Krowa wyszła na miasto – policjanci gwałtownie zakończyli jej spacer

2 godzin temu
Zdjęcie: Krowa wyszła na miasto – policjanci szybko zakończyli jej spacer


Krowa, która o poranku postanowiła pozwiedzać Żuromin na własną racicę, gwałtownie zwróciła uwagę policjantów. Funkcjonariusze przechwycili niesforną „turystkę” i bezpiecznie odprowadzili ją do właściciela, który będzie musiał wytłumaczyć się z tej porannej eskapady.

Dziś, 26 czerwca 2026 r., około godziny 6:20 dyżurny żuromińskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie o krowie spacerującej beztrosko ulicami Żuromina. Na miejsce natychmiast zostali wysłani dzielnicowi, którzy gwałtownie zlokalizowali uciekinierkę.

Policjanci zabezpieczyli zwierzę, które nie posiadało żadnych cech identyfikacyjnych, czyli tzw. kolczyków. Na miejsce wezwano również policjantów ruchu drogowego, aby przypilnowali zwierzęcia, podczas gdy dzielnicowi rozpoczęli ustalanie właściciela.

Po krótkim czasie okazało się, iż krowa uciekła jednemu z mieszkańców Żuromina i wybrała się na samotny spacer ulicami miasta. Zwierzę zostało bezpiecznie przekazane właścicielowi.

73-letni mieszkaniec Żuromina, właściciel krowy, nie poczuł się do winy za zaistniałą sytuację. W związku z tym policjanci sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brak identyfikacji i rejestracji zwierzęcia. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmie sąd.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązków związanych z trzymaniem zwierząt. Odpowiedzialne zabezpieczenie zwierząt gospodarskich to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Żuromin

Idź do oryginalnego materiału