Prologis jest na adekwatnej drodze do neutralności emisyjnej

3 miesięcy temu

Zrealizowane projekty oraz osiągnięte rezultaty przedstawione w raporcie ESG 2023/2024 dowodzą, iż działania Prologis przynoszą wymierne korzyści klientom, zwiększają wartość nieruchomości, a przede wszystkim przybliżają firmę do osiągnięcia ambitnych celów klimatycznych.

W raporcie prezentowane są aktualne dane dotyczące zrównoważonej logistyki, pracowników (#prologispeople) i działań podejmowanych na rzecz społeczności lokalnych i środowiska.

Katalizatory zrównoważonego rozwoju

Technologia i innowacja zajmują czołowe miejsca w strategii zrównoważonego rozwoju realizowanej przez Prologis. Oto kilka przykładów zrealizowanych inicjatyw:

  • Prologis zbliża się do realizacji celu, jakim jest osiągnięcie 1 gigawata (GW) mocy z instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii do 2025 roku – w 2023 roku przekroczyła już 500 MW;
  • 74 proc. budynków firmy jest oświetlanych wysoce wydajnym, energooszczędnym oświetleniem LED;
  • Około 23 proc. portfolio Prologis otrzymało certyfikat zrównoważonego budownictwa. Jest to obszar równy ponad 25 kilometrom kwadratowym
  • Prologis może się pochwalić pierwszym obiektem logistycznym na świecie, który otrzymał certyfikat zerowej emisji dwutlenku węgla od Międzynarodowego Instytutu Living Future (ILFI). Jest to magazyn DC4 w Prologis Park Eindhoven w Holandii.

Partnerstwa na rzecz zeroemisyjnej przyszłości

Prologis od pięciu lat jest członkiem indeksu Dow Jones Sustainability World Index. Pod względem wyników w zakresie ESG, zalicza się do grona 10 proc. najlepszych firm na świecie. Ale to nie wszystko. W tym roku cel zerowej emisji netto Prologis został zatwierdzony przez Science Based Targets (SBTi), najbardziej wiarygodny organ ustalający standardy emisji na świecie. Na bazie restrykcyjnych kryteriów oceny, SBTi zweryfikował cele Prologis związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych (GHG) i potwierdził, iż są one wiarygodne i możliwe do osiągnięcia.

Budowanie silnych społeczności

Siłą napędową sukcesu Prologis są pracownicy. Według badania zaangażowania zrealizowanego w 2023 roku, 88 proc. zatrudnionych w Prologis czuje się mocno zaangażowanych w działania firmy. Pracownicy chętnie biorą udział w wolontariatach realizowanych na rzecz społeczności lokalnych. W 2023 roku poświęcili ponad 16 400 godzin organizacjom społecznym, w tym ponad 10 800 godzin podczas 11. edycji IMPACT Day, czyli corocznego globalnego dnia wolontariatu. To rekordowy wynik w historii tego wydarzenia.

– Jesteśmy prekursorem w dziedzinie ESG i wyznaczamy standardy dla naszej branży, a choćby dla całego biznesu. Najnowszy raport ESG jest kolejnym potwierdzeniem tego, iż jesteśmy na adekwatnej drodze do neutralności emisyjnej. Przejrzysty wgląd w nasze działania, ciągłe wdrażanie zrównoważonych technologii, podejmowanie nowych partnerstw czy działania na rzecz środowiska naturalnego, dają naszym klientom pewność, iż Prologis jest odpowiednim partnerem do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i przeciwdziałania zmianom klimatycznym – podkreśla Paweł Sapek, Senior Vice President i szef Prologis w Europie Środkowej.

Idź do oryginalnego materiału