Spring Residence – eleganckie apartamenty w sąsiedztwie XVII-wiecznego pałacu

archinea.pl 1 rok temu

Spring Residence to cztero-lokalowy budynek apartamentowy położony w Wilanowie Królewskim obok parku z XVII-wiecznym Pałacem Króla Jana III. Bliskość wysoko rozwiniętej infrastruktury miejskiej, basenu, dobrych szkół i przedszkoli, parku czy wielu restauracji powoduje, iż to miejsce jest jednym z bardziej pożądanych miejsc do życia w Warszawie. W tym kontekście architekt Paweł Lis zaprojektował elegancki budynek w formie dwóch mniejszych segmentów wykończonych wysokiej jakości gresem.


Spring Residence
Funkcja: 4-lokalowa Willa miejska w zabudowie wielorodzinnej
Lokalizacja: Warszawa, ul. Chorągwi Pancernej 29
Inwestor: MATERIA
Autor: Paweł Lis Architekci | arch. Paweł Lis
Współpraca:
mgr arch. Mariusz Krystoń, mgr arch. Karolina Osuchowska
Konstrukcja: mgr inż Jan Tolksdorf
Generalny wykonawca: PLACE INVEST
Powierzchnia działki: 820 m2
Powierzchnia użytkowa: 680m2
Zdjęcia: Radek Gałczyński

Spring Residence


Budynek został zaprojektowany na długiej i wąskiej działce w optymalny sposób zagospodarowując dostępną powierzchnię. W obiekcie znajdują się 4 apartamenty o wysokości 3 metrów w świetle pomieszczeń, winda oraz garaż podziemny na 8 aut. Każdy z lokali posiada duże okna w systemie ślusarki aluminiowej z pakietem 3-szybowym oraz rozsuwane okna typu HS. Na parterze znajduje się apartament o wielkości 211 m2 z terenem pod ogród, na pierwszym piętrze zlokalizowane są 2 apartamenty z balkonami. Na najwyższej kondygnacji mieści się penthouse o powierzchni ponad 240 m2.

Żeby uniknąć wrażenia wydłużonej ciężkiej bryły, które powstaje często na podłużnej działce, budynek został zaprojektowany tworząc wrażenie „podzielonego” na dwie mniejsze bryły. Od strony południowej elewacja posiada charakterystyczne trapezowe rozcięcie a od strony północnej fasadę dzieli symetrycznie zlokalizowane wejście do przestrzeni z pionem komunikacyjnym.

Elewację frontową i ogrodową podzielono na 9 symetrycznych pól nawiązując do klasycznego porządku, jaki dyktuje historyczna architektura pałacowa otoczenia. Dzięki temu architektura zyskała wyważone proporcje i współczesny charakter zabudowy rezydencjonalnej. Symetryczny podział frontowej elewacji przełamuje zadaszenie nad zjazdem do garażu. Do wykończenia ścian zewnętrznych zastosowany został wysokiej jakości gres.

Inwestycji dodają uroku wysokie sosny rosnące na terenie działki od strony zachodniej.

Idź do oryginalnego materiału