PSG zamontowała do tej pory ponad 1,2 mln eGazomierzy

2 godzin temu

Warszawa, 26.06.2026 (ISBnews) – Polska Spółka Gazownictwa (PSG) osiągnęła kolejny etap w realizacji projektu eGazomierz: na terenie całej Polski zamontowano ponad 1,2 mln inteligentnych gazomierzy, umożliwiających zdalny odczyt danych pomiarowych, podała spółka. Zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na grudzień 2026 r.

To jeden z najważniejszych projektów modernizacyjnych w polskim sektorze dystrybucji gazu, konsekwentnie realizowany na terenie całego kraju, podkreślono.

„Dzięki jego realizacji: rozwijamy cyfrowe rozwiązania w obszarze dystrybucji gazu, usprawniamy procesy związane z pozyskiwaniem i analizą danych pomiarowych, zwiększamy efektywność zarządzania infrastrukturą, podnosimy jakość obsługi odbiorców” – czytamy w komunikacie.

Polska Spółka Gazownictwa jest największym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. Zatrudnia ponad 11,5 tys. pracowników i dystrybuuje gaz poprzez ponad 215 tys. km gazociągów. Wchodzi w skład Grupy Orlen.

(ISBnews)

Idź do oryginalnego materiału