Fortis LT – nowe, lżejsze kultywatory od Horscha

8 godzin temu

Horsch rozszerza swoją serię uniwersalnych kultywatorów o nowe, kompaktowe rozwiązanie, wprowadzając na rynek kultywatory Fortis LT dedykowane gospodarstwom o średniej wielkości.

Fortis LT został specjalnie opracowany dla ciągników o mocy do 500 KM. Cztery nowe modele będą miały szerokości robocze od od 4,60 do 6,75 metra i będą uzupełnieniem serii AS, której szerokości robocze mieściły się w przedziale od 5,6 do 8,9 m. Kultywatory te można wykorzystywać od płytkiej po podstawową uprawę gleby na głębokości do 30 cm.

Fortis LT skutecznie miesza resztki pożniwne

Głównym celem Fortisa LT jest wpracowanie resztek pożniwnych lub międzyplonów dzięki dużej przepustowości oraz jakości ich zmieszania. Połączenie 4-belkowej konstrukcji z odstępem między śladami wynoszącym 27 cm oraz wysokością ramy wynoszącą 850 mm zapewnia duży prześwit, co pozwala na pracę bez zapychania się przy maksymalnej głębokości roboczej.

Horsch Fortis LT, fot. Horsch

W kultywatorach zastosowano sprawdzony system zębów TerraGrip o dużym promieniu przymocowany do trzonu zęba, co ma zapewnić dobry uciąg narzędzia. W porównaniu z modelami Fortis AS, model LT jest znacznie bardziej kompaktowy i krótszy.
Szczególną cechą konstrukcji jest pole wyrównujące, które zostało umieszczone jak najbliżej ostatniego rzędu zębów. Zapewnia to optymalny przepływ gleby do tarcz wyrównujących.

Podwozie można wychylić daleko powyżej obszaru roboczego, dzięki czemu nie utrudnia ono przepływu gleby z sekcji zębów do talerzy. Efektem jest duża przepustowość przy jednoczesnej doskonałej jakości wyrównywania.

Fortis LT – wyposażenie opcjonalne

W zależności od potrzeb Fortis LT można indywidualnie dostosować do potrzeb klienta i warunków pracy. Znany system redlic MulchMix z szerokim wyborem wariantów redlic i skrzydełek, a także różnorodne warianty wałów do wtórnego zagęszczania gleby zapewniają dużą elastyczność. W zależności od wymagań klienta kąt pracy podwójnych wałów można regulować dzięki znanych aluminiowych klipsów. Regulacja kąta pracy wału pozwala na precyzyjne dostosowanie nacisku jednostkowego. Prowadzi to do lepszego wtórnego zagęszczania suchych gleb i zwiększa nośność wału w mokrych warunkach. Co więcej, pozwala indywidualnie reagować na zmieniające się warunki glebowe.

Źródło: Horsch, opr. mw

Idź do oryginalnego materiału