Stanowiskowa prasa do kabli – którą wybrać?

2 tygodni temu

Mecal TT — najchętniej wybierana mechaniczna prasa do kabli?

Prasa do kabli TT marki Mecal jest jedną z najchętniej polecanych przez rynek pras mimośrodowych. Charakteryzuje ją bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dlatego stanowi dobrą propozycję również dla mniejszych firm produkujących wiązki kablowe. Umożliwia przedsiębiorstwom stopniowe przejście z narzędzi ręcznych na automatyzację procesów, co przekłada się na zwiększenie wydajności i poprawę jakości produkcyjnej.

Elektryczna prasa mechaniczna Mecal TT jest zaprojektowana do pracy z przewodami o przekrojach od 0,08 do 2,5 mm². Można jej również używać do zaciskania większych przekrojów, maksymalnie do 4 mm². Jednak pamiętaj, iż intensywne użytkowanie na większych przekrojach obciąża konstrukcję prasy i prowadzi do szybszego zużycia elementów ruchomych.

Mimo to przez cały czas prasa stołowa Mecal TT jest świetną opcją, gdy potrzebujesz krimpować mniejsze zakresy końcówek na przewodach.

Pełną specyfikację tego produktu możesz zobaczyć w poniższej tabeli.

fot. WIRE SOLUTIONS

Prasa stanowiskowa Mecal TT prócz ceny i jakości krimpów ma do zaoferowania kompaktowy rozmiar. Ponadto bardzo łatwo i gwałtownie dokonasz w niej przezbrojenia. Zobacz na poniższym wideo, jak przebiega proces wymiany aplikatora.

Mecal P107C — czym ta mimośrodowa prasa do kabli różni się od Mecal TT?

Prasa mechaniczna Mecal P107C to krok dalej w obróbce wiązek kablowych. Umożliwi Ci ona krimpowanie końcówek i terminali o znacznie większych zakresach — do 10 mm². W tym celu doposaż prasę w aplikatory z serii Evolution i Restyling.

Dodatkowo prasa obsługuje aplikatory przeznaczone do zagniatania konektorów IDC oraz terminali typu splice, co czyni ją wszechstronnym urządzeniem do różnych zastosowań w produkcji wiązek kablowych.

Budowa prasy stołowej Mecal P107C charakteryzuje się solidnością i wytrzymałością, gdyż zawiera w sobie stalowe elementy. To dzięki temu części robocze nie zużywają się w niej tak szybko, choćby przy zakuwaniu większych rozmiarów terminali/końcówek.

Pełną specyfikację tego produktu możesz zobaczyć w poniższej tabeli.

fot. WIRE SOLUTIONS

Podobnie jak w przypadku omawianej poprzedniczki prasa mimośrodowa Mecal P107C umożliwia łatwy dostęp do aplikatora krimpującego. Możesz swobodnie go wyregulować, a jeżeli chcesz dokonać jego konserwacji lub wymiany — zdejmij plastikową osłonę, by ułatwić sobie dostęp do wnętrza maszyny.

Do prasy mimośrodowej Mecal P107C dołączona została lampka. Mały szczegół, ale ułatwia on znacząco prace serwisowe oraz proces przezbrajania. Przyda Ci się również podczas wzrokowej oceny połączeń zaciskanych.

fot. WIRE SOLUTIONS

Mecal P107C vs Mecal TT – którą prasę wybrać?

Warto dodać, iż zarówno prasę Mecal TT, jak i P107C możesz uzupełnić o moduł odizolowujący SC11, wówczas proces wyzwalania będzie odbywać się nie przez pedał nożny, a przez dotknięcie sensora końcem kabla. W obu przypadkach możesz również zastosować moduł kontrolujący siłę zacisku dla idealnych efektów. Ponadto obie propozycje pras mechanicznych zapewniają bardzo dobrą jakość krimpów.

Różnice między prasami dotyczą możliwości zastosowania. Zdecydowanie na więcej pozwolisz sobie z prasą stanowiskową Mecal P107C. jeżeli jednak jesteś na początku drogi do automatyzacji procesów produkcyjnych, spróbuj zacząć od popularnej TeTetki, która jest przystępniejszym cenowo rozwiązaniem.

Decydującym czynnikiem wyboru są zawsze indywidualne uwarunkowania. Z tego względu, jeżeli chcesz uzyskać fachową poradę, zgłoś się do Wire Solutions! Nasi technicy dobiorą dla reprezentowanej przez Ciebie firmy rozwiązanie najbardziej odpowiadające jej aktualnym warunkom. Co Ty na to?

Napisz lub zadzwoń!
☎️ +48 606 725 122
📧 [email protected]


www.wiresolutions.pl

Idź do oryginalnego materiału