Na rynku działa masa firm, które oferują wynajem pojazdów lub leasing maszyn. Coraz większą popularność zyskuje inny segment leasingu, a mianowicie wynajem odzieży roboczej. Jakie korzyści niesie ze sobą taka usługa? Gościnią kolejnego wywiadu Obserwatora Logistycznego na YouTube była Iwona Bartoszewicz z firmy CWS
Wynajem odzieży roboczej zyskuje na popularności
Coraz więcej firm korzysta z opcji outsourcingu odzieży roboczej dla pracowników, a branża dynamicznie się rozwija. Jedną z firm, które oferują wynajem odzieży roboczej, jest firma CWS, działająca na rynku od… kilkuset lat. Firma oferuje usługi prania odzieży, ale także szycia, projektowania i leasingu.
Firma CWS jest to firma z długą historią, która powstała ponad 124 lata temu w Hamburgu i na początku zajmowała się tylko i wyłącznie praniem i wypożyczaniem bielizny domowej. Natomiast dzisiaj jest to organizacja, która jest skupiona w 15 krajach. Posiadamy 52 pralnie, z czego trzy znajdują się w Polsce. Jest to Łódź, Dąbrowa Górnicza oraz Międzyrzecz. Tam też posiadamy nasz magazyn centralny. No i efekty naszej pracy to powrót 1 miliona 186 milionów sztuk wypranych w tym roku, z czego na Polskę przypada 15 milionów sztuk wypranych ubrań. Podzieleni jesteśmy regionami, w zależności od tego, w jakiej odległości od pralni znajduje się dany klient. Chodzi o to, aby optymalizować koszty dojazdu do klienta i skrócić ten czas. I w zależności od tego, gdzie, w jakim regionie, w jakim województwie znajduje się klient, tam też dojeżdżamy i do najbliższej pralni przekazywana jest odzież do prania. Jest to system obiegu zamkniętego. Po prostu zabieramy odzież brudną do prania i po tygodniu przywozimy czystą wybraną – wskazuje rozmówczyni.
Czytaj też: Odzież CWS skrojona na miarę branży logistyki i transportu
Kompleksowe usługi
Firmy operujące na rynku oferują już wynajem pojazdów i maszyn. Leasing roboczej odzieży jest jednak dość niespotykanym rozwiązaniem, które jednak zyskuje na popularności.
Warto skorzystać z takiej kompleksowej usługi wynajmu, gdyż ten sposób zapewnia najwyższy komfort wszystkim odbiorcom i pracodawcy. Z barków pracodawcy zdejmujemy ciężar odpowiedzialności za wyposażenie pracowników w taką odzież, która jest zgodna z wymogami BHP i normami, zawsze jest gotowa na czas, a pracownik zwalniany jest z obowiązku samodzielnego prania w domu i dbania o tę odzież. Także dzięki kompleksowej usłudze klient otrzymuje gotowy produkt, czyli odzież dostosowaną do stanowiska pracy, do wymiarów, czyli rozmiarów danego pracownika. W przypadku zabrudzeń firma odbiera i pierze zgodnie z określonymi standardami i procesami. Dokonujemy też skrupulatnego przeglądu takiej odzieży, czyli wykonujemy naprawy, by finalnie dostarczyć czystą, gotową do użytku odzież – dodaje Iwona Bartoszewicz.
Jaka jest skala wynajmu odzieży, czyli jak dużo firm korzysta z tego typu rozwiązań i czy popularność rośnie?
Popularność rośnie dlatego, iż świadomość wśród przedsiębiorstw jest coraz większa. Nasza firma obsługuje półtora miliona pracowników na całym świecie. Mamy kilkunastu doradców w całej Polsce, obsługujemy też konkretne województwa. Każdy doradca ma przypisane swoje województwo i tym samym swoich klientów. No mamy co robić – dodaje Bartoszewicz.
Wywiad z Iwoną Bartosiewicz dostępny na kanale Obserwator Logistyczny na YouTube. Zachęcamy wszystkich czytelników do zasubskrybowania kanału.
Polski gigant odzieżowy z kolejnym magazynem w Rumunii
Znajdziesz nas w Google News