MeteoTrack przedstawia – mapy próbkowań gleby w 4 rodzajach!

1 rok temu

Właśnie uruchomiliśmy nową funkcję – tworzenie map próbkowań. Jako świadomy rolnik na pewno wiesz, jakie znaczenie ma stan gleby dla Twoich plonów. jeżeli regularnie badasz glebę lub dopiero się tym interesujesz, na pewno przydadzą Ci się nasze mapy, które umożliwiają inteligentne pobieranie próbek i uzyskiwanie wiarygodnych wyników.

MeteoTrack przedstawia – mapy próbkowań gleby w 4 rodzajach!

Dlaczego warto badać glebę?

Badanie gleby to najważniejszy element planowania i uprawy roślin. Precyzyjne i inteligentne badanie próbek glebowych pozwala na:

  • znaczne oszczędności na nawozach – do 20%! – dzięki zastosowaniu precyzyjnego nawożenia (w zależności od wstępnej produktywności pola, wyboru mapy próbkowań i stosowanych praktyk rolniczych)
  • opracowanie planu nawozowego w ramach ekoschematu Rolnictwo Węglowe i uzyskanie dopłat w wysokości do 300 zł/ha
  • spełnienie wymagań dzierżawy KOWR

Jak badać glebę?

Nie masz czasu lub nie wiesz, jak zabrać się za badanie gleby? Zostaw to nam! Zajmiemy się całym procesem od początku do końca: od wygenerowania map próbkowań do poboru próbek, wysłania ich do laboratorium, wizualizacji wyników na Twoich polach i opracowaniu zaleceń nawozowych i planu nawozowego. Doradzimy Ci na każdym etapie i odpowiemy na wszystkie pytania. To pozwoli Ci skupić się na tym, co najważniejsze: pracy w Twoim gospodarstwie.

Jakie narzędzia oferuje MeteoTrack?

Oferujemy wybór spośród czterech rodzajów map próbkowań. Dlaczego aż czterech? Dlatego, iż każde pole jest inne i podchodzimy do niego indywidualnie. jeżeli chcesz, aby wyniki badania gleby nie były tylko kolejnym dokumentem do kolekcji, ale realnie przysłużyły się Twojemu gospodarstwu, wybierz najlepszą mapę próbkowań dla Twoich pól spośród naszej oferty:

Siatka północ-południe

Metoda ta pozwala na równomierne pokrycie całego obszaru badań siatkami w orientacji północ-południe. Klasyczna, tania metoda na poznanie zasobności gleby.

Siatka wyznaczona wzdłuż najdłuższego boku pola

Przedstawiona na mapie siatka jest dostosowana do kształtu i wielkości pola. Dodatkowo jest obrócona względem najdłuższego boku.

Mapa stref produktywności pola z wyznaczonymi strefami produktywności

Na mapie wyznaczamy strefy o różnej produktywności na podstawie uśrednionego wskaźnika wegetacji z wielu sezonów. Metoda ta pozwala na dokładniejszą analizę zasobności gleby niż klasyczne siatki, ponieważ próbki gleby są pobierane ze stref o podobnej zasobności. Jest to najlepsza metoda dla pól o dużej zmienności.

Mapa stref produktywności pola z wyznaczonymi klastrami produktywności

Mapa tworzona jest podobnie jak strefy produktywności, ale jest bardziej czuła na niewielkie różnice w wegetacji. Dzięki temu choćby na bardzo jednorodnych polach jesteśmy w stanie wykazać zmienność wegetacyjną. Jest to najlepsza metoda dla pól o małej zmienności.

Nasze mapy możesz wysłać znajomemu lub eksportować je do formatu .csv i .pdf. Możesz także wyeksportować etykiety, wydrukować je i przykleić do pojemników z pobranymi próbkami.

Po pobraniu próbek glebowych, dostarczeniu ich do akredytowanego laboratorium i odebraniu wyników, utworzymy mapę zasobności, pokazującą zasobność każdej badanej strefy Twojego pola. To pozwoli Ci zwizualizować suche dane i będzie pierwszym krokiem do precyzyjnego nawożenia.

W tej chwili intensywnie pracujemy nad mapami zmiennego nawożenia, które będziesz mógł przesłać bezpośrednio do terminala swojego ciągnika. Precyzyjne nawożenie pozwala oszczędzić do 20% na nawozach!

MeteoTrack to także

Pogoda dla rolnika

Najdokładniejsza na rynku prognoza pogody dla pola

  • Unikaj strat w uprawach i zwiększaj plony dzięki skutecznej prognozie pogody
  • Zapomnij o porównywaniu prognoz z wielu źródeł! Nasze zaawansowane algorytmy zrobią to za Ciebie, wybierając najdokładniejszą dostępną prognozę i kalibrując ją dla Twojego pola

Okna pogodowe dla Twoich upraw

  • Nie ryzykuj, zaplanuj z wyprzedzeniem czynności agrotechniczne dla danej uprawy i pola
  • Zwiększ skuteczność działań takich jak oprysk czy nawożenie

Aktualna wegetacja na polu

  • Zdjęcia satelitarne Twojego pola w wysokiej rozdzielczości ze wskaźnikiem różnicy wegetacji (NDVI)
  • Wsparcie przy poborze próbek glebowych

Skontaktuj się z nami w sprawie kompleksowej usługi poboru prób glebowych i zbadania ich w akredytowanym laboratorium.

[email protected]

Dodatkowe informacje na stronie:
https://getmeteotrack.com/

Aplikacja MeteoTrack jest dostępna tutaj:
https://agro.getmeteotrack.com/

Idź do oryginalnego materiału