Tajwan wspiera inteligentny przemysł w Polsce

dlaprodukcji.pl 2 miesięcy temu

Podczas tegorocznych targów ITM Industry Europe TAIWAN Smart Manufacturing zaprezentował nie tylko swoje możliwości, ale także pokazał, w jaki sposób wspiera swoich polskich partnerów w osiąganiu celów biznesowych i ekologicznych.

Polska jest szóstą gospodarką Unii Europejskiej i stanowi istotny europejski ośrodek produkcji w branżach motoryzacyjnej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Ponadto w ostatnich latach Polska stała się drugim największym producentem akumulatorów litowych na świecie. Aby wesprzeć Polskę w dalszym rozwoju zielonego, inteligentnego przemysłu wytwórczego, Administracja Handlu Międzynarodowego (TITA) w Ministerstwie Gospodarki Tajwanu uruchomiła Program Promocji Inteligentnych Maszyn na Rynkach Zagranicznych, którego realizację powierzono Tajwańskiej Radzie Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA).

Możliwości współpracy

Podczas targów ITM Industry Europe tajwańscy producenci przedstawili swoje możliwości oraz propozycje współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Jednym z ważniejszych wydarzeń była konferencja prasowa, podczas której firmy prezentowały swoje usługi.

„Jesteśmy naprawdę bardzo elastyczni. Nasza oferta jest tak skonstruowana, iż jesteśmy w stanie dopasować swoje usługi do potrzeb każdej firmy: zarówno dużej, jak i tej najmniejszej” – deklaruje Robert Korbuszewski z firmy Hannsa, specjalizującej się w produkcji innowacyjnych frezarek CNC.

Nasza redakcja miała okazję porozmawiać z Julie Kao, przedstawicielką handlową firmy Chin Fong, która oferuje serwoprasy z inteligentnym systemem monitorowania iForming. Chin Fong Machine założono w 1948 roku. Od tej pory stała się jednym z pięciu największych dostawców pras mechanicznych na świecie. Świadczą o tym: 7 fabryk, filie i przedstawiciele handlowi w głównych miastach na pięciu kontynentach.

Firma szuka w Polsce doświadczonego partnera biznesowego, który umożliwi im sprzedaż w Polsce. Od 20 lat współpracują z europejskimi firmami, ale potrzebują wsparcia na polskim rynku ze względu na barierę językową i różnice kulturowe. Julie Kao ma nadzieję, iż znajdą w Polsce samodzielnego przedstawiciela, za pomocą którego na polskim rynku będzie można kupić ich wysokiej jakości, wydajne i atrakcyjne cenowo maszyny.

Tajwańskie obrabiarki to nowoczesność połączona z dbałością o ekologię

Konferencję prasową rozpoczęły przemówienia Amb. Sharon S. N. Wu, Przedstawiciela i Szefa Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, Tomasza Haiduka, prezesa Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP), oraz Filipa Bittnera, wiceprezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Sharon Wu podkreśliła, iż Tajwan jako piąty największy eksporter obrabiarek na świecie doskonale zdaje sobie sprawę z globalnego zainteresowania zieloną transformacją, wobec czego tamtejszy przemysł zamierza dostarczać na światowe rynki bardziej zrównoważone rozwiązania w zakresie technologii produkcji. Zauważyła również, iż kooperacja między Tajwanem a Polską może się jeszcze bardziej zacieśnić, ponieważ oba kraje odgrywają istotną rolę w międzynarodowym przemyśle wytwórczym.

Czytaj też >> Polscy mali i średni przedsiębiorcy wciąż ostrożnie podchodzą do ekspansji zagranicznej

W trakcie konferencji prasowej przedstawiciele pięciu tajwańskich producentów – firm Hiwin, Honor Seiki, Chin Fong, YCM i Hannsa – zaprezentowali szereg oferowanych przez siebie rozwiązań, takich jak zintegrowane monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym, konserwacja zapobiegawcza czy systemy optymalizujące zużycie energii i poprawiające wydajność energetyczną. Innowacyjność i zaawansowanie technologiczne inteligentnych maszyn zaprezentowanych przez tajwańskich wystawców wywarły ogromne wrażenie na odwiedzających wystawę i przedstawicielach mediów.

Praktyczna strona obróbki

W pawilonie poświęconym tajwańskim inteligentnym technologiom produkcji zorganizowano również cykl prezentacji tematycznych, które dotyczyły najróżniejszych zagadnień, takich jak: cięcie metalu, formowanie metalu, automatyka i najważniejsze komponenty. Stoisko, na którym nie brakowało interaktywnych atrakcji, przyjaznej atmosfery ani herbaty bubble tea, odwiedziło łącznie ponad 400 osób zainteresowanych wspólnym budowaniem bardziej zrównoważonej przyszłości przez tajwańskich i polskich przedsiębiorców.

Idź do oryginalnego materiału