Stacja benzynowa w modelu franczyzowym pod szyldem Circle K. Również inne sieci paliw oferują takie rozwiązanie

8 miesięcy temu

Początkowo jako Statoil, a już od dłuższego czasu pod szyldem Circle K. W Polsce jest już ponad 380 stacji benzynowych tej marki, a część z nich jest prowadzona w modelu franczyzowym.

Jeszcze w 2022 roku liczba stacji benzynowych Orlen w Polsce przekraczała 1,9 tys., co daje mu tytuł lidera na rodzimym rynku. Konkurencją dla stacji pod znanym, czerwonym szyldem są BP, Shell czy Circle K. Każdy z nich prowadzi również biznes w modelu franczyzowym.

W dzisiejszym artykule sprawdzamy jakie wymogi należy spełnić, aby zostać franczyzobiorcą Circle K. Właścicielem stacji benzynowej Circle K może zostać osoba, która posiada już działającą stację i jednocześnie spełnia wymogi franczyzodawcy lub przedsiębiorca posiadający odpowiednią działkę.

Warto przeczytać: Fotobudka 360 jako pomysł na biznes. Sprawdzamy czy przez cały czas cieszy się dużą popularnością

Stacja Circle K we franczyzie

Aby zostać franczyzobiorcą Circle K należy być właścicielem już działającej stacji lub właścicielem działki pod budowę obiektu. Standardowo należy wypełnić formularz dostępny na stronie stacji, żeby rozpocząć rozmowy na temat modelu franczyzowego. Podstawowym kryterium przy wyborze franczyzobiorcy jest dobra lokalizacja miejsca, co pozwoli zapewnić odpowiedni wolumen sprzedaży paliw i możliwość dostosowania obiektu do standardu nowoczesnego sklepu typu convenience.

Franczyzobiorcą może zostać zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna, np. spółka z o.o., spółka akcyjna czy spółdzielnia. Warto wiedzieć, iż w przypadku gdy przedsiębiorca jest tylko właścicielem działki, to Circle K nie nadzoruje budowy stacji paliw. Pełni jedynie rolę doradczą oferując między innymi projekt obiektu do adaptacji.

We franczyzie nie można prowadzić istniejącej już stacji Circle K, gdyż należy ona do koncernu. W tym modelu każdy obiekt musi zostać wyposażony w koncept kawowy i Hot Dogi, co wyróżnia znaną markę Circle K. Ponadto, franczyzobiorca ma możliwość prowadzenia sprzedaży indywidualnych produktów wybranych przez franczyzobiorcę.

Pracownicy stacji w modelu franczyzowym są szkoleni zarówno w zakresie przestrzegania standardów sieci, jak również w wielu innych dziedzinach pomocnych w codziennym prowadzeniu stacji paliw. Circle K oferuje również pakiet inwestycji, który obejmuje:

  • system monitorowania paliw razem z nowoczesnym informatycznym systemem zarządzania stacją (system kasowy i rozliczeniowy),
  • oznakowanie stacji i część wyposażenia sklepu – kompletny moduł do przygotowania Hot Dogów, znak cenowy ID, elementy identyfikacji marki na otokach oraz sklepie,
  • kompletny moduł kawowy.

Pozostałe stacje w modelu franczyzowym

We franczyzie można również otworzyć stację paliw wraz z Orlenem, Shellem czy Moya. Pierwszy z nich prowadzi w tej chwili ponad 440 punktów w modelu franczyzowym. Warto wiedzieć, iż umowa franczyzowa w tym przypadku może zostać zawarta z przedsiębiorcą posiadającym tytuł prawny do nieruchomości tj. prawo własności, użytkowanie wieczyste, dzierżawę, najem.

Choć franczyzodawcy stacji benzynowych nie wymagają doświadczenia biznesowego, to przedsiębiorca musi być przygotowany na liczne wyzwania. Również koszty budowy obiektu, a następnie jego utrzymania są dość wysokie.

Źródło grafiki: Circle K

Warto przeczytać: Myjnie samoobsługowe jako pomysł na biznes. Sprawdzamy czy to opłacalna działalność

Idź do oryginalnego materiału