Randka ze sztuczną inteligencją. AI rusza na pomoc poszukującym miłości

7 miesięcy temu

Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji poza pracą mogą pomóc także w życiu prywatnym. Już 1 na 3 mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat w Stanach Zjednoczonych korzysta z AI podczas randkowania online.

Zdobycie zainteresowania u płci przeciwnej, zwłaszcza podczas rozmowy online, zwykle wymagało połączenia intelektu, dowcipu i pewnej dozy szczęścia. W Walentynki 2024 wszystko to zdaje się być coraz mniej aktualne. To wszystko dzięki rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji. Startupy z rynku amerykańskiego postanowiły zaangażować ją do pomocy osobom poszukującym swojej drugiej połówki.

Sztuczna inteligencja pomaga w miłości

Badania przeprowadzone na platformie AI Pollfish jednoznacznie wskazują na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań również przy poszukiwaniu miłości. Aż 33% mężczyzn z USA w przedziale wiekowym 18-34 lata przyznało, iż korzysta z ChatGPT, by uzyskać porady dotyczące związków.

Warto tutaj przytoczyć historię Rosjanina, który pisząc na Tinderze dzięki chatbota, właśnie zaręczył się z jedną z poznanych dziewczyn. Ten przypadek może potwierdzać skuteczność sztucznej inteligencji w poszukiwaniu miłości.. Powstało już choćby kilka rozwiązań, które mają ten proces uczynić jeszcze łatwiejszym.

YourMove.AI, czyli skuteczne randkowanie w pigułce

Z tego założenia wyszedł Dmitri Mirakyan, twórca narzędzia YourMove.AI. Oparte na sztucznej inteligencji zawiera szereg kompleksowych usług ułatwiających randkowanie. Z jego pomocą napiszemy wiadomość o większej skuteczności. YourMove przeanalizuje również nasze rozmowy, a także oceni jakość profilu randkowego. Serwis działa od 2022 roku. w tej chwili notuje około 200 tys. miesięcznych odwiedzin.

Mirakyan charakteryzuje jego użytkowników jako osoby nieśmiałe oraz dopiero zaczynające randkowanie online. Zwraca również uwagę na fakt, iż część korzystających z YourMove.AI to osoby z innych kręgów kulturowych. Często angielski nie jest ich rodzimym językiem.

Rizz i Amori — asystenci randkowi AI

Innym rozwiązaniem opartym na AI jest Rizz. Roman Khaves i Josh Miller od wielu lat chcieli stworzyć narzędzie ułatwiające randkowanie. Ograniczała ich jednak konieczność zatrudnienia trenerów randek. Sztuczna inteligencja zniosła tę barierę. Uruchomiona w 2022 roku aplikacja odnotowała już ponad 3,5 miliona pobrań.

Podobnym rozwiązaniem jest Amori. Narzędzie w formie aplikacji przeanalizuje nasze rozmowy w aplikacji WhatsApp. Na tej podstawie oceni nasze dopasowanie do danej osoby, a także określi jej styl i jakość naszej komunikacji.

Problem autentyczności

Choć rosnąca popularność tego typu rozwiązań świadczy o skuteczności, należy zastanowić się również nad zagrożeniami. Sztuczna inteligencja może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie. Z pewnością nie zastąpi jednak codziennego kontaktu. W związku z tym może się w nich pojawić brak autentyczności.

Z pewnością takie zastosowanie sztucznej inteligencji to interesujący pomysł na biznes. W relacjach międzyludzkich pojawia się pytanie — czy w ten sposób prezentujesz samego siebie, czy wersję siebie, której dana osoba oczekuje?

Warto przeczytać: Polsko-amerykański startup Saleor zamyka rundę finansowania na 8 mln dolarów. Platforma e-commerce spodobała się Zalando

Idź do oryginalnego materiału