„Spirale istnienia” Dąbrowskiej, Kossakowskiej i Nowinskiej w Galerii Delfiny

3 godzin temu

Spirale istnienia – to tytuł ekspozycji malarstwa, w której uczestniczą trzy artystki: Weronika Dąbrowska, Anna Kossakowska i Agnieszka Nowinska. Wystawą będzie czynna do 15 listopada w Galerii Delfiny, na warszawskim Powiślu.

Inspiracje do utworzenia wystawy „Spirale istnienia”

Inspiratorką zorganizowania wystawy malarstwa „Spirale istnienia” jest Agnieszka Nowinska. Jej ideą jest zbliżenie z Naturą, a celem ukołysanie i uzdrowienie, aby zmysły były w harmonii z Wszechświatem. To także mianownik, z powodu którego do współpracy przy projekcie zaprosiła malarki Weronikę Dąbrowską i Annę Kossakowską. Ideą połączenia prac trzech artystek jest przestrzeń kreacji, w której czerpiąc inspirację z 5 żywiołów manifestują energię, miłości, mocy i mądrości.

Kiedy będzie można zwiedzać wystawę?

  • Wernisaż wystawy w którym udział wezmą artystki odbędzie się we wtorek, 8 października, 2024 r., o godzinie 18:00 w siedzibie Galerii Delfiny przy ul. Juliana Smulikowskiego 10, lok. 2, w Warszawie.
  • Ekspozycja będzie dostępna do piątku 15 listopada 2024 r.
  • Kuratorem ekspozycji jest Soledad Krasicka.
  • Wystawa „Spirale istnienia”, będzie dostępna do 20 listopada 2024 r. po umówieniu się na zwiedzanie Galerii Delfiny pod numerem telefonu (+48) 697-101-474.

Świat Agnieszki Nowinskiej

Agnieszka Nowinska – malarka. Ukończyła liceum sztuk plastycznych w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz, a także scenografii na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Później ukończyła Studia Indo-Tybetańskie ITAS w Karma Guen w Velez-Malaga w Królestwie Hiszpanii. W 2010 r. obroniła doktorat na Wydziale Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Walencji.

Agnieszka Nowinska wystawiała swoje prace m.in. w wielu galeriach w Stanach Zjednoczonych Ameryki, m.in. w prestiżowych Onishi Gallery Project na Manhattanie w Nowym Jorku i Product 81 w Miami, a także w Królestwie Hiszpanii, Polsce, Republice Kolumbii i Republice Włoskiej. Jej prace malarskie znajdują się w kolekcjach m.in. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Republice Włoskiej, Królestwie Hiszpanii, Republice Federalnej Niemiec, Królestwie Niderlandów, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i Polsce.

Artystka została uhonorowana Złotym Medalem w dziedzinie sztuki, który za 2022 r. nadało jej francuskie Akademickie Towarzystwo Zachęty i Edukacji Sztuka–Nauka–Literatura. W ten sposób została uhonorowana za całokształt 32-letniej pracy twórczej.

Świat Anny Kossakowskiej

Anna Kossakowska – artysta plastyk, instruktor sztuki, kurator wystaw. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Maluje abstrakcyjne, okrągłe obrazy z dobrą energią, realistyczne portrety na zamówienie, oraz ciepłe, śródziemnomorskie pejzaże. Preferuje technikę olejną na płótnie i akrylową. Jej ulubionym tematem do obrazów tworzonych w technice olejnej i akwareli jest pejzaż i portret, a także przedstawienia z pogranicza światów widzialnego i niewidzialnego.

Anna Kossakowska zajmuje się aranżacją wnętrz mieszkalnych i scenografią, często wykorzystując w swoich projektach motywy malarskie. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE. Wystawia swoje obrazy w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie.

Świat Weroniki Dąbrowskiej

Weronika Dąbrowska – wizjonerka, malarka, architekt, pisarka, podróżniczka. Prowadzi warsztaty malarstwa wizyjnego i uczy rozmawiać z Drzewami. W swoich książkach przekracza granice poznanego świata. Uczy ludzi na prowadzonych przez siebie warsztatach uruchamiania nieużywanych zmysłów – wyobraźni poza czasoprzestrzennej i komunikacji na poziomie koherencji serca. Gdy człowiek nauczy się komunikacji z Drzewami – uruchamia w sobie czystą wrażliwość, jasnoczucie, jasnowiedzenie, jasnowidzenie. Naturalne dla człowieka kreowanie własnego życia staje się łatwe lekkie i naturalne.

Autorka książek „Rozmowy z drzewami. Przewodnik”, „Rozmowy z drzewami część II Mądrość drzew”, „Sekret kwiatów. Tom I”, „Oriana i wilki. Adromedianki. Tom I”, Ariadna i Smoki. Adromedianki. Tom II”, „Avia i Lotni. Adromedianki. Tom III”, „Wiridiana i pszczoły. Adromedianki. Tom IV”.

Świat Galerii Delfiny

Galeria Delfiny – legendarne miejsce na kulturalnej mapie stolicy Polski. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Placówka przygotowała już kilkaset wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby, a choćby poezji (Juliusz Erazm Bolek). Od samego początku swojego istnienia była także miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu. W Galerii można kontemplować sztukę i dokonać zakupu wystawionych prac. Jest to także miejsce organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu.

Gośćmi Galerii są wybitni przedstawiciele świata sztuki, władz państwowych, dziennikarze i publicyści. Galeria tworzy przestrzeń sprzyjającą dyskusji oraz swobodnej wymianie poglądów, w otoczeniu dzieł znakomitych twórców.

Galeria Delfiny działa w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Źródło: Agencja Informacyjna

Idź do oryginalnego materiału