MediSensonic wchodzi w kluczową fazę badań klinicznych

10 miesięcy temu

Polska firma MediSensonic intensyfikuje prowadzone przez siebie działania. w tej chwili pracuje równolegle nad dwoma dużymi projektami medycznymi. Planuje także dołączenie do grona spółek publicznych.

MediSensonic to projekt założony w 2018 roku. Spółka jest innowacyjną firmą technologiczną działającą w obszarze medtech. Rozwiązania proponowane przez nią kilkukrotnie spotkały się z uznaniem ekspertów. MediSensonic jest laureatem nagrody Ambasador Innowacyjności 2023. w tej chwili jej dwa najważniejsze projekty wchodzą w decydującą fazę.

Warto przeczytać: Karol Sadaj, który pracował dla Ubera i Revoluta, dołącza do rady nadzorczej polskiego startupu eGabinet

Innowacja w mierzeniu ciśnienia krwi

Pierwszy z nich to Touchwavebezmankietowy monitor ciśnienia krwi. W spółce poinformowano właśnie o zakończeniu II fazy badań klinicznych urządzenia. Ich wyniki potwierdziły jego adekwatne działanie urządzenia i prawidłowość zastosowanych w nim algorytmów. W MediSensonic nie kryją zadowolenia z takich wyników swojego kluczowego projektu.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników badań klinicznych dotyczących Touchwave. Ocena parametrów potwierdza skuteczność produktu i użytych algorytmów, zarówno podczas aktywności dziennej, jak i w spoczynku nocnym. Nasze rozwiązanie, po certyfikacji, rejestracji i dopuszczeniu do obrotu, będzie stanowić zupełnie nową kategorię urządzeń w porównaniu do powszechnie dostępnych ciśnieniomierzy mankietowych. Standardowe urządzenia służą użytkownikom i personelowi medycznemu do sporadycznego pomiaru, podczas gdy nasz nowatorski system mierzy ciśnienie bez używania mankietu pompowanego w sposób ciągły i nieinwazyjny” – mówi Zenon Szczepaniak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w MediSensonic.

Rewolucja dla cukrzyków

Jeszcze bardziej rewolucyjny jest drugi projekt, nad którym prace prowadzi MediSensonic. Mowa o Glucowave, który ma szansę ułatwić życie wszystkim diabetykom. Będzie pierwszym na świecie bezinwazyjnym urządzeniem do pomiaru glukozy we krwi.

„Prace nad Glucowave idą zgodnie z planem. Z ostatnich badań klinicznych otrzymaliśmy wiele obiecujących danych, co napawa naszych inżynierów optymizmem. Po zakończeniu ostatnich sesji pomiarowych na pacjentach przewidziana jest dokładna analiza wyników pod przewodnictwem głównego badacza. Z punktu widzenia biznesowego, oficjalne statystyki szacują, iż do 2030 roku potencjalną grupą odbiorców naszego produktu może być choćby 500 milionów osób cierpiących na cukrzycę, co daje nam ogromną szansę rynkową w skali całego świata” – komentuje Zenon Szczepaniak.

Ukończenie prac nad urządzeniem z pewnością sprawi, iż o MediSensonic i oferowanych przez spółkę rozwiązaniach będzie się mówiło nie tylko w kraju.

Inne działania spółki

To jednak nie koniec bieżących działań spółki. realizowane są również zaawansowane prace nad urządzeniami stomatologicznymi, takimi jak Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT). W Deventiv, która jest spółką zależną, tworzony pozostało automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej (DAOS).

Nic dziwnego, iż MediSensonic myśli o większej obecności na rynkach zagranicznych. W ostatnim czasie w tym celu zawarto strategiczne umowy z partnerami z USA i Wielkiej Brytanii. Proces komercjalizacji ma nowych rynkach ma ułatwić obecność w Radzie Doradczej Riccardo Falduto — uznanego autorytetu w dziedzinie rozwoju biznesu.

Spółka chce być również notowana na rynku NewConnect.

Źródło grafik: MediSensonic

Warto przeczytać: „Jestem pewny, iż coraz więcej spółek na rynku polskim, będzie dostrzegać potencjał modelu Virtual Biotech” – mówi CEO Auxilius Pharma, Jędrzej Litwiniuk

Idź do oryginalnego materiału