując dostarczenie obiektu dopasowanego do specyficznych wymagań, zrealizowanego w najwyższym standardzie – podsumowuje Marek Dobrzycki.

Deweloper pełnił rolę kompleksowego koordynatora inwestycji, zapewniając zabezpieczenie i przygotowanie terenów, realizację infrastruktury drogowej na obszarze inwestycji, a także przyłącza elektrycznego o mocy 4,95 MW. W nowej fabryce wprowadzone zostały rozwiązania z zakresu automatyki w całym procesie technologicznym produkcji, co wymagało wzmocnienia posadzki w wyznaczonych obszarach choćby do 20 ton na metr kwadratowy.

Nowa fabryka została wzniesiona z uwzględnieniem standardów budownictwa zrównoważonego i przystąpi do procesu certyfikacji według metody BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper skoncentrował się m.in. na zwiększeniu izolacyjności obiektu poprzez zastosowanie płyty warstwowej na ścianach i specjalnej wełny na dachu. Dodatkowo, do ogrzewania hali wykorzystane zostaną pompy ciepła.

Na obszarze wokół hali zaplanowano tereny zielone, obejmujące między innymi kwietne łąki oraz pas zieleni izolacyjnej od strony terenów mieszkalnych, gdzie firma zasadzi krzewy, drzewa iglaste i liściaste. Aby ograniczyć zanieczyszczenie dźwiękiem, zastosowano ekran akustyczny oraz zmniejszoną moc akustyczną central wentylacyjnych.

Obiekt Panattoni pod Poznaniem wynajęty! Do czego posłuży?

Znajdziesz nas w Google News
Idź do oryginalnego materiału